Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Recenzie používateľa KuceraJohny k tomuto seriálu (9)

Wednesday (2022)

Seriál, který mě po dlouhé době opět zaujmul. Tim Burton nám dává možnost opět nahlédnout do jeho temných vizuálů a já jsem za to strašně rád. Jenna Ortega hrála naprosto famózně a celkově převážná většina obsazení mi sedla. Jasně našli se postavy naprosto nesympatické, ale bylo jich méně. Upřímně, příběh není to co by zde bylo tím nejlepším, ale o nějakou hovadinu se určitě nejedná. Spíše já si opravdu užíval styl natáčení, herecké výkony a hudbu. Jsem zvědavý jak bude vypadat druhá série, jelikož si myslím, že je tu několik věcí k vylepšení.  Pokud, však seriál zůstane stejný, tak se zlobit nebudu. ()

Prokletá dívka Wednesday (2022) (S01E01)

Vzhledem k velkému zájmu, jsem i já začal s novým seriálem. Addamsovu rodinu jsem viděl jako malý a i když mi utkvěla v hlavě, nijak výrazněji se o ně nezajímám. Nápad na seriál se samotnou Wednesday je celkem zajímavý a hlavně prostředí školy je prostě ideální. Tim Burton předvádí svá kouzla, které na mě působí snad vždy a Jenna Ortega v hlavní roli září. I přes spoustu klišé, je Wednesday zajímavou postavou, kterou jsem si celkem oblíbil. Zároveň Emma Myers v roli její spolubydlící působí taky zajímavě, akorát Joy Sunday, jako školní královna působí divně, ale bůh ví jak všechno bude pokračovat. Zatím jsem na začátku a jsem nesmírně zvědavý, protože to vypadá velmi nadějně. ()

Jako kůl v hřbitovním plotě (2022) (S01E02)

Druhá epizoda mě bavila jen o trochu méně než ta první, takže jsem zatím spokojený. Vizuál a herecké výkony zůstávají v mém měřítku stále stejné, akorát Věc u mě touhle epizodou hrozně stoupla a začíná mě bavit. Což bych u ruky fakt nečekal. Začíná se nám tu odhalovat něco velkého, ale zatím nic netuším, takže pro mě klasická zábavná epizoda. Těším se na další. ()

Přítel, nebo vrah (2022) (S01E03)

Třetí epizoda mě možná zatím bavila nejvíc. Zvykl jsem si na určité postavy a hlavně Wednesday mi nepřijde už tak nepříjemně klišé. Miluju hudbu v seriálu a hlavně vždycky momenty, kdy Wednesday hraje na čelo. Dokonce jsem si zde i říkal jakou mám radost, že po delší době můžu sledovat něco od Burtona, protože jeho styl zkrátka miluju. Bavila mě zápletka, ale stále to není na 5 hvězdiček. Uvidíme jestli vůbec dokáže tenhle seriál vytvořit epizodu, kterou si skutečně zamiluju. Jsem zvědavý. ()

Vedle tebe umírám (2022) (S01E04)

Stále mě to baví, ale stále se to drží v zajetých kolejích, takže na svém hodnocení ani tentokrát nic neměním. Je sice fakt, že teď se to vše točilo hodně kolem vztahů a tak podobně, což mě bavilo spíš méně, ale krásný ples a hlavně ten tanec byl hrozně zábavný. I přesto, že se tu najdou dobré postavy, tak Jenna je úplně jinde a bezpochyby táhne celý seriál nahoru. ()

Co člověk zasévá, to smrtka sklízí (2022) (S01E05)

Koukám, že pro všechny se jednalo o slabší díl, přičemž já jsem se bavil. Je sice fakt, že odbočka od děje proběhla hrozně narychlo a vše bylo takové neucelené, takže to působilo, jako výplň kvůli více epizodám, ale nevadilo mi to. Bavil jsem se stejně jako obvykle, ale jak říkám na epizodě je tu lehce cítit jiný nádech, což asi způsobil jiný režisér. Stále se však držíme na 4 hvězdičkách. ()

Něco za nic (2022) (S01E06)

Postupně se vše přesouvá už jen na hledání pachatele a neřeší ten nádech, který mě k seriálu přitáhl. Přesto jsem se bavil stále stejně, bohužel nic mě tu nenazdvihlo ze sedačky, takže doufám, že v posledních dvou epizodách ještě přijde nějaký wow moment. ()

Čert aby se v tobě vyznal (2022) (S01E07)

Předposlední epizoda byla zase hodně zábavná a jsem rád, že se objevil Fester. Začlenění členů rodiny je super, když se nepřehání a tady to bylo prostě ideál. Wednesday se opět ukázala i v trochu jiném světle a postupně jsme se dostali až do finále. Líbilo se mi, jak měla celý epizoda rychlý spád, ale na pět hvězdiček to furt není. ()

Requiem pro krkavce (2022) (S01E08)

Finále takovýchto seriálů je vždycky s velkým očekáváním a já byl upřímně zklamán. Přemýšlel jsem, že bych i poprvé snížil hodnocení na tři hvězdičky, ale na druhou stranu vizuál, hudba a několik momentů bylo stále super. To co mi, však nejvíce vadí je závěrečný souboj, který byl tak rychlý a nezáživný, že jsem čekal ještě nějaký další zvrat. Nevěřil jsem, že je to všechno. Hlavní záporák byl celkem jasný už od prvního dílu, ale byli tu i věci, které jsem čekal a potěšili. No zkrátka závěr nepotěšil, ale asi ani vyloženě nezklamal. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty