Irving nájde v práci zaujímavý objav. Helly sa agresívne snaží získať stretnutie so svojím vonkoja. Mark sa snaží vyrovnať so stratou manželky. (Apple TV+)

honajz2

Pořád je to atmosférické jak sviňa a ty neskutečně chladné kancelářské prostory zde stále skvěle fungují, ale nadšení u mě začíná stále víc upadat, protože už jsem skoro v půlce seriálu a ony se tu stále jen rozvíjí další a další záhady, ale nic se nevysvětluje a tady už ani nenaznačuje... Třeba se to zase zvedne. Že to nebude končit první sérií vím, takže žádný definitivní konec rozhodně očekávat nebudu, ale nějaký posun už by přišel vhod. Slabé 4* ()

Necrotongue

V komentáři/recenzi k předchozímu dílu jsem se zmínil, že už při dlouhých procházkách bludištěm chodeb nepociťuji nudu, a ve čtvrté epizodě se mi to jen potvrdilo. Mám pocit, že seriál klade stále větší nároky na mé těžce zkoušené a již notně opotřebované, zbylé mozkové buňky. V zrcadle jsem si ověřil, že mi ještě na hlavě nenaskakují puchýře, takže zatím zjevně nedochází ke kritickému přehřívání závitů, tak to snad zvládnu. Kdyby šlo do tuhého, můžu si ostatně provést autotrepanaci elektrickou vrtačkou, že jo? Bavil jsem se, přemýšlel jsem, herecké výkony byly skvělé, tísnivá atmosféra přecházela až v hororovou a já jen doufám, že má ten pán z ostrahy dobré reflexy, protože bych nerad přišel o svou oblíbenou postavu. / Poučení: Nevytáčej svého vnitřňáka. ()

• Ve 31. minutě na videu zobrazeném na pohřbu hraje Petey (Yul Vazquez) společně se svou dcerou skladbu „Enter Sandman“ od americké metalové kapely Metallica, která vyšla v roce 1991 na jejich albu nazvaném „Metallica“. (Trajektt)