Tragické nedorozumenie vyústi do bitky s vážnymi následkami. (SkyShowtime)

castor

Už pár dílů je patrné, že je to hlavně Elsin příběh, v dobrém i zlém. Zima se na ně chystá, chřestýš způsobí další potíže. Pořád je to ovšem nic proti pobitým indiánským rodinám. James a Shea vědí, že jakmile se lovci vrátí, vina může padnout i na kolonu imigrantů. A taky že jo. A právě kolona se musí rozdělit. Vracíme se na samý počátek série, což utne růžové brýle milenců z minulé epizody. Přestřelky jsem dřív bral s nadhledem, ale tentokrát zase pár pistolníků zlikviduje trojnásobnou převahu ostřílených zlodějů. Prostě bum bác a je hotovo. ()

Sidonka

Špička! Po minulém dosud nejslabším díle to bylo zase plné myšlenek, nefalšovaných emocí a napětí. Velký spoiler: Čekala jsem, kdy se v seriálu znovu objeví a připomene ta bojová scéna ze začátku první epizody. Jak se v příběhu prvně objevil ten indián, říkala jsem si, že ty růžové brýle milencům nevydrží dlouho a po milostné cukrkandlové idylce těch dvou nás o to víc zasáhne drsný zvrat. A už je to tady. Teď se konečně vysvětlilo, proč k boji došlo. I když té telenovele z minulého dílu scházela uvěřitelnost, teď se mi zase špatně smiřuje s tím, že nás opravdu Beth opustí? Silný konec dílu, jinak to bohužel dopadnout nemohlo, aby kvalita zůstala zachována a poslední epizoda před námi. Doufám, že nás čeká ještě další série. I když bez Beth to už asi nebude ono. Dobrá postava a vypravěčka, která mi nejvíc bavila a táhla celej příběh. Sžila jsem se s ní a je mi jí tak líto. ()

zsn

Ta holka je tak inspirativní! Ten tvrdý život "zabij nebo budeš  zabit" a spánek  na zemi bychom potřebovali zažít  všichni. Člověk  potřebuje znát  skutečné boly a priority. ()

janesX

Nádhera. Už od prológu tu teda fakt bolo na čo pozerať, ale aj čo počúvať, skrátka dokonalosť. Chlapácka epizóda, ktorá stlačí hrdlo aj poriadnemu chlapovi. Môj počiatočný skepticizmus bol dávno a definitívne pochovaný šesť stôp pod zemou a teraz sa už naňho môžem len z výšky pozrieť a poďakovať mu, že som to prvé tri diely vydržal. 99%. ()

gonga

Vylhané, nudné vyprávění, které přepisuje historii Amerického Západu 19. století liberální propagandou s ušlechtilými divochy a hodnými osadníky. Postavy černobílé, bojové scény nerealistické (tři pistolníci zlikvidují 10 ostřílených lapků tak, že k nim přijedou a ...zastřelí je - kdyby to bylo tak snadné), samá vata, prokládané nezáživným vyprávěním městské dívky, ze které se za měsíc stal zkušený kovboj a které se ze smrti "životní lásky" oklepala za 14 dní, aby si následně narazila Komanče. Němečtí/židovští osadníci, co to s nimi udělali? Vždyť je zobrazují jako skupinu nesvéprávných dementů, jakými ve skutečnosti skutečně nebyli, o čemž nakonec hovoří 15% současných Američanů s německým původem. Seriál má docela pěknou kameru a hudbu, ale ty historické lapsy a nudu nezachrání. Když nad tím přemýšlím, přijde mi , že 1883 popisuje dobývání Divokého západu tak, jak si představuje americký městský liberál, že vypadalo. ()

warrenur

O dalsom dovode krutych osudov z casov osidlovania Ameriky vypoveda tato epizoda asi najviac - povodni obyvatelia. Sice sa opat zbytocne pritlaci na pilu v pribehu nasej bojovnej blondynecky, a i pri naivnom sa vysporiadani so "skupinkou". Napriek tomu to v dalsom vo svojej podstate posuva silny pribeh nasej rodiny. Odhodlanie rodicov v zavere bol emotivny moment. Kazda jedna epizoda je dost silne umocnovana slovami dievcata v rozpuku a inak tomu nie je v tomto dieli. 75% ()

Dixieboy

Nečekal jsem od Faith Hill tak skvělý herecký výkon. V každé epizodě překvapuje čím dál víc. Velice oceňuji i zmínku takového detailu, jako je význam ženských šatů v té době... velice dobré. ()

muti

Neprajníkov v komentovej sekcii ubúda ako osadníkov, človek až žasne ako obaja dokážu dôjsť až sem naprieč osudu 🤠 nuže, romantika skončila a prichádza drsná pravda ďalekého východu - najprv sa strieľa a potom sa pýta. Aneb, niekedy stačí neposlúchnut vodcu, ale kuchára a zo všetkého je razom guláš 😅 mám pocit že sa s Elsou lúčime a rozprávačom ďalšieho sequelu bude jej mladší brat, ktorý ju bude poznať skôr z rozprávania rodičov ako bude dospievať. Too soon? Uvidíme, možno príde deus ex machina 🃏 ()

quido_zidle

Wow, tak to byl koncert!!! Karel May z dílů 7 a 8 odešel do Věčných lovišť a jsme zpátky na 5ti hvězdách(kdyby šlo dám 10). Toto je oslava silných jedinců a Indiánů - ne jak ta sračka v předešlém díle (ten snad fakt musel natáčet někdo úplně jiný, jinak to ani není možný...). Nádhera, taky fungovalo úplně všechno!!! Spoiler: řval jsem u toho jak želva... ()