Úvod

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Inteurodeoksyeon (viac)

Youngho přijíždí navštívit otce na jeho kliniku, kde však tráví čas čekáním. Juwon se stěhuje do Berlína, aby studovala módní design, a ubytovává se v apartmánu matčiny kamarádky. Jsou to zdánlivě nespojité příběhy. Mají přece jen něco společného? Neúnavný průvodce obyčejnými životními situacemi Hong Sangsoo přichází se svou další hříčkou, v níž každá epizoda představuje nový začátek. Film oceněný na Berlinale za nejlepší scénář se jemně dotýká hranice mezi civilní realitou, herectvím a snem. Setkání lemovaná cigaretovými pauzami zprvu mají nádech pouhé zdvořilostní formality. Postupně v sobě ale hromadí tíhu mnohoznačných okamžiků, v nichž se i nevinné objetí muže a ženy stává osudovým. (MFF Karlovy Vary)

ScarPoul

Zaujímavé práve v tých momentoch, ktoré si divák musí domyslieť a ktoré sa odohrávajú mimo hlavný príbeh. Centrum pozornosti sa neustále mení a rôzne postavy nám vytvárajú smutné, nenaplnené spektrum pocitov o láske, tvorbe a ideáloch. A je jedno či sa jedná o starých alebo mladých ľudí. Ide z toho smútok. A za tú hodinu to povie veľa. Jedna z tých lepších Hongových vecí. ()

MsChernobyl

Nebýt festivalu v Karlových Varech, tak se nejspíš nikdy nedozvím, že tento film existuje, což by byla škoda. Během celého filmu jsem byla plna očekávání, že se něco stane a ono nic. Celý děj směřuje k poněkud zvláštnímu a neukončenému konci, ale i tak jsem se nenudila. Dlouho jsem přemýšlela, o co vlastně režisérovi šlo. Představí nám postavy a jejich cíle, ale my se nedozvíme, jak to s nimi skončí. No a pak mi to došlo. Tohle je jenom ÚVOD. Úvod, který vás naláká na zajímavý příběh. To, že nemá pravý "konec" je účel, takže to plně splňuje svoji funkci. ()

rivah

ÚVOD. Variace v duchu předchozích děl, rozmluvy většinou o ničem, málo zajímavé postavy i děj. (Ta cena za scénář byla snad míněna ironicky?). Opět je tu režisér, pak mladý herec, který má zábrany, jeho dívka, žena se zdravotními potížemi, lékař. Film ukončen (bezradně) krátkým vběhnutím oblečeného mladíka do studeného moře, což ho rozjaří-diváka bohužel už méně.../recenze indiewire na IMDb je snad nejvýstižnější/. ()