Tato rozsáhlá sága na motivy bestselleru podle New York Times líčí naděje a sny rodiny korejských přistěhovalců napříč čtyřmi generacemi poté, co opustí svou domovinu v nezdolné snaze přežít a uspět. (Apple TV+)

Malarkey

Dobové drama, kterému vlastně asi ani na první dobrou nejde nic vytknout. Solidní herecké výkony, režijní jistota, sem tam i dobrý nápad s kamerou. Nicméně seriál jsem si pustil právě proto, abych se dozvěděl něco o vztazích mezi Korejci a Japonci. Nakonec jsem ale zhodnotil, že to tu je natočené tak, aby to pochopili akorát tyto dva národy. Takže mi nezbylo než zírat a zamýšlet se nad tím, proč je ten děj této rodinné ságy tak strašně složitý a komplikovaný. Po pěti dílech nedokoukáno. Nebyla tu jediná pozitivně (nebo alespoň zajímavě) vnímaná role, která by mě udržela v přesvědčení, že dojde ke zlomu. ()

Marze

V soucasnosti je Jizni Korea technologicky lidr a v popkulture take. V serialu uvidite korejsko-japonske vztahy, hlavne rozdily v jidlech, nabozenstvi a bydleni. Chybi postava, ktera by vse sjednocovala. ()

Fr

„ČEKÁ TĚ HODNĚ TEŽKÝCH DNÍ.…“   Korejská sága. Začínáme někdy 1915 a sledujeme težkej život pod nadvládou Japonců, jehož tíhu si nesou Korejci v sobě až doposud. Jak to vím? To tady ukazujou – prolíná se současnost s minulostí a je to dramatický, o rodině, ženách…. ale spíš pro Korejce než našince. My prostě misku plnou bílý rejže ocenit nedokážeme. Můžeme se lehce něco přiučit o jejich historii a o nich samotných. Třeba že sní o lepší budoucnosti pro svoje děti. Ale to asi my všichni… Klidně by to mohlo mít další sérii. Ovšem o těch, co odešli z Japonska do Severní Koreje. To by panečku byla jiná pohádka!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2017 napsala Min Jin Lee, neznám.  2.) Vím, jak „chutná“ domov.  ///  Thx za titule „Jiří Sailer“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

M.i.k.e

působivá mozaika vyprávějící příběhy Korejců, kteří se ve 20.- 30.letech přestěhovali - mnohdy ne úplně dobrovolně - do Japonska, kde museli čelit nejenom nuzným podmínkám, ale hlavně samotným Japoncům, kteří je považovali (a evidentně stále mnozí považují) za podlidi. Seriál různě skáče v čase, ale nedělá to zmatečně a není problém se v něm úplně orientovat. Jen chvíli trvá než si divák zvykne na postavy a pospojuje si je dohromady mezi minulostí a "přítomností".Mnohem zajímavější je pak předválečná linka, která je zároveň i poučným exkurzem a hezky ukazuje, že Japonci byli solidní kurvy, kteří se v rámci regionu vždy považovali za něco víc.Zdaleka nejsilnější je pak epizoda se silným zemětřesením, které mělo na svědomí mnoho obětí, Japonci jej dali za vinu Korejcům a následkem bylo jejich vyvražďování. Druhým silným momentem je pak úplný závěr, který v rychlém prostřihu nabídne rozhovory se skutečnými ženami, které si tímhle vším prošly a v době natáčení rozhovorů jsou z nich dámy kterým je devadesát let a více - a rozhodně by jim to člověk netipoval...80% ()