Únos táty od rodiny Nicka Brewera má zlověstnou dohru na internetu a jeho nejbližší musí rychle zjistit, kdo za tím vším je a proč to udělal. (Netflix)

emma53

Tak ráda bych napsala, že je to skvělý seriál, kdyby nebylo kdyby. V každém případě je chytlavý, každý díl se jim povedl velmi dobře vypointovat, takže jsem musela vidět hned další a další díl, ale od pátého dílu se to najednou začalo ubírat směrem, který mně byl proti mysli a celkově proti logice jednání postav. No, nebudu už hudrovat, protože se na Clickbait ve své podstatě dobře dívalo a ocejchuji ho na čtverec s kostrbatýma rohama. 75% ()

Pethushka

Na tomhle seriálu mě bavila volba herců a charaktery postav. Žádná vyleštěná smetánka, ale normální nedokonalí lidi. Téměř z každé přicházející postavy jsem měla radost. Co se týká předvídatelnosti příběhu a napětí, tak ani v tom tvůrci z mého pohledu neselhali, protože ač jsem si myslela, že vím, nakonec se ukázalo, že jsem byla mimo. Líbilo se mi, že se každá epizoda točila kolem jedné postavy, a tak jsme jako diváci mohli nějakou část z nich poznat hlouběji. Za mě dost dobrý. ()

*CARNIFEX*

Počiatočný, originálny námetový skvost sa v závere zmenil na myšlienkovo absurdnú (ne)zábavu s pointou, ktorá vo mne zachovala pachuť na rázcestí, kedy tak nejak premýšľam, či som si radšej nemal pustiť X-tú reprízu “Dva a pól chlapa”. Neviem no, fakt to nikomu neprišlo za vlasy pritiahnuté? Ale tak na “3” dobré .. ()

misterz

Zoe Kazan opäť nesklamala. Ale za to určite môže vo veľkej miere ďakovať slušne napísanému scenáru, ktorý si tu úspešne pohráva s deduktívnou schopnosťou diváka. Záporák bol šikovne ukrytý. Tiež to pekne odsýpa a človek sa tu rozhodne nenudí. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

mzss1

[83%] Tahle osmidílná minisérie mi docela sedla. Od začátku do konce mě to bavilo, hluchých míst zde bylo minimum. Epizody se postupně věnovali jednotlivým postavám, vše bylo přehledné až do finále. Pointa byla za mě docela slušná a moc jsem ji nečekal. Někteří tu píší, že závěr je moc překombinovaný a hloupý, ale mě to tak nepřišlo. Během dvou dnů jsem tuto netflix záležitost s chutí zkoukl jak nic. ()

Anderton

Seriál, ktorý ponúka viacero smerov, avšak ten, ktorý je správny, vlastne počas celého priebehu deja ani neponúkne. Ale ako sa to vezme, aby to nevyznelo ako spoiler. Vadí to? podľa mňa nie. Každá epizóda sa venuje jednej postave, čo je myslím originálnejší nápad než napríklad pri Kaleidoskope, kde ide skôr len o reklamný ťah. Seriál o tom, že malé klamstvo môže mať nedozerné následky a že v našej pretechnizovanej virtuálnej dobe je niečomu podobnému podľahnúť veľmi jednoduché. Osobne si myslím, že práve kvôli dramaturgii by tento námet ako celovečerný film fungoval podstatne slabšie. ()

Trajektt

Je pravdou, že jsem tento televizní miniseriál zfouknul za jeden den, ale néé z důvodu zábavy a napětí, ale z důvodu, ať už to mám sakra za sebou. Tento televizní kousek určitě bude vyhovovat milovníkům moderních technologií ve kterých se moc nevyznám a po zhlédnutí tohoto počinu se do toho ani pouštět nebudu. Od začátku se nás tvůrci snaží přesvědčit o vyváženosti americké společnosti, přitom nám do děje vnucují neskutečně mnoho narušených jedinců všech ras a různých sexuálních menšin až se mi z toho občas zvedal kufr a dokonce jsem během jednoho nudného dílu skoro namaloval obraz podobný Picassovi. Tvůrci vytvořili koncept vyprávění nezvyklým způsobem, kdy se v každém díle setkáváme s jednou důležitou postavou, která se snaží zapadnout do mozaiky vyšetřování vcelku zajímavého a originálně provedeného mordu. Potíž byla v tom, že nudné a hlavně nedůležité pasáže nezáživných a nesympatických postav mně zkrátka nedokázali udržet v pozoru. Takže po záživném úvodním dílu nastala doba temna plná zbytečných plků ze které mně dokázala vzbudit fakt nečekaná scénka, kdy dva frajeři něco řeší před počítačem a zničehonic ten jeden z nich strčí jazyk do pusy tomu druhému a já nejen, že jsem se probral z příjemného polospánku, ale šel jsem se z toho šoku raději projít kolem baráku s bouchačkou v ruce, kdyby na mně náhodou zaútočil nějakej ten nažhavenej perverzák s čistě připraveným a naleštěným nádobíčkem. Od té doby jsem poněkud zbystřil a děj se kroutil jistým směrem ve kterém jsem si byl skoro jistý, že jsem narazil na pointu příběhu. Chyba lávky, mýlil jsem se jako Hitler před branami Stalingradu a paskvil, kterého jsem byl svědkem na konci této story mně vcelku znechutil, jelikož sledovat něco takového po dobu šesti hodin a vlastně zbytečně, protože néé, že bych si toho nevšiml, ale ono to tam prostě nebylo ani v náznacích. Tvůrci si pachatele doslova vycucali z prstu a já jako milovník příběhů z pera Agathy Christie jsem byl rozhořčen nad nelogičnosti tohoto počinu. No prostě škoda mluvit a hlavně ztráta času. Netflix opět splnil jednu z novodobých filmových povinností, kdy se nám snaží vnutit celosvětovou vyváženost ras a pohlaví a kromě vtipného vystoupení pomatené Emmy v podání texaské herečky Jessiky Collins , která mně fakt pobavila jsou herecké výkony na bodu mrazu. Jednotlivé epizody jsou zbytečně natahovány a doslova se táhnou jako smrad nad Černobylem. A kdyby tipovací kancelář Fortuna dala možnost divákům tipovat vraha ještě před posledním dílem, tak by vydělala majlant. Celkem ztráta času a proto dávám pouhých 50%. ()

eLeR

Aktuálna téma, ktorá je zaujímavo spracovaná. Drvivá väčšina hercov neznáme tváre, každá kapitola trochu iná, miestami dobrá muzika ... žiadna nuda. Fakt slušná krimi jednohubka z dielne Netflixu. ()

Chrustyn

Po prvním díle jsem byl trochu na rozpacích a říkal jsem si, jestli je daný materiál vhodný na 8 dílny seriál ale naštěstí mě tvůrci překvapili kolik es mají v rukávu a jak si dokáží diváka povodit. Není to nijak zásadní a viděl jsem celou řadu řemeslně i scenáristicky lepších seriálu ale bavil jsem se, udržel moji pozornost a nejednou jsem byl překvapen. ()

TheEvilTwin

Clickbait je přesně ten úžasný typ seriálu, který tady dlouho nebyl - výborná krimi detektivka, při níž se na každý díl divák těší, u každého dílu může hádat padoucha a po celou dobu mu to bude v hlavě pěkně šrotovat. A i když si už předposlední díl myslí, že ho má a že všechny důkazy ukazují jedním směrem, stejně se plete. Jednoduše je to série bez hluchých míst a se spoustou sympatických postav, kde se zvraty dávkují jak na běžícím páse a kde o napětí není nouze, každý díl je perfektně vybudován, příběhově seriál posouvá vpřed a není to žádná nudná vata okolo. Nemám žádně výtky, tohle bylo prostě výborné a do karet seriálu hraje i to, že je to takové divácké friendly téma, které se trefí do vkusu velkému spektru lidí a současně v pozadí kriticky poukazuje na problém online života a seznamek. Dlouho jsem nebyl tak spokojený. ()

claudel

Vynikající krimi thriller se skvěle sázenými zvraty a naprosto nečekaným rozuzlením, které by mě nenapadlo, ani kdybych si každou scénu pouštěl desetkrát. Scénáristé mě nachytali na švestkách, nechal jsem se zlákat falešnými stopami a náznaky. Tohle se vážně povedlo! ()

Ajinka126

Konec je nesmysl. Začátek fajn, pak vyšetřování v pohodě, i když se to trochu táhlo a takové to zavedu vás na tuto stopu, která se pak ukáže slepá, je ohrané klišé. Ale ten konec. To byl nesmysl. ()

M.i.k.e

žádnou revoluci nebo hlubší myšlenku (jako třeba tolikrát zmiňovaná kritika sociálních sítí a jejích uživatelů) Clickbait nepřináší.Nebo možná trochu ano,ale opravdu jen zlehka.Co každopádně přináší je povedený krimi thriller,který se podobně jako nedávný Innocent vyžívá v dávkování informací.Navíc si velmi solidně hraje s divákovým vnímáním a jeho pohledem na jednotlivé situace,které ne vždy jsou takové jak v danou chvíli vypadají (tady to je možná ten zdvižený prst,který upozorňuje,že není radno věřit všemu).Osobně sem si už někdy během pátého dílu poskládal dohromady co se stalo a kdo za tím stojí a ještě na konci sedmého mě tvůrci utvrzovali v tom,že sem měl pravdu,nicméně v poslední epizodě se všechno otočilo vzhůru nohama a moje puzzle se rozpadlo na kousíčky.Ten konec a to proč se to všechno dělo je možná lehce přitažený za vlasy a překombinovaný,ale počítám,že se dějí i horší věci a úplně nereálné to také není.Tím spíše v dnešní digi době...80% ()

cariada

Poměrně zajímavé drama. Ten konec by mě nenapadl. Za pozornost stojí otravný novináři, který jak supi čekají na sebe menší senzaci. A udělají doslova cokoliv jen aby měli něco. Nechápu policii že je nechají u domu obětí aniž třeba uzavřou část ulice a nikoho tam nepustí a dotyčný mají aspoň trochu klid. Zase tam museli nacpat gaye a přitom to bylo úplně zbytečný. ()

dubinak

Clickbait je takový ten seriál, co sice baví, ale napsaný není kdovíjak objevně. Je z toho trochu cítit levnost a taková ta rychlokvaškovost. Má to ale výhodu takovou, že celkem úspěšně dokáže udržet tempo a hlavně neodkrývá rozuzlení příliš brzy a je těžké tu odhadnout pachatele. Průměr dávám také kvůli převážné nesympatičnosti většiny postavy, tudíž soucit jsem k nim téměř nechovala. Ony i samotné ty postavy byly celou dobu až nějak moc klidné. ()

PavelVanekArt

Start zajimavej, střed nudnej, konec lepší. Taková levná kriminálka s moderním pojetím. Kdyby tam nebyly zmíněny státu jůesej, tak bych řekl, že to točil čiman v Evropě. Tak levně to vypadalo. 3* a.k.a 50% ()

mo cuishle

Klidně to mohlo být o půlku kratší. Zbytečné flashbacky, které děj nikam neposunou. Námět dobrý, dalo se to natočit lépe, bez zbytečných chyb a nesmyslností a hlavně bez toho wtf konce. Vraha můžete hádat jak chcete, stejně ho neuhodnete :) ()