Lisey a její příběh

• USA Lisey's Story

Tento děsivý thriller podle románu Stephena Kinga sleduje vdovu Lisey Landonovou (Julianne Moore) v řadě znepokojivých událostí, které oživí její vzpomínky na manželství se spisovatelem Scottem Landonem (Clive Owen) a na temnotu, jež ho sužovala. (Apple TV+)

petr6988

King je mistr vyprávění a jeho díla jsou silná zejména díky využití představivosti čtenářů. Snažit se převést většinu jeho děl na obrazovku je velmi těžký úkol a většinou to ocení především ti, kteří jeho knihy četli. Lisey's Story jako kniha je o mnoho lepší než tato seriálová verze, ale i přesto musím říci, že se ztvárnění poměrně vydařilo, čemuž také pomohla výborná Julianne Moore. ()

Bilky

Aj keď som Kingofil a prečítal som všetky jeho knihy, predlohu k tejto sérií radím k tomu najslabšiemu co Pišta Kráľ vyprodukoval. Paradoxne seriál hodnotím kladne lebo pomerne verne sa držal knihy a látka to bola veru preťažká: niekoľko časových rovín, neustále striedanie snovej a reálnej línie, časté flashbacky... Klobúk dole, dopadlo to lepšie ako som očakával. A áno, keby z 8 epizód zostalo 6 tak by to bolo za hviezd 5 :) ()

RobLord

Scénář napsal sám Stephen King, který působil také coby výkonný producent. Stejnou úlohu při tvorbě seriálu sehrál i J. J. Abrams. Herecké obsazení je hvězdné. Tak co se sakra podělalo? Prostě to není tak zajímavý a přitažlivý námět jako To, Svědectví, Pan Mercedes, Chapelwaite, Dallas 63 nebo Outsider. K tomu připočtěme fakt, jenž zde zmínil uživatel kobejn: "Takhle ne, to neni King, to je nějakej pseudoart." První dvě tři epizody ve mně vzbudily jakous takous naději, která ovšem postupně slábla. Obzvláště při návštěvách světa Boo'ya Moon. Nebýt Landonových vzpomínek na bratra a otce, asi bych nemohl seriál dokoukat. Nudou! Ale jako rohypnol funguje bezvadně (zvláště pak poslední tři epizody). ()

Streeper

Na to, že je to Stephen King jsem si představila něco zcela jiného. Tohle bylo tak zvláštní a divné. Úplně mě to nezaujalo, tak, jak jsem očekávala. Snad jen jedna epizoda pro mě byla skvělá, jinak ostatní průměr. Na druhou stranu, jak zvláštní příběh to je, tak mě láká přečíst si knihu a taky věřím, že bude o dost lepší, takže jí zkusím dát v budoucnu šanci. ()

silentname

Ak existoval dôvod, prečo som si chcel pozrieť "Lisey´s Story" tak vyslovene pre fakt, že toto je podľa mňa jedno z Kingových diel, ktoré som nevidel na filmový potenciál. V jadre môžete povedať, že seriále je poriadne komplikovaný a neviete sa v ňom orientovať, no úprimne - "Kniha je ešte oveľa komplikovanejšia a pomalšia než seriál". Ja sa voči knihe staviam viac menej neutrálne. Nešlo o príbeh, ktorý by patril medzi Kingove najlepšie, no na druhú stranu je tu niekoľko skutočne skvelých momentiek, ktoré ma počas čítania celkom pohltili. Minimálne spoznávanie Scottovho detstva, Bájodolí a všetko s tým súvisiace. A pravdou je, že to miesto stvárnil seriál skutočne skvele. Je na ňom niečo nádherné a súčasne desivé. Casting na seriál bol podľa mňa dosť dobrý a všetci v rámci svojich možností svoje role zvládli veľmi dobre. Čo ale podľa mňa seriál zachytil skvele je vzťah medzi Lisey a Scottom. Myslím si, že v poslednej časti som tomu veril úplne každú minútu. Reálne si myslím, že ak viete do čoho idete a máte radi knihu "Lisey´s Story", tak by vás mal seriál celkom potešiť. Pretože svoju rolu zvládol v tomto veľmi dobre. Je to temná dráma, aké mám od Kinga rád. Ak čakáte silný horor, ktorý vás vydesí, tak toto nebude pre vás. Ja ale obdivujem tvorcov, že tento náročný príbeh dokázali priniesť na obrazovku. Hodnotenie: B+ ()