Smolný pich aneb Pitomý porno

• Česko Smolný pich aneb Pitomý porno (viac)

Video sa stáva virálnym. Je na ňom vidieť sex medzi mužom a ženou v rúškach. Žena je napriek maskovaniu identifikovaná. Škoda len, že je učiteľka a mala byť vzorom. A to navyše v (postsocialistickej, ale v konečnom dôsledku akejkoľvek) spoločnosti, ktorá sa čoskoro stratí v zdanlivo zjednocujúcom blahosklonnom nadhľade diskurzu sociálnych sietí, pseudo-politickom vševedení, pokryteckom šovinizme a groteskných konšpiračných teóriách. Každý má svoj názor. Z diskusie sa stal tribunál - o konsenzuálnom sexe, pornografii a ďalších. (Filmtopia)

Hapretor

WTF ??? ... naprosto mimo ... co tam dělaly ty "filozofický" oddíly ??? ... hrůza ... nuda ... ztráta času ... jen místy tak blbé až vtipné ... hnusné město ... debilní a zbytečné záběry budov, stánků a bordelu ... proč ? ... ()

bif

Nevadí mi artové filmy, ale vadí mi, když se tvůrce ukájí vlastní, rádoby inteligentní hipsteřinou na úkor diváků. Tento film je FU na diváka, to ano, ale přesto si neodpustí alibistické vysvětlivky jako ,,byl celý film vtip? Take it easy..”. Poslední půlhodina film zachránila před odpadnem, ale kolem a kolem je to sračka, která je ale hlavně nudná. ()

Rockerman

K tomu není moc co dodávat. Naštvaní rodiče pranýřují jinak oblíbenou a dobrou učitelku za soukromé porno-video, které koluje po internetu, ikdyž většina z nich jsou ztělesněním rasismu, antisemitismu a mnoha jiných nepěkných vlastností. I já jsem byl na straně svobody a ochrany soukromí, ale stejně nechápu proč si dva milující se lidé potřebují pořizovat nahrávku vlastního sexuálního aktu a ještě to zveřejňovat. ()

skeptic

Test viacerých spôsobov podávania kritiky (najmä) národa, národnej povahy. Radu Jude rozohráva svoju sociálne kritickú výpoveď na pozadí príbehu učiteľky a jej porno škandálu. Tento príbeh jednak slúži ako spolutvorca kontrastu – kontrastuje s morálne závažnejšími prehreškami (anti-semitizmus, krvavá história atď.), pri ktorých pôsobí nepodstatne – a jednak prezentuje tému niečoho pochybného, čo by človek (či národ) najradšej navždy zabudol, vymazal zo svojej histórie (aj keď sa to prakticky nedá). Tento motív (zabudnúť/skresliť) už Radu Jude bližšie rozviedol v predošlom filme „Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari“. ___ Príbeh erotického videa, ktoré nešťastne skončilo na internete, je striedavo posúvaný raz do pozadia, raz do popredia. Príznačné je preto aj sledovanie protagonistky, kamerové nájazdy, ktoré sa od nej odpájajú, aby zotrvali na zdanlivo pre príbeh nepodstatných (napr. historických) budovách či iných prvkoch prostredia. Alebo dynamika figúra-pozadie, ktorá sa uplatňuje v lekárni či kaviarni, kde sme „prišli s protagonistkou“, pozornosť však opäť prenechávame hlasom iných ľudí, ktorí majú vlastný náhľad na sociálne a politické dianie či problémy. Rozohrávajú sa tak ďalšie príbehy, príbehy jednotlivcov aj príbehy národné. Protagonistka tak skôr slúži ako lampa, ktorá nám osvecuje cestou zákutia a ľudí, jej príbeh nie je o nič viac podstatnejší než ostatné. Ďalšia kapitola je najexplicitnejšia vo svojej kritike a najviac riskuje stratu diváka. Posledná Kapitola - Učiteľka na „súde“ - a rodičia združený vo forme karikatúr každej jednej väčšiny, menšiny... pôsobí až ako veľmi ľahký terč. Je potom len otázkou, či je rumnuský národ na tom naozaj až tak zle, že je až niečo takéto explicitné nutné, alebo si z nich len Radu stavia slamených panákov lebo tých je jednoduchšie spáliť. 75% ()

anitae

Stále nevím jestli to bylo tak dobrý, nebo tak blbý. První část zaujala asi nejvíc, procházka po Bukurešti? s hlavní hrdinkou, pak druhá artová část a třetí s třemi konci. Struktura filmu mi nesedla. ()

m4xp4yn3

Baví mě že cestu evropskému filmu ukazuje ničím jiným nevýrazné Rumunsko. A zatímco se současná youtube tvorba snaží být čím dál víc důsledně strukturovaná a každá dvacetiminutová esej chce mít narativní oblouk a vypiplanou formu, ve filmu se začíná prosazovat volná až nahodilá struktura podobná internetovému hypertextovému chaosu. Rozbitost a poslepovanost Smolného pichu je svěží a zábavná. Vadila mi snad jen neživost závěrečné části, ve které různě orouškované figury trousily své nesouvislé žvásty dost chtěným způsobem, aby vznikl jakoby průřez společenskými předsudky, takové worst of diskuse na Novinkách. ()

desade

Tým, že to rejžo celkom slušne prepískol, spoľahlivo zhovädil aj tých zopár cnostných myšlienok, ktoré tam boli, resp. mali byť. Ako keď sa výrobcovia záhradných trpaslíkov predbiehajú v tom, kto ich vymaľuje krikľavejšími farbami, až zistia, že vyrábajú gýče. Alebo vlastne nezistia. Tak, ako náš Radu. Inu, tancovať na hrane je kumšt. Pri Toată lumea din familia noastră to ešte celkom bravúrne zvládol, ale tu už prepadol za hranu a čvachce sa v blate, aj keď pri tom hlasno kričí. Ale nie všetci sú hluchí. ()

AMD.SW

Spíše takový dokument o současné Bukurešti na pozadí tragédie učitelky, která natočila s manželem domácí porno a to uniklo na internet. Těch satyr a anekdot je tam možná až moc a člověk to ne vždy zvládne všechno vstřebat. ()

255085349

Naivně jsem čekala oddechovou art komedii, dostala jsem ráznou satirickou skicu dnešní rumunské společnosti. Konec se třemi alternativními verzemi je ulítlý, ale budiž. ()

pekl

Po úvodním pichu hodně pomalý rozjezd hlučnými bukurešťskými ulicemi, ale nakonec to stojí za to. Nasraný Radu Jude si nebere servítky a nakonec to tím dildem vezme hlava nehlava. ()

SAINTS

Dobrá satira rumunskej spoločnosti,ktorá by však dobre fungovala aj v našich končinách.V uvode filmu sledujeme velmi naturalisticky natočenu sexualnu scenu učitelky a jej manžela a práve toto video uniklo z internetu a pobúreni rodičia žiadaju aby učitelka vyvodila zodpovednost.Film je rozložený do troch kapitol.V prvej sa učitelka prechadza po Bukurešti.Kamera ju sleduje pri vykonavani každodennej činností.Telefonuje,poháda sa z arogantnym šoferom,v lekarni si kúpi tabletku na upokojenie.Kamera sa točí aj okolo tém ako sex,,naboženstvo,kapitalizmus a politika.Druhá kapitola je akymsi slovničkom/zbierkou anekdot,ktore stručne pomenuje všetky pojmy,ktoré sa neskor spomenu v tretej kapitole.Tretia kapitola,je akysi tribunál,kde učitelka musi čelit rodičom detí ktoré uči.Jude túto konfrontáciu rozohráva ako frašku,ktorá začiná osobnymi útokmiOtvára sa vela ideologickych priepasti.Rodičia väčšinou patria do dobre situovanej strednej triedy,vážia si vlastetestvo a netaja sa svojou homofobiou a antisemitizmom.V diskusii na dozvieme čo by mala a nemala dobra žena robit v posteli alebo čo je dobra pedagogika.A o čom deti učit.Zda sa že Radu Jude ustupil svojej tužbe po katarzii,na ktorú človek márne čaka.Ked si tento film hovorí ako vtip v titulkoch,tento vtip sa javí ako posledný bezmocný pokus reagovat na okolité utrpenie. ()

ForGump

Představil jsem si, co by na tento film řeklo většinové publikum vzhledem k vyobrazovánému. Ale to je celkem jedno, protože ti ho nikdy ani náhodou neuvidí. A tedy ačkoliv je to opravdu provokativní nakouknutí do rumunské kultury s přesahem do společnosti světa, nemohu se zbavit dojmu, že je to tak trochu kritika pro kritiky, moralita pro morálně smýšlející, ale zase intelektuální potrava, kterou nutno ocenit a hýčkat si Radu Judeho, jehož hlas chce být po Gasparu Noe a třeba Larsi von Trierovi další z řady neortdoxních. Zaplaťbůh za tyto přístupy, které nejsou konvenční a říkají velice správně lidem do ksichtu jak tupí pokrytci to jsou. 90% ()

Shanen29

Pro mě film,který mě opravdu vůbec nic nedal a ani mě nezaujal.Chození sem a tam městem,dlouhé a někdy nudné nic neříkající kamerové záběry atd. Jeden pich a životní problém.Záleží na konzumentovi,jak si to vyloží a přebere sám. ()

iz67

Slabé. Celkem odhadnutelna posledni cast, ktera je bud malo spontanni, aby se to mohlo blizit ceskym sedesatkam a nebo moc a tedy slabá (drhne, predvidatelna, nenapadita). A ty prvni dve radoby umelecke casti, ktere k uzoufani nudí. Takze snad jen ten úvod... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD