Berlín, štvrť Prenzlauer Berg. Daniel je filmová hviezda, zvyknutá na úspech. Má štýlový podkrovný byt a rovnako štýlovú manželku, ako aj opatrovateľku, ktorá sa im stará o deti. Všetko je tip-top, a teda pripravené na to, aby odletel na konkurz do Londýna, kde na slávneho nemecko-španielskeho herca čaká rola v americkom filme o superhrdinoch. Keď vojde do miestneho baru na rohu, nájde tam sedieť Bruna. Ako sa ukazuje s každou ďalšou minútou, Bruno na túto chvíľu dlho čakal. A tak sa tento večne prehliadaný muž – jedna z obetí znovuzjednotenia a gentrifikácie bývalého východného Berlína – pomstí. A Daniel je jeho cieľ... (Film Europe)

FanKalEl

Myslím si že tento menej nápadný ale dobrý herec sa skvelo popasoval s námetom scenára a tú réžiu zvládol skvelo. Je to skôr psychologická dráma/komédia kde nám umožní tvorca nazrieť do dvoch odlišných svetov ľudí, známeho herca a nenápadne obyčajného človeka strednej vrstvy. Ich svety sa skrížia veľmi zaujímavým spôsobom ktorý sa rozuzluje pomalým ale efektívnym tempom. Čo by som mínusol je ten záver. Prišiel mi tak narýchlo zhotovený a jednoznačne odfláknutý zo strany scenáru. Dva hlavné charektery postáv ktoré vystupujú 90% celkovo vo filme (s hlavnou postavou sme pocelý čas) boli veľmi uveriteľné a určite si to rád pozriem znovu ak sa naskytne možnosť. (70%) Videné na Art Film Feste v Košiciach, 25.6.2021 ()

Enšpígl

Německy precizní dialogové dusno založené na exceletních výkonech Dana Brühla a Petera Kurtha. Ještě ve mě to dění a následky všech činů obou postav silně rezonují. Opravdu parádní psycholgická rozebírka. ()

Malarkey

Režisérský debut Daniela Brühla se podle mě povedl na výbornou. Hezky demonstruje názorové smýšlení Němce západního a Němce východního. To pro začátek. Postupem času se ale v té naprosto klasické čtyřce nejhrubšího zrna, kde v deset ráno před otvíračkou bouchají na dveře první alkoholici, rozjelo docela slušné drama, kde centrem veškerého dění je právě Daniel Brühl v roli sebe sama a Peter Kurth, který mu coby jeho letitý soused nastiňuje zrcadlo jeho života. Dobrý dialogový kousek, kde se napětí stupňuje každou další vteřinou. ()

Marigold

Tenhle "hospodský western", kde se utká západní star a zemitý východní týpek, má potenciálně spoustu vrstev (vztah west a ost, gentrifikace, povrchní glamour, samota), ale Brühl jako režisér i jako protagonista volí cestu líbivé karikatury. Dobře se na to dívá, ale moc to ve vás nezanechá, navíc v téhle přestřelce drtivě vítězí Peter Kurth svým mnohem uvěřitelnějším a niternějším herectvím. Hlavní hvězda z toho vyvázně paradoxně až moc lacino. ()

emma53

Nevím jak ostatní, ale mně to jako komedie rozhodně nepřišlo. Spíš psychologické drama. Byly tam chvilky, kdy to šlo nad rámec normálnosti, ale s tím jsem se lehce smířila. Jinak výborné, ano, výborné po konverzační stránce. Za mě by tam mohli vynechat hovor Západní versus Východní Německo i když v určitou chvíli to tam asi také mělo smysl nadhodit. Daniel i Peter se do toho perfektně obuli, za to jim určitě patří velká chvála a z nich si Daniel hned napoprvé vyzkoušel režijní porod. A to na výbornou. ()

sochoking

Výborná krčmová konverzačka, v ktorej sa jeden chlapík snaží zničiť život druhému chlapíkovi a vy neviete, na čijej strane máte stáť. ()

Anderton

Daniel hrá tak trochu samého seba, ale asi iba tú verejnosti známu časť. Ale aj scenárista je Daniel, tak možno mu postavu písal na telo, alebo má isté neblahé životné skúsenosti. Brilantná konverzačka, ktorá vie, čím chce byť aj ako to predať. Robí to ale podľa mňa trochu zjednodušujúcim spôsobom. Daniel ako superhviezda sa učí repliky do niečoho, čo by aj pri dnešných komiksovkách pôsobilo trápne, takže tu sa trochu preháňa. Ale nie príliš. No a o čo ide susedovi okupujúcemu krčmu, je jasné takmer od začiatku, asi by bolo pôsobivejšie, ak by sme jeho zámer prekukli spoločne s hlavnou postavou až na záver. 70% ()

Dzeyna

Je to poměrně originální. Člověk od úvodní scény čeká klasický film, nicméně se to nečekaně zvrhne do  hospodské drbárny, která se dost vyhrotí. ()

Arsenal83

Žiadne Carnage sa nekonalo, ale dobrá konverzačka to bola. Brühl stavil úspešne na drámu s komediálnymi nádychmi, ale takými len malými, ktoré skončili pri odkašľaní. Na režijný debut viac než dobré a možno na druhé pozretie aj vyššie hodnotenie. ()

Marze

Daniel Bruhl v tomto Hitchcockovskem filmu vypada sexy. Danie se zastavi ve spatnem baru na drink po ceste na konkurs na superhrdinu v Hollywoodskem filmu. Cekal jsem lepsi scenar. Film pripomina divadelni hru. ()

TheEvilTwin

Rozhodně ne komedie, naopak definitivně stoprocentní drama, ve kterém se doslova 90 minut jenom mluví, mluví a mluví a nedojde na jedinou filmovou akci či jediný vtip. Někým to dle hodnocení otřáslo, mě to nechalo naopak naprosto chladným. Debaty mi nepřišly zajímavé, chybělo mi zde výraznější napětí, zvraty, kolize či jakékoli vyvrcholení děje. Nuda. ()

Morholt

Z počátku to působí jako srážka herecké hvězdy Daniela se samozvaným filmovým kritikem Brunem, ale postupně se ukazuje, že tak jednoduché to nebude. Ostatně to se dalo vytušit i z názvu filmu. Postupné odkrývání toho, co má Bruno za lubem je stěžejním motivem filmu a bohužel ne vždy to úplně funguje. Vycizelované a vypjaté dialogy střídají celkem pravidelně momenty, kdy děj přešlapuje na místě jakoby přemýšlel, jakým směrem se vydat, ačkoliv ten je jasně daný. Je to škoda, protože nakousnutých témat tu bylo dost na to, aby se film jakýmkoliv hlucým místům dokázal vyhnout a kupříkladu věčná řevnivost mezi východem a západem měl být ždímána trochu víc. Naopak žádný problém nemám s herci a pro mě překvapivě tu hraje první housel Peter Kurth. I přes zmíněné mínusy je to od Brühla slušný debut a jsem zvědav, s čím přijde příště. 60% ()

Padme_Anakin

Daniel Brühl mě příjemně překvapil, usedl na režisérskou stoličku a hned na první dobrou to zvládl skvěle.. Příběh o setkání dvou mužů - bohatého a úspěšného herce se stárnoucím obyčejným chlápkem - v malém baru upoutal mou pozornost ihned, byla jsem zvědavá, co z toho vzejde.. Jedná se o vyloženě konverzační záležitost a komedií bych ji nenazvala, sice jsem se místy pousmála, ovšem mnohem častěji mě mrazilo.. Peter Kurth v roli souseda výborný, ty náznaky a zmínky o rozděleném Německu (Východní Berlín - Západní Berlín), o tajných službách, chování filmových hvězd, lži, přetvářka, nevěra, no bylo toho dost k zamyšlení.. Zajímavý kousek, stojí za to vidět.. ()

radektejkal

Zde bych nepřeceňoval polaritu východ-západ; polarita chudý-bohatý i povýšený-ponížený, a především viditelný-neviditelný, je tu mnohem dominantnější. Nakonec ale oba pronásleduje stejný osud. A proto také se mají o čem bavit a o čem se dohadovat. Tím ovšem nepřestávají být sousedé, a nyní už nejen fyzičtí, ale i duševní. ()

Aljak

Ako milovník kvalitných dialógov, mám konverzačky celkom rád, takže potenciálne znel pre mňa aj Nebenan ako lákavý film. Ale napokon celé toto naťahovanie medzi Danielom a Brunom pôsobilo na mňa dosť iritujúco a nevkusne. Ten sliedič Bruno musí mať naozaj nudný život, keď nemá na práci nič iného, ako stalkovať svojho bohatého suseda. Už dlho ma nikto takto neiritoval, a to mám takéto zákerné postavy, ktoré väčšinou rozprúdia dej, celkom rád. Ale toto na mňa bohužiaľ akosi nefungovalo a nezdieľam to všeobecné nadšenie ostatných recenzentov. ()

Martin741

Nemyslim si, ze je to komedia, skor  slusna spolocenska konzervacka v jednej berlinskej  hospode. Nakecalo s atam toho hodne a prilis vela deja sa odohrava v interieroch. Kulisy su vyslovene priemerne, dialogy postupom casu rychlo zostarnu  : 50 % ()

MrPierc

Nevšední konverzační drama. Střetnutí dvou generací a sociálních vrstev. Odkrývání tajných pravd. Pohodový start se mění na nepříjemné trhání okvětních lístků. Konec zajímavý a určitě varovný. Dejte si pozor, vždy se někdo dívá... ()

angel74

Tak tomu se říká den blbec nebo spíš den k posrání. Nevím, jak jinak stručně popsat to, co zažívá úspěšný herec Daniel, když se ráno v očekávání velké role celý natěšený zašije do místního baru, kde se mu však znenadání vetře do přízně postarší muž jménem Bruno, z něhož se vyklube jeho soused. Následně se rozjede vynikající konverzačka, která má fištrón i koule, je poněkud nečitelná, plná náhlých zvratů, a také proto skvěle baví. Výsledný kladný dojem z filmu ještě podtrhují velmi přesvědčivé herecké výkony Daniela Brühla a Petera Kurtha. (85%) ()

Johnny.ARN

Ďalšia divadelná hra prenesená na filmové plátno. A pre mňa ďalšia zívačka, ktorá sa ukrutne pomaly rozbieha, aby v závere nabrala síce tempo a grády, ale už mi to bolo u prdele. Niekto si tento typ filmu asi ide, možno sa nájde aj v príbehu, ale ja som trpel. 2 z 5 ()

Ivi06

Skvěle vygradovaná psycho konverzačka. Velmi oceňuji to postupné odhalování a stupňování vážnosti konverzace mezi těmito dvěma sousedy. Člověk dlouho čeká co se z toho vlastně vyklube... A i když to ve finále moc komediální není, strašně jsem se bavila u toho, když Bruno měl nějak furt potřebu hrozně kritizovat Danielova díla (shazovat jeho herecké výkony, ale také samotné scénáře) a jak se Daniel strašně snažil tvářit, že se ho to vůbec nedotýká a že ho názor nějakého obyčejného diváka vůbec nezajímá. A jak se furt snažil odejít, ale neustále se vracel, protože potřeboval vědět víc... v tomto ohledu mi to přišlo úsměvně zábavné, jinak to spíš nahánělo hrůzu. Skvěle zrežírované i zahrané. Je jasné, že Daniel Brühl je talent. ()