Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

tkey

Podíval jsem se na to jen kvůli Jeníkovi Momonů a vlastně to vůbec nebylo špatný. V dnešní době, kde se dělá jen remake, remaku spinoffu na základě tweetu je tohle vlastně pěkná změna. Jasně, ani tohle není 100 procent originál - ahoj Petře Panů, ale aspoň trochu originálního nápadu tam je. Navíc je tam pár méně či více skrytých lekcí i pro dospělé, takže nemusí rodičovstvo krvácet z očí při nuceném sledování hororu, jak Dipsy zase rve anténku Poo 🙂 ()

Trixinka

Solidní fantasy film s originálním nápadem. Bohužel místy pokulhávalo provedení, ať už to byl pitvořící se Jason Momoa stylizující se do hereckého projevu Johnnyho Deppa, nebo příliš málo využitý svět snů. Hlavní představitelka Marlow Barkley byla dobrá, jen to chtělo možná z její strany více emocí projevit. Postava Chrise O'Dowda byla ovšem parádní, jeho zpočátku nudný chlápek s klikami dozná pěkný vývoj, a tak nějak i dává vysvětlení, proč se někteří lidé chovají tak jak se chovají - prostě se jejich snové já neprobudilo. Prostředí bylo krásné, fantasy obrazy fungovaly skvěle, jen velká škoda toho promarněného potenciálu ve světě snů. ()

Rathalos

Krasna fantasy komedia,ktora sa odohrava vacsinou v nadherne farebnom svete fantazie a snov,Jason Momoa si to zjavne uziva a je vtipny,mladulinka sympaticka herecka Marlow Barkley je viditelne talentovana,mozno aj buduca hviezda filmoveho platna,potesila aj pritomnost prasiatka,takze viac takychto filmov a budem spokojny...:⁠-⁠) ()

M.i.k.e

zvláštní a pro mě osobně docela rozporuplný film. Na jedné straně totiž dokáže být až kýčovitý a otravný a na straně druhé mě bavil celý ten Snivokraj kde se fantazii meze nekladou a který má svoje zákonitosti, které dokonce i docela dávají smysl. Na primárně dětskou fantasy/pohádku mi každopádně přišel Slumberland docela smutný, komplikovaný a těžký, ale je docela dobře možné, že děti ho budou vnímat jinak a odnesou si z něj něco jiného než já...65% ()

Eterninox

Faunův Labyrint pro mladší cílovku. Barevnější, akčnější, doslovnější a američtější. Náročnější diváky budou iritovat nedovařené greenscreeny, a kdo se těší na neochvějného sympaťáka Momou, potěšen taky nebude. Otravnost jeho postavy nicméně dává smysl z hlediska zápletky, a ve výsledku je vlastně středobodem narativního oblouku. Celkový dojem také zlepšuje obstojně silný (ač trochu předvídatelný) závěr, který stravitelně ale neuráživě završuje ústřední motiv pomíjivého dětství. Pokud někdy budu mít potomstvo, dokážu si představit, že až přijde čas konfrontace se strastmi dospívání, pustím jim Slumberland. 70% ()

• Film sa natáčal v Toronte (Kanada) od 9. novembra 2020 do 5. februára 2021. (Arsenal83)