Code Geass: Hangyaku no Lelouch - Kiseki no Birthday

(TV film)
  • Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ キセキの誕生日[バースデー]
všetky plagáty

TomX2

Pôvodnú Code Geass sériu strašne zbožňujem, takže keď som narazil na túto picture drámu, nemohol som si ju nechať ujsť. S týmto žánrom som doposiaľ síce ešte nemal žiadne skúsenosti, ale aj tak som sa veľmi tešil, pretože som očakával akési veľkolepé, duchaplné dialógy prevedené do divadelnej formy. Nie je to niečo, čo by sadlo úplne každému (takto som si aj vysvetlil negatívne percentuálne hodnotenia na iných databázach), avšak mne áno, tak som si to pustil s nie úplne nízkymi očakávaniami. A výsledok? Bieda. Moje očakávania sa vôbec nenaplnili a absolútne ma to nebavilo. Dialógy boli príšerne vykonštruované a nezáživné, postavičky nemali takmer žiadne spoločné črty s originálnymi postavami, ktoré poznáme z pôvodnej série a humor bol navyše veľmi nezábavný (mierne povedané). Správne "vibrácie" som dostal až zhruba päť minút pred koncom, ktorý bol emotívny a odkazoval na veľkolepé zakončenie pôvodnej série. Všetko pred tým bola ale úplná fraška. Z dramaturgického hľadiska je to teda úplná katastrofa, ktorú zachraňujú až posledné minúty. Tie samo o sebe síce tiež nie sú až tak skvelé, ale aspoň dokážu citovo zasiahnuť diváka a trochu si doňho kopnúť. Výsledný zážitok obohacoval hlavne skvelý soundtrack a výborní hlasoví herci. Celkovo ide o teda nudnú a nekonzistentnú obrazovú drámu, ktorú zachraňuje emotívny koniec a obrovský vplyv pôvodnej Code Geass série. S prižmúrenými očami teda dávam dve hviezdy a odporúčam sledovať len na vlastné riziko. ()