Autorská píseň Igora OrozovičeHippokratova armáda“ získala výpravnou vizuální podobu, která vznikla v režii Jana Chramosty a před kamerou Lubomíra Krupky. V pětiminutovém klipu se postupně objevuje bezmála čtyřicítka osobností spojených s českou kulturou. Všichni své role ztvárnili bez nároku na honorář s cílem podpořit charitativní projekt Konta Bariéry. Za půl roku od jeho uvedení na YouTube kanále vydavatelství Supraphon dosáhl 581 800 zhlédnutí a jeho prostřednictvím se vybralo přes 1 100 000 korun. Tyto peníze ve formě dárkových voucherů rozdělila Nadace Charty 77 – Konto Bariéry mezi jedenáct nemocnic. V létě 2021 byla „Hippokratova armáda“ předfilmem v rámci projekcí Kinematografu bratří Čadíků. (Supraphon)

Cacorka_eliz

Škoda těch několika neostrých záběrů, které jinak velmi hezké dílko shazuje do škatulky "poloprofesionální", ale chápu že se to točilo bez rozpočtu a na koleni. Záslužný počin, inteligentní text a příjemná hudba. Díky za Zdeňka Svěráka. ()

Radko

Záverečné posolstvo fajn a emočne silné. Text nabubrelo patetický. Pieseň stredostavovovsky (väčšinovo) príjemná. Klip skôr taký herecky eklektický. Ale ak to slúži dobrému zámeru, prečo nie? Len druhýkrát nemusím. Pozn.: Súhlasím s výhradami Adama Bernaua - prečo ani jedna sestrička, no klauni áno?, prečo "moudrá bílá armáda" (to až trhá uši). Nuž a po skúsenostiach so zdravotníctvom, si rozhodne každý lekár nezaslúži váženosť a vďaku. Pretože, hoci ich nie je ako maku, nájdu sa aj medzi prevažne užitočnými aj čiastočne či úplne jedovaté zrnká. ()

Ampi

Hvězdami nabitý videoklip k děkovné písni zdravotnickému personálu je pro mne dojemný a dobře natočený. Musím dát 5 hvězd. Karel Hábl v roli Mudr. Libora Kvapila elegantní. Navíc pro Thomayerovu nemocnici mám slabost. Vladimír Javorský a hlavně Igor Orozovič jsou výborní pěvci. ()

Adam Bernau

Jasně, že rýpat umí každý, ale vedle pošťačky, policajta nebo metařů mohli taky ukázat aspoň jednu zdravotní sestru. Že jako víme a taky dík. No nic, ony jsou zvyklé. Jinak pěkně stavěný text holdovací písně se bohužel neobešel bez trapných nevkusností jako "bílá a moudrá armáda" či "získáš však váženost a vděčnost všech těch lidí". S těmito výhradami se přidávám k potlesku. Nepodařilo se mi vypátrat, proč je v popisku na konci zmíněn nositel Stříbrného vlka Sir. Javorskýmu to sluší, vrátný Čtvrtňa kroutí hlavou. ()