V této parodii na muzikály čtyřicátých let se Melissa a Josh, dvojice batůžkářů, dostane do Schmigadoonu, kde však uvíznou. Je to kouzelné město plné zpívajících a tančících lidí, ale Melissa s Joshem zjistí, že město nemohou opustit, dokud nenajdou pravou lásku – a přitom mysleli, že už ji našli. (Apple TV+)

kockodan

Opravdu hodně špatná taškařice o hovně! Kýčovité imaginární městečko zamrzlé kdesi v 19. stol. puritánské Ameriky a jeho pobožní, upjatí, počestní a nažehlení obyvatelé, slouží jako kulisa k vykreslení morálních a vztahových dilemat. Mladý pár z moderního NYC jim do té nesmyslné puritánské a málo uvěřitelné muzikálové idylky pěkně hodí vidle a celkem je to se vším všudy (a hlavně s otravnými písničkami) takové ploské, nijaké a mdlé plácnutí do vody, které by snad nakonec bylo lepší ani vůbec nenatočit, a pokud už ho tedy natočili, tak nevidět. O nic byste nepřišli! 10% ()

M.i.k.e

rozhádaný pár se na čundru dostane do kýčovitě barevného městečka,které jako kdyby uteklo z muzikálů 50.-60. let a nedostane se z něj dokud nenajde pravou lásku.Schmigadoon je hodně barevný,plný klišé (s čímž se počítá)dost se v něm zpívá a občas je celkem vtipný,nicméně svůj potenciál úplně nenaplnil.Tvůrci mají evidentně velmi rádi muzikály a rádi by těm klasickým složili poctu,ale hudební čísla jsou bohužel většinou poloviční a opravdu mě chytla tak možná tři.Dílů sice není mnoho a stopáž je střídmá,ale mnohem víc by tomuhle fajn nápadu slušel film...60% ()

carly

ten koncept je super a aj prevedenie. Herecké obsadenie a výkony úžasné. Aj veľa z tých hudobných čísel sa vydarilo. Má to aj vtipné momenty. Ale príbeh bol pre mňa celkom sklamaním. ()

fabecc1222

Naladěn z parodického Galavanta jsem se před lety vrhl na první řadu Schmigadoonu s tím, že tady se ve velkém budou parodovat různé muzikály a tvůrci se nebudou bát se pořádně odvázat. Bohužel se nakonec ukázalo, že tvůrci se v obou řadách budou držet spíše při zdi. Z hlediska muzikálových čísel se vše nejlepší ukázalo v traileru na první řadu a je tak třeba říct, že vyjma hlavního motivu první řady tu asi nenajdete moc zapamatovatelných písní a vystoupení. Škoda na dřeň nevyužitého námětu, který drží nahoře hlavně sympatická hlavní dvojice. ()

JamesSi

Zábavná hříčka a to je vše. Mě to upřímně bavilo - i když by se dalo spoustu zlepšit. Písničky jsou fajn, chytlavé, ale mohly by být vtipnější. Kdyby ten námět dostali třeba lidi, co dělali Galavanta, tak z toho bude pecka století. Příběh vystihuje rozdíl mezi vztahy ve 40. letech v hollywoodských muzikálech a vztahy v současnosti. Právě kontrast mezi "současností" a Schmigadoonem mě bavil. Ale jsou tu i problémy - message o změně je prostá a naopak potvrzuje muzikálová klišé. Hlavné představitelé Joshe (Key) a Mellisy také neumí moc zpívat ani tančit, což je trochu problém. Občas vtipy nefungují. Ale i tak je to celkem promyšlené - je tu dost reinkorporace a přijde mi, že se tvůrci snažili, co nejvíc to šlo. Imitace starých filmů je zde přesná - například zadní projekce při jízdě v autě. Písničky jsou převážně fajn, ale neutví vám v paměti na dlouho. Jak zde někdo psal - jako film, který má 100 minut by to bylo asi lepší, ale i tak jsem rád, že jsme tenhle malý experimentík dostali. A to i s tím, že to mohlo být o trochu lepší. ()

deli06

Miluju muzikál a všechno, co okolo Broadwaye jenom prošlo, takže asi nejsem v hodnocení úplně objektivní, ale tohle je úžasný! Hltala jsem to od začátku do konce. Vím, že je to nablbý a přecukrovaný, ale ono se to k tomu přiznává a tím je Schmigadoon ještě lepší. Na jednu stranu muzikály uctívá a na druhou si z nich dělá srandu. A v tom je to super. Herecky, pěvecky i tanečně perfektní. Viděno poprvé a rozhodně ne naposledy. ()