Je ze speciálních jednotek a vyrazil si s přítelkyní z Londýna do Paříže. Když ale vlak ovládnou nemilosrdní ozbrojení žoldáci, musí rychle do akce. (Netflix)

Mamlas

Včera jsem koukal na Wrath of Man a tak se mi to dobře porovnává. Ta kvalita je hodně kontrastní. Tahle blbá rádoby akční kravina je hnůj. Pletou se tam do toho děcka, nastávající manželka, snubní prsten, svatba a hafo a hafo a další hafo vaty a blbých keců. Tak 50% filmu je jen prachsprostá vata a zbytek je takové slabší céčko s mizerným komparzem a jako třešničkou na dortu i s velmi odpudivou hlavní hrdinkou. Akce je mizerná, nezajímavá, celé se to vleče a nudí, ačkoli toho člověk tak 75% popřeskakuje, bo se na to nedá dívat. (13%) ()

johnsnow

Takže v skratke lebo rozpisovať sa nemá zmysel. Sledujeme týpka ktorý ide po sviniach avšak v priebehu filmu zisťujeme, že oveľa väčšie svine sú tie pre ktoré pracuje. Avšak vo filme samozrejme tie slabšie svine skončia mrtvé a v podstate tá najnevinnejšia minisviňka to prežije. No a náš týpek samozrejme ide po ňom pretože mu to tie extra svine prikázali, a samozrejme otvárame dvere na pokračovanie. Myslím, že pokračovanie nechcem, film je chujovina jak sviň, bez logiky a jediné čo stojí zato je sexi Ruby (škoda, že je na babenky) a akcia ale jej je ako šafránu. ()

Trevor

Keby to natočil za svoje Seagal v Rumunsku tak by to bolo za 3* s možnosťami Netflixu je to za 1 a ako sa to tu spomína ten dej je primitívny. Ak budú pokračovať takýmto tempom v chrlení množstvo na úkor kvality je otázkou času kedy začnú hošani a predovšetkým mladé sebavedomé ženy konkurovať Asylum. A to nedokážu ani legendárne inscenácie na našej Dvojke. ()

BOURQUE

Scenár obsahuje výlučne B-čkové prvky, ale to všetko pán Magnus Martens sa snaží zakryť pomocou šiat, ktoré majú „príbuzné“ filmy, avšak operujúci s trochu väčším rozpočtom. Úvodná scéna (vyvraždenie dediny) aj napriek minimalistickým riešeniam pôsobí silne a divákovi zdvihne žalúdok. Následné akčné scény, dominante odohrávajúce sa vo vlakovom tunelu, sú na úrovni lepšieho B-čka. Na poli hercov sú tu spíš klasické a predpovedateľné výkony (Ruby Rose v roli bezcitnej záporáčky je presvedčivá). Avšak je potrebné dodať, že najväčšiu zmenu charakteru postavy je vidieť na konci filmu v podaní Hannah John-Kamen – od doktorky počuť niekoľkokrát za sebou to, že „kill her/him“, je viac ako divný. Film na jedno videnie s niekoľkými nedostatkami, ale z hľadiska B-čkovej kategórii je to jeden z tých, ktoré sa držia nad vodou. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Morholt

Béčko se vším všudy blbou zápletkou počínaje a legračně namalovanými postavami konče. Ale i přesto je to zábavné. Předně film jede ve slušném tempu a daří se mu ho držet i přes kapánek přetaženou stopáž. Dalším pozitivem je notná dávka akce. Samozřejmě se nejedná o něco hodné zapamatování, ale těch přestřelek a rvaček je tu víc než dost. Škoda, že při ní neteklo víc krve, ale to se dalo překousnout. A konečně je ttu solidní obsazení. Ruby Rose sice nenavazuje na hitmanku z Johna Wicka, ale i tak jí to tady sedí.  Heughan je sympaťák, Serkis nezklame nikdy a slečna Kámen se mi prostě líbí. Nízké hodnocení, které se tu filmu dostalo, mi přijde docela mimo. 70% ()

• Druhý film společnosti Netflix z roku 2021 s termínem Red Notice v názvu. Tím druhým je Red Notice. (gavosh)
  • Andy McNab, autor knihy, podle které je tento film natočen, je bývalým členem britské SAS. Byl zajat a mučen iráckými vojsky ve válce v Zálivu. Také byl velitelem osmičlenné skupiny s názvem Bravo Two Zero, podle které je natočen film Nebezpečná mise (1998). (gavosh)