Dívka ve vlaku

• India The Girl on the Train
všetky plagáty

Utrápená rozvedená žena se upne na zdánlivě ideální pár a zpovzdálí ho sleduje. Pak si ale všimne děsivého detailu a zaplete se do složitého případu vraždy. (Netflix)

Vxxx

Kdyby se tento film skřížil s tím Americkým, byla by z toho konečně ucházející adaptace knihy. Narozdíl od Amerického filmy se tohle zpracování drželo knihy více, ale vypustili plno detailů a pak si na konci úplně vymysleli nový konec. Nebo lépe řečeno si připsali další konec po knižním konci. A to bylo tak dementní, že mi tomu fakt nechtělo věřit. A hlavní herečka byla úplně mizerná. Vlastně tam většina herců podala podprůměrný výkon. 3* ()

Vavča

Originál neznám, ale indická verze mi přijde celkem sympatická, je pravda, že Parineeti Chopra je ve svém charakteru zhrzené ženy až někdy moc na zabití, ale když přežijete tuto špatnou zhruba prostřední pasáž filmu, tak se dočkáte celkem solidní detektivky o žene s amnézií, která si bude muset zatraceně rychle vzpomenout, co se stalo jednoho rána. Herecké výkony standard, byť se hlavní herečka snaží a zejména s přibývající napínavostí svoji roli zvládá čím dál tím, lépe. Dobře vypointovaný twist, sympatické prostředí Londýna, slušné technické provedení, za mě tři a půl hvězdy. ()

silentname

Možno by som si mal pripomenúť pôvodné "The Girl on the Train", aby som nejako výraznejšie vnímal tie rozdiely. Ale zase som zhodnotil, že napriek negatívnemu ratingu som si toho nakoniec pamätal celkom dosť. Tento film však rozhodne sa vytiahnuť niektoré veci trošku inak a dať do toho všetkého ešte jeden koniec, ktorý v podstate pokazí všetko okolo. Pretože to pôsobí viac ako keby sme to mali vystrihnuté z nejakej telenovely alebo nejakej televíznej krimi. Takže v tomto ohľade som nemal pocit, že to bol najšťastnejší nápad. Ale z iného uhla pohľadu som zhodnotil, že tento film je menej psychologický, menej monotónny a trošku z toho skôr urobili príbeh ženy s amnéziou, ktorá sa nejako snaží rozmotať, čo sa vlastne stalo. Takže keď si to takto rozoberieme, aké je vlastne indické "The Girl On The Train"? V jadre je to ten istý príbeh len obalený o niekoľko noviniek, ktoré nie sú veľmi dobré. A okrem toho je treba priznať, že herecké výkony v tomto filme nie sú veľmi silné. Najlepšou je tu asi hlavná hrdinka Mira v podaní Parineeti Chopra. Okrem toho nerozumiem prečo je film spracovaný dvojjazyčne a niektoré postavy chvíľu hovoria hindsky a inokedy zase prejdú do angličtiny. Alebo máme otázku v hindštine ale odpoveď v angličtine a celé je to v tomto smere zbytočne divné. Vo výsledku je film okey a asi ma viac bavila táto verzia. Minimálne už len z titulu, že som mal šancu tento príbeh lepšie sledovať a nestrácal som sa vo všetkej tej psychologizácii. A možno aj pomohlo to, že som si aj nejaké veci z pôvodnej verzie pamätal. Neviem povedať, že ide o dobrý film, ale aspoň som ich videl oba a mal tak možnosť porovnať. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Súhlas s tým, že keď dvaja robia to isté, tak to vôbec nie je to isté. Toto spracovanie ma šokovalo indickou diskotékou a celkovo prispôsobením sa kari kultúre, čo film dosť poškodilo. Film nemá ten spád ako originálne Dievča vo vlaku a v podstate ak by som to mal porovnať, tak svojou ráznosťou by sa film mal radšej volať Dievča v rikši. ()

Aljak

Originál The Girl on the Train z roku 2016 sa mi páčil, na čom mala však veľkú zásluhu vynikajúca Emily Blunt. Bol som zvedavý, čo prinesie indická verzia द गर्ल ऑन द ट्रेन. Spočiatku mi to prišlo ako snaha za každú cenu kopírovať originál a pôsobilo to akosi teatrálne a mdlo. Mira bola až prehnane paranoidná a neovládateľná. O to viac ma prekvapilo, keď sa dej postupne začal odlišovať od pôvodného filmu a išiel si čiastočne svojou líniou, hoci atmosféra a charakter filmu zostal zachovaný. Indická verzia nestagnovala, práve naopak, rozbehla sa do skvelého tempa, ktoré sa vyrovnalo a občas aj predčilo samotný originál. Sem tam síce trochu prihlúple správanie hlavných postáv, ale ako celok veľmi dobré. Takže napriek slabšiemu začiatku hodnotím remake až 4*, a to najmä vďaka tomu, že to nebola bezduchá kópia, ale samostatný dejový vývoj s kvalitnou pointou! ()

M.i.k.e odpad!

když dva dělají totéž není to totéž a tohle nové zpracování Dívky ve vlaku je toho jasným důkazem.Knížku jsem sice dodnes nečetl,nicméně pět let stará adaptace se mi líbila a nebylo moc důvodů se "nové" verze bát.Chyba lávky.Indické zpracování je totiž příšerné ve všech směrech.Nejvíc vynikají nedůvěryhodné ochotnické herecké výkony a příšerná hudba,která se hodně snaží vyvolat atmosféru,ale ve výsledku většinu času ruší.Děj samotný je prakticky totožný jako první film a změny přijdou až v samém závěru.A rozhodně to nejsou změny k lepšímu.Celý konec působí absurdně a jen podtrhuje celkovou nepovedenost a zbytečnost téhle adaptace...0% ()

Jaro.Krafcik

Zase som sa nechal nachytať, netflix pridal indickú verziu dívky ve vlaku, ani Česky a anglicky názov to nemohol prekryť. Lebo keď si pustite tento skvost tak sa vam objaví iba jeden jazyk. Hatlanina ako inak. Ale rovnako slabá ako jej americká verzia s Emily Blunt. Len herečka je indka. Katastrofa, ale určite lepšie ako ten biely tiger. Takisto od netflixu. 2* ()

kenkaku

Indiáni udělali remake hollywoodského filmu? No to se musí vidět. A světě div se tragédie to není. Někde mi to přišlo dokonce i lepší než originál. Ano, máme tady hudební vložkou co 20 minut (a ta první je fest se vším všudy), ale vyvažuje to logičtější linka vyprávění. Z poloviny copy+paste originál a z druhé úplně něco jiného. Tak moc jiného, že i vrah je jiná osoba... (kdo neviděl originál je mu jedno, kdo ano může si film “užít” i tak ;)). Naprosto odzbrojující komický prvek filmu je samotný jazyk. Opravdu by mě zajímalo, jestli na přepínání mezi AJ a “byla-bla-zykem” mají nějaká rules nebo to prostě střílejí random z hlavy. Ne vážně, nejde o občas slovo ale kusy celých vět (I am sorry, ujel mi autobus). ()

LindaVa odpad!

Nezvládla jsem ani prvních pět minut ale cítím se oprávněna k tomu hodnotit. Nejsem si jistá zda je to parodie nebo ne ale pokud tohle není to čemu říkají Bollywood tak nic... ()

rigby

Původní film z roku 2016 jsem viděl. Ale protože mám rád indickou kinematografii, rád jsem se podíval i na tuto novou verzi. Začátek mě velmi příjemně navnadil, uvařil jsem si čaj a těšil se na pěkné pokoukání. Bohužel se z toho vyklubal ještě větší chaos než u původního filmu. Tady působil děj opravdu nepřehledně a hlavní postavy hodně zmateně. Jakoby nikdo netušil, v čem to vlastně hraje. Opravdu se na to nedalo dívat. Převeliká promarněná šance. ()

McGuffin

Vlakem téměř nejezdící prý alkoholu holdujicí Dívka ve vlaku, The Girl on the Train, ve verzi 2021 v Londýně pátrá, co je ten její bývalý za chlapa. Když teď má novou a před tím měl ještě jednu. Pointa je, že to není žádný svatoušek, jak ve své knize pravila Paula Hawkins a režií a scénářem stvrdil Ribhu Dasgupta. Publiku tím nadělili sérii týpků, s nimiž by nikdo neměnil. Protože ale současně vyjde najevo autor nešťastné smrti jedné brunety, můžete pookřát. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()