V této parodii na muzikály čtyřicátých let se Melissa a Josh, dvojice batůžkářů, dostane do Schmigadoonu, kde však uvíznou. Je to kouzelné město plné zpívajících a tančících lidí, ale Melissa s Joshem zjistí, že město nemohou opustit, dokud nenajdou pravou lásku – a přitom mysleli, že už ji našli. (Apple TV+)

carly

ten koncept je super a aj prevedenie. Herecké obsadenie a výkony úžasné. Aj veľa z tých hudobných čísel sa vydarilo. Má to aj vtipné momenty. Ale príbeh bol pre mňa celkom sklamaním. ()

M.i.k.e

rozhádaný pár se na čundru dostane do kýčovitě barevného městečka,které jako kdyby uteklo z muzikálů 50.-60. let a nedostane se z něj dokud nenajde pravou lásku.Schmigadoon je hodně barevný,plný klišé (s čímž se počítá)dost se v něm zpívá a občas je celkem vtipný,nicméně svůj potenciál úplně nenaplnil.Tvůrci mají evidentně velmi rádi muzikály a rádi by těm klasickým složili poctu,ale hudební čísla jsou bohužel většinou poloviční a opravdu mě chytla tak možná tři.Dílů sice není mnoho a stopáž je střídmá,ale mnohem víc by tomuhle fajn nápadu slušel film...60% ()

fabecc1222

Naladěn z parodického Galavanta jsem se před lety vrhl na první řadu Schmigadoonu s tím, že tady se ve velkém budou parodovat různé muzikály a tvůrci se nebudou bát se pořádně odvázat. Bohužel se nakonec ukázalo, že tvůrci se v obou řadách budou držet spíše při zdi. Z hlediska muzikálových čísel se vše nejlepší ukázalo v traileru na první řadu a je tak třeba říct, že vyjma hlavního motivu první řady tu asi nenajdete moc zapamatovatelných písní a vystoupení. Škoda na dřeň nevyužitého námětu, který drží nahoře hlavně sympatická hlavní dvojice. ()

JamesSi

Zábavná hříčka a to je vše. Mě to upřímně bavilo - i když by se dalo spoustu zlepšit. Písničky jsou fajn, chytlavé, ale mohly by být vtipnější. Kdyby ten námět dostali třeba lidi, co dělali Galavanta, tak z toho bude pecka století. Příběh vystihuje rozdíl mezi vztahy ve 40. letech v hollywoodských muzikálech a vztahy v současnosti. Právě kontrast mezi "současností" a Schmigadoonem mě bavil. Ale jsou tu i problémy - message o změně je prostá a naopak potvrzuje muzikálová klišé. Hlavné představitelé Joshe (Key) a Mellisy také neumí moc zpívat ani tančit, což je trochu problém. Občas vtipy nefungují. Ale i tak je to celkem promyšlené - je tu dost reinkorporace a přijde mi, že se tvůrci snažili, co nejvíc to šlo. Imitace starých filmů je zde přesná - například zadní projekce při jízdě v autě. Písničky jsou převážně fajn, ale neutví vám v paměti na dlouho. Jak zde někdo psal - jako film, který má 100 minut by to bylo asi lepší, ale i tak jsem rád, že jsme tenhle malý experimentík dostali. A to i s tím, že to mohlo být o trochu lepší. ()

kockodan

Opravdu hodně špatná taškařice o hovně! Kýčovité imaginární městečko zamrzlé kdesi v 19. stol. puritánské Ameriky a jeho pobožní, upjatí, počestní a nažehlení obyvatelé, slouží jako kulisa k vykreslení morálních a vztahových dilemat. Mladý pár z moderního NYC jim do té nesmyslné puritánské a málo uvěřitelné muzikálové idylky pěkně hodí vidle a celkem je to se vším všudy (a hlavně s otravnými písničkami) takové ploské, nijaké a mdlé plácnutí do vody, které by snad nakonec bylo lepší ani vůbec nenatočit, a pokud už ho tedy natočili, tak nevidět. O nic byste nepřišli! 10% ()

deli06

Miluju muzikál a všechno, co okolo Broadwaye jenom prošlo, takže asi nejsem v hodnocení úplně objektivní, ale tohle je úžasný! Hltala jsem to od začátku do konce. Vím, že je to nablbý a přecukrovaný, ale ono se to k tomu přiznává a tím je Schmigadoon ještě lepší. Na jednu stranu muzikály uctívá a na druhou si z nich dělá srandu. A v tom je to super. Herecky, pěvecky i tanečně perfektní. Viděno poprvé a rozhodně ne naposledy. ()