Reklama

Reklama

Wednesday


Prokletá dívka Wednesday (E01)

(epizóda)
  • USA Wednesday's Child Is Full of Woe

Obsahy(1)

Wednesday vyhodí ze školy kvůli nádherně krutému vtípku, a tak ji její rodiče zapíšou na Akademii Nevermore, kde se do sebe kdysi zamilovali. (Netflix)

Recenzie (30)

BROKEN_ 

všetky recenzie užívateľa

Tim Burton is back! Nebudu lhát, odjakživa se mi líbila Burtona tvorba. Jeho styl, estetika, vizuální stránka, jeho... podivnost mě vždycky přitahovala a Wednesday díky tomu vypadá úžasně. Jenna Ortega je vynikající a stává se jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti. Elfmanova hudba je typická k jeho spolupráci s Burtonem. Humor mě strašně baví a těším se na zbytek epizod. Vypadá to po úvodním dílu velmi nadějně. :-) ()

Sany33 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Príbeh: Wednesday Addams je problémové dievča, ktoré už vyrazili so šiestich škôl a tak sa dostáva do Akadémie Nevermore ktorú navštevujú zaujímavé deti. V okolí sa ale deje niečo záhadné a lesmi sa potuluje vrah. Prevedenie: Tých imbecilov, ktorý sa podieľali na českej lokalizácií k tomuto seriálu by som dal zbičovať. Nevermore - NikdyVíce? Vážne? Potom prečo aj Wednesday nevolajú Streda? Kde je kurva tá hranica v tom českom debilnom dabingu? To ale stále nie je tá najiritujúcejšia vec. najviac ma mrzí iba veľmi chabý Burtonov rukopis, neviem či ho Netflix drži za gule alebo len už má jednoducho na háku ale je to chabé. Miestami zábavná teenege zlátanina, ktorú nad vodou priemerna drží iba dokonalá Ortega. A k tomu kastingu na Gomeza sa radšej nebudem ani vyjadrovať - grcám žlč.  65% ()

Reklama

Trevor 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Každému s IQ vyšším ako má splachovacie WC bolo jasné že seriál o mladej sebavedomej pubertiačke ktorú hrá 20 ročná osoba, ktorá by ešte pred dvadsiatimi rokmi aj na 20 vyzerala a nie na 12, muselo byť zrejme že Netflix Brainwashington Capitals pochopiteľne v príbehu zobrazí bububu šikanu, bububu bielych tupých chlapcov, sebavedomú klitorisáčku a akosi tam zakomponuje aj rasizmus. Pochopiteľne Stredu na ostrove Robinsona porazí aristrokat, ktorý je úplne nečakane cukrovinka Čierny Princ a samozrejme že má klitoris. V takmer každej kaviarni ktorú navštívite sa to len tak hemží obsluhou, ktorú tvoria mladí chlapci a nie dievčatá. Tie samozrejme ako prvé zamestnanie či brigádu robia kuriérov či rozvážajú pizzu :-D :-D.  Síce môj tip že nejakým zázrakom sa Streda dostane na nejakú katolícku školu aby rúcali predsudky aj v tomto smere (a naozaj, verte neverte, s týmto nemá Fycco naozaj nič) nakoniec to tak nie je, ale bububu náboženský fanatici sa nakoniec predsa len spomenú. A keď sa ako totálny liberálny prikokoti cítili už aj scénaristi, tak Strede aspoň vo veku 6 rokov dokázala ublížit skupinka organizovaných 547 chhlapcov, tam už dostatok sily aby ich premohla nenašla :-D :-D...aký to paradox v porovnaní s reálnym svetom. Ako fikcia celkom dobré, ale najlepšie to celé podčiarkol asi výber Goméza, takto ešte 125 kilovým americkým 16 ročným vorvaňkám potrebovali naznačiť že sa na svete nájde aspoň jedna ľudská bytosť odpornejšia ako oni samé...sklamanie na celej čiare, ale vizuálne pekné a ako to v poslednom čase býva sprevádzané skvelou hudbou. ()

MoiJe 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Popravde trochu sklamanie. Ortega je pekná a gloomy pohľad jej svedčí, ale jej hlášky vyznevajú strašne naplocho. Neviem, či je to ňou alebo scenárom či strihom, ale celkom dosť ma to irituje. Spolubývajúca je nudná. Chlapci nie sú vizuálne zaujímaví. A v celej epizóde okrem scén v kaviarni vlastne nič extra hlavná postava neurobila, len sa tvárila, že je nad vecou, čo dnes robí polka stredoškolákov. ()

Mackoun 

všetky recenzie užívateľa

Raději jsem od toho moc nečekal, ale Burtonovo zmrtvýchvstání se zdá být zdařilou událostí a těžko se mi po první epizodě vstávalo od TV, aniž bych nepropadl binge-watchingu. Uvidíme, co přijde dál, ale neočekávám žádné větší výkyvy k horšímu. Po delší době nový ucelený fantasy svět à la Harry Potter a škola v Bradavicích, ikdyž v mnohem kompaktnějším měřítku. ()

Galéria (5)

Zaujímavosti (2)

Reklama

Reklama