Zhou Zi Shu se rozhodl nechat svůj dosavadní život za sebou a užít si své poslední roky touláním se po světě. Jeho poklidné dny ale skončí, když mu cestu překříží Wen Ke Xing, který stejně jako on sám skrývá nejedno tajemství. Končí ale i poklidné dny celé společnosti, kterou otřásá touha po vlastnictví legendárního pokladu, který svému majiteli zajistí neomezenou moc. Do jeho hledání se pustí nejrůznější frakce a do jejich zápolení jsou vtaženi i Zhou Zi Shu a Wen Ke Xing. (Lex.San)

jarah

Dobre vytvorený svet so svojimi pravidlami a zákonitosťami, veľmi slušné herecké výkony, kostýmy aj skryté významy niektorých detailov. Silne mi to pripomínalo seriál The Untamed, v ktorom tiež dominuje téma spriaznených duší hraničiaca s fyzickou náklonnosťou, ale nie je to vôbec rušivé, práve naopak. Stále som si nezvykla na štúdiové hlasy čínskej produkcie a to vždy znamená stratu jednej hviezdičky. Zvuk je pre mňa veľmi dôležitý faktor na vytvorenie atmosféry. ()

Lex.San

Páni! Tak to byla vážně jízda! Word of Honor jsem měl v hledáčku společně s Immortality a A League of Nobleman a byl jsem mile překvapen, že jej začali vysílat již v únoru. Měl jsem sice trochu pochyby o tom, jak se Simon Gong popere zrovna s touto rolí, ale hned první dva díly mé pochyby rozehnaly. Už totiž jen opening je velice povedený a já se už hned od začátku docela divil, že seriál zrovna v takovéto podobě prošel přes čínskou cenzuru. A divit jsem se nepřestal. Vztah dvou hlavních protagonistů pojatý jako soužití dvou spřízněných duší měl své kouzlo. A pro mě o to více, že tragiky v příběhu bylo snesitelné množství. Nebudu zde nijak zastírat fakt, že jsem z Word of Honor nadšený. Byť je zde vidět omezený rozpočet (hlavně u CGI efektů), tak vše ostatní bylo skvělé. Chemie mezi hlavními hrdiny, choreografie soubojů, kostýmy i příběh dělají z tohoto počinu top drama roku 2021 a jsem velice zvědav, jak s tím zamíchá plánované a neustále odsunované Immortality – 5* (10/10 ()

coulismoulis

Zacatek byl trochu vlaznejsi, ale pak se pribeh i akce rozjela a v posledni ctvrtine uz nabrala primo dabelske tempo. Chemie mezi hlavnimi hrdiny funguje na jednicku, a byt oproti knizni predloze doslo k mnoha (bohuzel obvyklym) cenzurnim skrtum v jejich romatickem vztahu, je az necekane, co vsechno se naopak povedlo zachovat ci i obohatit. Za tohle teda klobouk dolu. A produkce, kostymy a samotna wuxia dopadly pri nevelkem rozpoctu hodne uspokojive. ()