Zhýčkaný spratci

• Francúzsko Pourris gâtés (viac)

Tři rozmazlení sourozenci si musí začít vydělávat na živobytí. Jejich bohatý otec totiž předstírá, že o všechno přišel, aby jim dal cennou lekci. (Netflix)

majec4

Pre mna prekvapenie roka. Mal som to za klasicku netflixovu blbost, no na konci dna musim priznat ze som sa mylil. Neskutocne ma to bavilo. Ci humorom, zapletkou, alebo hereckymi vykonmi. Zapletka je sice priehladna, ale pri komedii ma to extra nestve.  Do plneho poctu nejdem, lebo ten zaver by som spravil asi kus inak, ale nic to nemeni na tom ze to je super komedia. ()

KosiR_ksr

Příjemná komedie o zbohatlických dětičkách, které měly vše a náhle se ocitnou v realitě běžných smrtelníků. Námět má velký potenciál a tato komedie jej podle mě vyžila jen částečně. Charakteristické rysy francouzského humoru se nezapřou, na druhou stranu mnoho francouzských komedií mě zaujalo a bavilo výrazně víc (ať už klasiky s Louis de Funèsem nebo novější smrště humoru Babysitting, (K)lamač srdcí nebo trochu vzdálenější a na dialozích založené Bůh masakru a Blbec k večeři či trochu černější komedie ze života První den zbytku tvýho života a Nedotknutelní a mnoho dalších). Přesto nadprůměrný snímek 60% ()

ABLABLABLA

Francouzský remake Nosotros los Nobles (2013), který však není o nic moc horší než originál. Děj a postavy identické. Princezna měla i stejné zaměstnání, nejstarší tady řídil tuk-tuk v originále minibus a nejmladší tady dělal zedníka, zatímco tam na infolince. Ale jinak stejná sranda a příjemně odpočinkový snímek. ()

Malarkey

Gérard Jugnot je takový francouzský klasik současné vlídné francouzské komedie. Kde je on, tam se to většinou docela dá. A ani Zhýčkaní spratci nejsou šlápnutím vedle. Téma je omšelé, ale příjemně se na něj kouká. A to i přesto, že film nenabízí kdoví jak vtipné a nápadité scény. Prostě je to tak akorát na tři hvězdy. ()

Střelec17

Film vychází z Mexického filmu Smetánka v bryndě. Tady jde bohužel o přesnou kopii originálního filmu, od postav, až po zápletku a filmaři nepřišli s ničím novým. Natočit přesnou kopii filmu a nepřijít s ničím novým, považuji za amatérismus a slušný režisér by se něčemu takovému vyhnul. Originál se mi líbil daleko více. Ve výsledku se na to dá podívat, přece jenom je to kopie jiného filmu akorát s jinými herci, ale i tak jsem se u toho nebavil tak jako, když jsem poprvé uviděl originál. Pozitiva: Alespoň vyměnili autobusy za rikše. Negativa: Není třeba si pouštět tento film, když je originál lepší. ()

• Natáčení začalo 9. září 2019 a trvalo 7 týdnů. Natáčelo se v Marseille, Fos-sur-Mer a Monaku. (bianci)