Nadějná country zpěvačka měla slibně rozjetou kariéru, ale všechno se to nějak zvrtlo. Najde si proto práci jako chůva pěti okouzlujících dětí sympatického vdovce. (Netflix)

MoiJe odpad!

Pripomenulo mi to seriály, kde rodičia prídu za učiteľom z dramatického krúžku kričať, prečo ich dietko nebolo obsadené do zaujímavej role, ale hneď pochopia, keď vidia, ako sa chovajú na pódiu. Toto by bol presne taký strašný príklad. ()

zdepapepa

Chůva k pohledání v Texasu. To je asi tak zhruba vše, co potřebujete vědět. Zmizel zábavné ostřelování mezi C.C. a Nilesem, místní "C.C." vyniká pro mě hlavně tím, že ji dabuje dabérka Korry z The Legend of Korra. Sitcomově je to vzpomínka na dobu minulou, jak co do humoru, tak co do formátu - zpívání bylo fajn, ale celý pořad byl tak nějak napůl cesty mezi muzikálem a obyčejným zpěvem. Ve výsledku nebylo v mých očích ani jedno dobré, uvěřitelné, sahalo to do prostor tzv. "uncanny valley". Abych však jenom nekritizoval - je to typický klasický feel-good sitcom, občas se tam vloudí nějaký ten zábavný vtip a některé postavy byly i sympatické, což vzhledem k většímu počtu dětí než dle klasického 2,5 WPF klubu je čistě statisticky normální. Pro mě to byli Cassidy a Dylan. ()

SamVimes

„Pohoda v rytmu country“ zní jako nechtěně sarkastický název. V celé epizodě není ani jediný vtipný vtip, herci se zase předhánějí v teatrálním přehrávání. Trapnost jejich replik pak ještě podtrhává stopa s (nezaslouženým) diváckým smíchem. Jako kdyby to nestačilo, všichni mluví strašnými jižanskými přízvuky (kdybych si za každé „y’all“ dal panáka, možná by to nakonec začalo být snesitelné). A jako kdyby to pořád nestačilo, je tam ještě… country (pravda, název mohl napovědět). A to nikoliv v jedné ze svých snesitelnějších poloh jako country rock nebo country blues, nýbrž pekelný country pop. Country Comfort vypadá jako kdyby jej někdo vymyslel někdy v osmdesátých letech, ale i tehdy mu to připadalo trapné, a tak projekt putoval do koše, odkud jej teď Netflix vytáhnul. Asi bych mohl ještě rozebírat, jak herci sice asi alespoň trochu hrát umí, ale bolestně zjevně hrají na playback. Což je samo o sobě jako způsob natáčení hudebních vystoupení naprosto v pořádku, ovšem nemělo by to ze zobrazeného zacházení s nástroji a mikrofony tolik bít do očí. Jenže je to v porovnání se vším ostatním vlastně jen zanedbatelný detail. Ale pravděpodobně nikdo z nás není cílová skupina, a milovníci country v maloměstech na americkém středozápadě, kam teď čerstvě dorazila osmdesátá léta, budou spokojeni. ()

Antrey

Nevím, koho v Netflixu napadlo, že v roce 2020 dává smysl natočit sitcom typickým devadesátkovým stylem. Stereotypická rodinka, chůva "nechůva" a nesympatická otcova přítelkyně (zní vám to povědomě?). Vtípky jsou prvoplánové, většina postav je krajně nesympatická a velkou část celé série to vypadá, že si scénáristé nebyli jistí, co vlastně od seriálu chtějí. Pro mě osobně to trochu zachraňuje téma a hudební vsuvky, ale to jen těžko spasí formu plnou přehrávajících, špatně napsaných postav. Bohužel podle toho to také dopadlo a pokračování se nedočkáme. Nejsem si jistá, jestli je to nutně špatně, každopádně lituji promarněného potenciálu, který se v Country Comfortu skrýval, kdyby ho někdo uměl trochu lépe uchopit. ()

becki_tu

Pohoda to je do té doby, než se na scéně objeví parta mladých přehrávajících rádoby herců, jejichž komediální vlohy nejsou na první pohled patrné, takže je potřeba postprodukčně přidat smích aby divák poznal, kdy se odehrává humor. Nedivil bych se, kdyby tuhle Pohodu ukončil Netflix hned po první sérii. ()