Skupina prekročí ďalšiu rieku a pripravuje sa na vstup na indiánske územie. (SkyShowtime)

castor

Další seriálová práce Taylora Sheridana je za půlkou a v Else zemřel kus duše. Ostatně každá tragédie je jen dalším krůčkem ke zničení toho, co ze skupiny zbylo. Lehce monotónní díl, který nabídne po dlouhé době zase kus civilizace – tedy příležitost pro zásoby i pro najmutí kuchaře. Kolona opouští Texas a míří na indiánské území s pocity, že ani indiáni nebudou krotcí. V cestě je navíc další řeka. Sheridan (pecky Wind River a Sicario už mu nikdo neodpáře) se naplno dostal do svého oblíbeného žánru a naservíroval nám tak western ze staré dobré školy. Sice místy zaklopýtne, ale těším se na příště. ()

Sidonka

Skoro každý díl mě dostane. Je to poezie! Některé epizody jsou sice méně dějové, některé výraznější, některé povedenější, každopádně mi seriál zatím jako celek sedl a veškeré nedostatky mu velkoryse odpouštím. Zdá se, že 1883 už zůstane počinem, který mi především chytnul za srdce. A já když miluji, dokážu odpustit ledaco a "když miluješ, tak není co řešit". Takže dávám s klidem 5*, neřeším mouchy... A užívám si některé dialogy. ()

William_

V této epizodě můžeme sledovat změnu chování Elsy i z důvodu "ženských problémů" ale i události z minulé epizody. Je nádhera to sledovat, i když se zde nestřílí, nehoní na koních a nekrvácí. Tato epizoda je takzvaná "zásobovací" a autoři i tohle zvládají na jedničku. ()

Topco

Výhradne dialógová časť. Vyrovnávanie sa so smútkom. Viac životných právd na malom priestore nájdeme už len v Bergmanovi. Sheridan umí. Tie vycibrené dialógy. Tie postavy a ich repliky! Skladám klobúk. ()

zsn

"Tady se láska neprojevovala sliby nebo obřady. Tady vás láska spalovala jako horečka. A když se objevil ďábel, aby vám tu lásku vyrval, nenásledoval žádný pohřeb s ponurými proslovy, otupující naše smysly a umrtvující naše srdce. Tady venku bolesti čelíme a necháme ji, ať se do nás zaboří. Když to uděláme, ďábla to přestane bavit. Vydá se hledat nějakou jinou nebohou duši. A vy budete zase žít." Jsem si zase pobrečela a teď - teď vstupujeme na území indiánů 🖤 ()

janesX

V tejto šiestej epizóde sme sa ďaleko neposunuli. Ale iba zemepisne. Smútok prirodzene presahoval ešte z predošlého dielu a tak tu nebola núdza o dojatie. A spomínaný posun vidím v dialógoch, ktoré sú už omnoho chytrejšie. A to už bolo myslím že aj načase. ()

LachtanShows

Rodina Duttonových mě provází už třičtvrtě roku, ale mezitímco ta současná už mě po 5 sezónách začala spíš štvát, nelehká cesta za lepším životem jejich předků má na mě v mnoha aspektech fakt silný dopad. Sheridan je bůh, škoda, že nedokáže ukočírovat každý svůj výtvor právě tak, jako dokázal 1883. ()

warrenur

Mamina si vo vhodnej chvilke nasla kamosku na rovnakej vlnovej dlzke...istotne take uvolnenie potrebovala. Ziskali kuchara, co je urcite velke plus, typek vyzera byt zrucny pohodak ;) Popri prostom roadtripe, je tam dostatok vyznamnych prihod, stretnuti, ci udalosti, ktore vnimaveho divaka zabavia, odmenia a pohladia po dusi. Nie kazdeho. Mna nastastie ano. 80% Sheridanove pribehy v jeho filmoch som videl vsetky. Zasluzna praca. ()

JoSte

„An Apache scout told me once that when you love somebody, you trade souls with them. They get a piece of yours, and you get a piece of theirs. But when your love dies... a little piece of you dies with them. That's why you hurt so bad. But that little piece of him is still inside you. And he can use your eyes to see the world.“ ()

Mamlas

S velikým přeskakováním jsem to nějak bezradostně zvládl koukat do 6. epizody. Jednou jsem se přistihl, že sleduju nějaký díl, a až ke konci mi došlo, že už jsem ho před týdnem viděl. Až tak je to nudné a monotónní. Dál už sledovat nebudu. Jedna hvězda s odřenýma ušima. (12%) ()

muti

Je to taký menší úvod do druhej polovice seriálu. Veľa sa rúr toho nestane, niečo sa vymení, niekto sa najme, no stále je všetko veľmi poetické a aj smutné. Piatu dávam za dialógy vojnových veteránov z Elsou, ktorá si myslí, že má na triku prvého človeka. Čas smútku rýchlo končí, keď sa na scéne zjavuje ďalší cowboy. ()

quido_zidle

Díl, ve kterém se nestane nic, ale přesto strašně moc. První seriál po strašně dlouhé době kde je "vata" lepší než nosný děj. Každý dialog má svůj smysl a náboj. Díváte se, posloucháte, každá z postav vás víc a víc vtahuje do sebe a 50 minut je najednou fuč bez jediné akční scény - wow! Kdo čeká chlapáckej western, tak ať jde raděj jinam... ()