První generace superhrdinů se skoro sto let starala o to, aby byl svět v bezpečí. To samé se teď očekává od jejich dětí. (Netflix)

DaUr

1. série [po 4. epizodě] - 40 %. Po The Boys a Invincible další z řady superhrdinských seriálů pokoušejících se vnést do žánru více realismu a postavit protagonisty proti "lidským" problémům. Tentokrát ale trefa vedle, bez jediné sympatické postavy, bez jediného originálního - byť jen dílčího - nápadu, a s neuvěřitelně otravně roztřesenou kamerou - což je paradox, protože akce, kde by taková kamera dávala určitý smysl, je v prvních čtyřech epizodách pomálu. - Rozhodnutí Netflixu seriál zrušit po první sérii vítám, protože mi to usnadnilo rozhodování jestli dát zbytku první série šanci. ()

M.i.k.e

trošku old school superhrdinský seriál,který je sice řemeslně zvládnutý na jedničku (i když to už je standard) a obsazení není úplně špatné,ale jinak nemá moc co nabídnout.V jednu chvíli už mi těch správňáckých keců o kodexu přišlo moc a úplně jsem nechápal,že by raději všichni pochcípali,nebo si nechali přinejmenším pobít rodinu jen proto aby byl dodržen kodex (v tomhle jasně vede Josh Duhamel,jehož postava mě děsně iritovala prakticky od začátku).Naštěstí je tu druhá dějová linie z minulosti,která je jednak lepší než ta "superhrdinská" a druhák postupně osvětluje nejen origin celé partičky,ale hlavně i to proč se chovají jak se chovají,včetně již zmiňovaného kodexu.To nakonec dělá celý seriál pochopitelnější a méně otravný...50% ()

Kothy

Netflix nám připravil nový superhrdinský seriál. Je to ale úplně jiné, než na co jsme zvyklí. Dlouho nevíme, kdo je hlavní záporák, protože to se dozvíme až v posledním díle. V tomto světě existují hrdinové a snaží se konat dobro a nevměšovat se do záležitostí lidí. Ne všichni to ale ctí, a proto tu existují i padouši. Tito hrdinové už svět ochraňují 90 let a snaží se připravit další generaci na přebrání jejich žezla. Není to ale vůbec jednoduché. Dost se mi to libí. Akce je tam sice málo, ale když je, tak pořádná. Celé je to proložené flashbacky na rok 1929, kdy hrdinové schopnosti získali. Ne všem se ale zamlouvají a neváží si jich. Škoda, že se to pořádně rozjede až ke konci a my konečně víme, kdo je kdo. Snad nám dá víc odpovědí další řada, pokud nějaká bude. Nehrají tam žádné velké hvězdy, snad s výjimkou Joshe Duhamela. "Přimluvíš se za mě?" ()

D.Moore

Kdyby někdo zfilmoval moji oblíbenou Černou palici, chtěl bych, aby výsledek vypadal přesně takhle. Prostě jako superhrdinský seriál, který nezapomíná na to, že superhrdinové jsou taky lidé a mají problémy jako každý druhý. Zaletět si k Marsu? Dobře, ale cestou zpátky se stav v čistírně. A tak podobně. Když jsou dobré postavy a dobrý scénář, člověka pak baví obě ty polohy, a to se Jupiter's Legacy povedlo. Ve výsledku je sice první série hlavně příprava na druhou, v níž se to patrně (podobně jako třeba v Doom Patrol) rozjede do ještě větších obrátek, ale bavil mě každý díl, ať už se odehrával v současnosti nebo ve třicátých letech, kde tvůrci zrod superhrdinů vyprávěli pomocí stoprocentně lovecraftovského příběhu. Tohle se Netflixu vážně povedlo. ()

Martrix

Zcela jistě nejde o alternativu k The Boys, takže pokud je někdo zklamaný, nejspíš za tím stojí poměrně zcestná očekávání. Jupiter's Legacy má mnohem blíž k světu Watchmen nejen díky realističtějšímu zasazení postav do běžného světa, ale také díky dospělejšímu pojetí. Akčních scén není mnoho a vůbec to nevadí. Hodně se mluví a jde se pod kůži postav i vztahů mezi nimi. Méně akce je i díky tomu, že jedna z dějových linek se odehrává ve třicátých letech a ukazuje nám jak vznikli první lidé se schopnostmi. Odtud se v poměrně krátkých intervalech skáče do současnosti, kde se řeší morální a etická dilema, sledujeme názorové neshody nejen mezi dvěma generacemi superhrdinů, ale především rozpad původní šestky "vyvolených". Hodně se mluví, ale protože jde o originální přístup ke komixové tématice a je to dobře napsané, mě osobně se to líbí. Ovšem chápu i mladší ročníky, které zívají nudou. ()

• V první epizodě popíjí Sheldon Sampson (Josh Duhamel) v jedné ze scén české pivo Pilsner Urquell. (EMMY)
  • Proměnit Tylera Manea v Blackstara zabralo vždy asi tři hodiny. (ČSFD)

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (viac)