Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (9)

Wednesday (2022)

Velmi pekne pozlatko v inak predvidatelnej teenagerskej stredoskolskej fantasy-komedii. S povodnou weird rodinkou tento film takmer nic nema. Akoby tvorcovia dali uplnem bokom originalne charaktery. Ortega si to s goth-mejkapom celkom ide, svedci jej to a vdaka milo afektovanej spolubyvajucej Enid a 5-prstej "VECI" som to dokazal dopozerat az do konca. Zvysni clenovia rodiny boli sklamanim, zvlast Zeta-Jones. Oproti povodnemu-milemu stvarneniu, uplne mimo. Zaverecna epizoda ma sklamala svojou detinskostou a neoriginalitou. Ano, bude vam to pripominat mnohe sceny zo znamych uspesnych kuskov...Potter, Carrie, genericka-stredoskolska dramicka. Moc originality to nepobralo, ale "pozlatko" je to blyskave. Mladsiemu publiku sadne. Nan je napriklad cieleny i "stylovy tik-tokovy tanecek" samotnej Wednesday. Absolutne vsak odporoval povahe samotnej Wednesday, ktora niecim takymto predsa opovrhuje a nikdy by to nerobila. Je jasne, ze do toho museli pindat produkcni, ze to chcu pre mlade publikum. :) V ramci celeho serialu ma teda najpozitivnejsie oslovili scenky s VECou, a to nema ani hlas, ani tvar. To vypoveda mnohe. Slaby priemer. 45% ()

Prokletá dívka Wednesday (2022) (S01E01)

Velmi atraktivne a farebne pozlatko, o tom niet pochyb. Pobavilo, hoci vidiet drobnu goth Ortegu po tom erotickom horore X, je silna kava. :) Ale Nevermore je kazdopadne pekne prostredie, hoci ma uz to skupinkovanie deticiek na exoticke skupinky irituje az unavuje. Taktiez tie mnozstva klise o kacatku, ktore hned padne do oka miestnemu play-boyovy a miestnej alfa-samici. Az na toho usmevneho gluma v zavere. Uvidime, co sa z toho vykluje, ale najzaujimavejsi a najzabavnejsi "charakter" je zatial "VEC". ()

Jako kůl v hřbitovním plotě (2022) (S01E02)

"I have a very big smoker, and I handle it like a pro" - maly vceli fanatik mi odpalil dekel. Sutazivejsi diel, pripominajuci silne Harryho Pottera. Ucitelkou, sutazou, spolkami, tajnou miestnostou a dekoraciami. Stale sledujem len pomerne pekne pozlatko. 60% ()

Přítel, nebo vrah (2022) (S01E03)

O cosi lepsia epizoda ako predosle, hoci rad klise sa kopi a kopi. Serialove zasadove a asertivne dievcatko posobi "cool" a i ten jeho preslov v zavere, za doprovodu podmaniveho a znameho songu. I guess "zlatime" nie len vizual, ale i audio. :) Tak okate. ()

Vedle tebe umírám (2022) (S01E04)

Jenna Ortega si v tych fajnovych satockach s dobrou choreografiou, goth-makeupom a vybornou kamerou "zaradila". Opat niekolko uz uplatnenych postupov a nie moc originality. Pobavilo ma vsak stale napadite chovanie "VECI" v marnici a tentokrat i milo afektovana roommate Enid - Emma Myers. Mierny nadpriemer, ale wow-efekt sa stale nekona. ()

Co člověk zasévá, to smrtka sklízí (2022) (S01E05)

Zatial najslabisa epizoda. Zeta Jones s "manzelom" to rozhodne nevylepsili a linia mi prisla ako tuctovy rodinny TV film pocas sobotneho popoludnia. Podany pribeh ma neoslovil. A ani modry umrlci prst. :) Pobavila opat VEC so sicitnou "rukou" na vazenskom skle. ()

Něco za nic (2022) (S01E06)

"I will find you" - Wednesday..."...and I will kill you" -.Liam Neeson. :) Teenagerska detektivka. Bavila ma asi len cute vydesena Enid. Inak je vyvoj deja dost citatelny a moc ma dianie v tejto epizode neprekvapovalo. ()

Čert aby se v tobě vyznal (2022) (S01E07)

Chudak VEC. :) Fred Armisen ako Fester mi moc nesedel, hoci tam bol kukuc, chybali kontury. A tie drama twisty. meh. ()

Requiem pro krkavce (2022) (S01E08)

Zaverecna epizodka ma sklamala svojou prostoduchostou a predvidatelnym klise teen-komedii. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty