Reklama

Reklama

Dívka ve vlaku

  • India The Girl on the Train

Obsahy(1)

Utrápená rozvedená žena se upne na zdánlivě ideální pár a zpovzdálí ho sleduje. Pak si ale všimne děsivého detailu a zaplete se do složitého případu vraždy. (Netflix)

Videá (1)

Recenzie (12)

Aljak 

všetky recenzie užívateľa

Originál The Girl on the Train z roku 2016 sa mi páčil, na čom mala však veľkú zásluhu vynikajúca Emily Blunt. Bol som zvedavý, čo prinesie indická verzia द गर्ल ऑन द ट्रेन. Spočiatku mi to prišlo ako snaha za každú cenu kopírovať originál a pôsobilo to akosi teatrálne a mdlo. Mira bola až prehnane paranoidná a neovládateľná. O to viac ma prekvapilo, keď sa dej postupne začal odlišovať od pôvodného filmu a išiel si čiastočne svojou líniou, hoci atmosféra a charakter filmu zostal zachovaný. Indická verzia nestagnovala, práve naopak, rozbehla sa do skvelého tempa, ktoré sa vyrovnalo a občas aj predčilo samotný originál. Sem tam síce trochu prihlúple správanie hlavných postáv, ale ako celok veľmi dobré. Takže napriek slabšiemu začiatku hodnotím remake až 4*, a to najmä vďaka tomu, že to nebola bezduchá kópia, ale samostatný dejový vývoj s kvalitnou pointou! ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Možno by som si mal pripomenúť pôvodné "The Girl on the Train", aby som nejako výraznejšie vnímal tie rozdiely. Ale zase som zhodnotil, že napriek negatívnemu ratingu som si toho nakoniec pamätal celkom dosť. Tento film však rozhodne sa vytiahnuť niektoré veci trošku inak a dať do toho všetkého ešte jeden koniec, ktorý v podstate pokazí všetko okolo. Pretože to pôsobí viac ako keby sme to mali vystrihnuté z nejakej telenovely alebo nejakej televíznej krimi. Takže v tomto ohľade som nemal pocit, že to bol najšťastnejší nápad. Ale z iného uhla pohľadu som zhodnotil, že tento film je menej psychologický, menej monotónny a trošku z toho skôr urobili príbeh ženy s amnéziou, ktorá sa nejako snaží rozmotať, čo sa vlastne stalo. Takže keď si to takto rozoberieme, aké je vlastne indické "The Girl On The Train"? V jadre je to ten istý príbeh len obalený o niekoľko noviniek, ktoré nie sú veľmi dobré. A okrem toho je treba priznať, že herecké výkony v tomto filme nie sú veľmi silné. Najlepšou je tu asi hlavná hrdinka Mira v podaní Parineeti Chopra. Okrem toho nerozumiem prečo je film spracovaný dvojjazyčne a niektoré postavy chvíľu hovoria hindsky a inokedy zase prejdú do angličtiny. Alebo máme otázku v hindštine ale odpoveď v angličtine a celé je to v tomto smere zbytočne divné. Vo výsledku je film okey a asi ma viac bavila táto verzia. Minimálne už len z titulu, že som mal šancu tento príbeh lepšie sledovať a nestrácal som sa vo všetkej tej psychologizácii. A možno aj pomohlo to, že som si aj nejaké veci z pôvodnej verzie pamätal. Neviem povedať, že ide o dobrý film, ale aspoň som ich videl oba a mal tak možnosť porovnať. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

Vavča 

všetky recenzie užívateľa

Originál neznám, ale indická verze mi přijde celkem sympatická, je pravda, že Parineeti Chopra je ve svém charakteru zhrzené ženy až někdy moc na zabití, ale když přežijete tuto špatnou zhruba prostřední pasáž filmu, tak se dočkáte celkem solidní detektivky o žene s amnézií, která si bude muset zatraceně rychle vzpomenout, co se stalo jednoho rána. Herecké výkony standard, byť se hlavní herečka snaží a zejména s přibývající napínavostí svoji roli zvládá čím dál tím, lépe. Dobře vypointovaný twist, sympatické prostředí Londýna, slušné technické provedení, za mě tři a půl hvězdy. ()

Vxxx 

všetky recenzie užívateľa

Kdyby se tento film skřížil s tím Americkým, byla by z toho konečně ucházející adaptace knihy. Narozdíl od Amerického filmy se tohle zpracování drželo knihy více, ale vypustili plno detailů a pak si na konci úplně vymysleli nový konec. Nebo lépe řečeno si připsali další konec po knižním konci. A to bylo tak dementní, že mi tomu fakt nechtělo věřit. A hlavní herečka byla úplně mizerná. Vlastně tam většina herců podala podprůměrný výkon. 3* ()

M.i.k.e odpad!

všetky recenzie užívateľa

když dva dělají totéž není to totéž a tohle nové zpracování Dívky ve vlaku je toho jasným důkazem.Knížku jsem sice dodnes nečetl,nicméně pět let stará adaptace se mi líbila a nebylo moc důvodů se "nové" verze bát.Chyba lávky.Indické zpracování je totiž příšerné ve všech směrech.Nejvíc vynikají nedůvěryhodné ochotnické herecké výkony a příšerná hudba,která se hodně snaží vyvolat atmosféru,ale ve výsledku většinu času ruší.Děj samotný je prakticky totožný jako první film a změny přijdou až v samém závěru.A rozhodně to nejsou změny k lepšímu.Celý konec působí absurdně a jen podtrhuje celkovou nepovedenost a zbytečnost téhle adaptace...0% ()

Galéria (4)

Reklama

Reklama