Marka povýšili, aby viedol tím zamestnancov, ktorým chirurgicky oddelili spomienky na pracovný a osobný život. (Apple TV+)

Martrix

Nepodíval jsem se, o čem ten seriál vlastně je, takže jsem prvních pár minut WTFuckoval. Ale v dobrém, udiveně a spokojeně, protože to bylo divné zajímavě. A když tvůrci poodkryli oč jde, co vlastně je to odloučení, potěšilo mě to dvojnásob. V tom nápadu je veliký potenciál, který zatím tvůrci rozvíjí způsobem, který se mi zamlouvá. Obsazení je přesně padnoucí. Markovo podivínství dává Scott bravurně. K tomu dobrá hudba a vizuál...takže to má atmosféru. Režie Ben Stiller...respekt. Oceňuji i to, že už v první epizodě nabírají události na obrátkách, takže nejde o natahovánku. Snad to vydrží. ()

PKD

P. K. Dick, Kafka a 1984+ několikero dalších vlivů. Tedy nic, co by zde už v té či oné formě nebylo. To co ale Odloučení nemá na originalitě, to spolehlivě dohání svým zpracováním a celkovou koncepcí. Přidejte prostředí odlidštěného 21.st. alá velké firmy a máte Severance. Je tady a čeká venku. A kde jste sakra vy? A ta znělka. Tedy tu, uvidíte až ve 2.díle, ale ta je. Lumon industries? Kde to mám podepsati? Dělám si srandu. ;-) ()

warrenur

Dianie "outside the job" je rozhodne zaujimavejsie. Biele, artove a zastarale office-y ma nechavaju chladnym. Za posledne roky ich v sci-fi-ckach naduzivaju az prilis. Scott ma spravny "kukuc" k tej roli, co hra. Zaver bol celkom zlovestny. "Suseda" rozhodne nebola "severed". Snad nam daju zaujimavy pribeh a vysvetlenie. 70% ()

MoiJe

Téma rozhodne zaujalo - v divnej práci si nepamätáš nič zo svojho osobného života, ani kto si, a mimo kanclu si nepamätáš nič, čo sa dialo v práci. A niečo nie je s kostolným poriadkom. Lenže prevedenie skôr sklamalo, lebo tempo je extrémne pomalé. Atmoškové, ale vyložene nudné. Hlavná postava kráča dlhou šedou chodbou. Kráča dlhou bielou chodbou. Kráča dlhým parkoviskom. Sedí za stolom. Sedí za iným stolom. Sedí v aute. Sedí u rodiny. Sedí v reštike. A tvári sa útrpne, nech sedí alebo kráča kdekoľvek. Ani v tom osobnom živote ani v tej práci sa teda vlastne nedeje nič pamätania si hodného. ()

Necrotongue

Pilotní epizoda seriálu byla typickým otvíracím dílem, v němž tvůrci nastínili divákovi v hrubých obrysech, o co půjde, představili postavy (alespoň část z nich), ale nenabídli nic navíc. Ani já jsem tedy ke svému tradičnímu zahajovacímu hodnocení nic nepřidal; ještě jsem naopak svým bezvýznamným mínusem naznačil, že mě dlouhé procházky nekonečným bludištěm chodeb příliš neoslovily. Na druhou stranu mě ale tvůrci velmi zaujali myšlenkou na umělé vytváření schizofreniků, kteří by byli snem každého zaměstnavatele. No uznejte; zaměstnanec, který v zaměstnání myslí jen a jen na práci, z toho musí mít každý dravý manažer erekci. K manažerkám se vyjadřovat nebudu, protože mi to nedovoluje dnes již překonaný systém hodnot, v němž jsem byl vychován. / Poučení: Někdo musí utrácet těžké peníze za alkohol nebo drogy, aby mohl zapomenout... 3*- ()