A Good Fairy znamená vlastně Pěkná pohádka a my také máme pohádku o chudé dívce, která hledá štěstí a je odměněna za svou dobrotu.
Třicátá léta byla v Hollywoodu královskou dobou romantických komedií. K natočení The Good Fairy spojili síly Preston Sturges, pozdější slavný režisér, který napsal scénář podle divadelní hry Ference Molnára, William Wyler na židli režiséra a plejáda herců v čele s Margaret Sullavan. Ta hraje Luisu Ginglebusher, mladou naivní sirotu, která musí opustit klášterní školu a začíná pracovat jako uvaděčka v budapešťském kině. Tam se dle pravidel romancí seznámí nejprve s mladým číšníkem Detlaffem (Reginald Owen), ten jí vezme na párty, kde se o ni začne zajímat milionář Konrad (Frank Morgan). Aby se zbavila jeho dvoření, vybere si náhodně z telefonního seznamu jméno a číslo svého údajného manžela. Konrad, aby si získal její vděčnost, nabídne tomuto právníkovi jménem Dr. Max Sporum (Herbert Marshall) výhodné zaměstnání. Sporum je poněkud natvrdlý a domnívá se, že si plat zaslouží pro svou čestnost, pracovitost a podobné vlastnosti (kvůli kterým ovšem jako právník v Budapešti tře bídu s nouzí), zatímco Konrad ho chce hlavně rychle odlifrovat do Jižní Ameriky, aby mohl svádět jeho domnělou ženu.
Luisu ale začne její pseudomanžel skutečně zajímat, oholí mu licousy, pak i vousy, začne mluvit o novém oblečení, což jsou všechno známky nebezpečného vztahu. Jak může skončit pohádka? (Peabody)