zelvopyr

Začal jsem se dívat s despektem a jaksi předem ohrnutým nosem, ale už ke konci prvního dílu jsem musel názor hodně přehodnotit. Hraný Superman mě bavil zásadně víc než jeho kreslený předchůdce. Postavy byly mnohem méně ploché a pitomé, sám Superman se obsazením vyloženě povedl (hodně velký rozdíl v civilu resp. v kostýmu, živoucí postava), vedlejší osoby prima. Lois je větší svině než v kresleném seriálu, např. nahlásí krádež auta a půjčí ho Clarkovi Kentovi, aby skončil ve vězení a měla reportáž pro sebe. Spiderlady je srovnatelně hezká, a do vysílačky se hlásí "es el" :-) Co do triků, byly všechny kreslené... a mně to k seriálu nějak vyloženě sedlo a dost se mi líbily. Víc než kdyby byly dokonale realistické. Povedené... ()

liquido26

3,5 Ve stejném roce, kdy u nás začal strašit Klement Gottwald a jeho kluci z Karlína, přiletěl do amerických kin první hraný Superman. Není vůbec špatný, ale trpí všemi neduhy, jakými tehdejší serialy trpěly - nízký rozpočet (Lois má ve všech epizodách stejné oblečení, i když se odehrávaly v průběhu delšího časového úseku :-)), laciný příběh, který rozhodně není na čtyřhodinovou délku, no a v případě Supermana je to ještě neduh největší - Superman nelétá. Místo Kirka Alyna nám tady létá kreslená postavička. Vlastně všechny triky jsou řešeny jednoduše animací, která ale bohužel působí jako pěst na oko. No ale je to docela dobrá zábava, má to spád, Kirk Alyn je dobrej Superman, Noel Neill coby Lois Lane je kočanda a hlavní záporačka - Spider Lady je taktéž neodolatelná :-) ()

higuain

This looks like a job for Superman! Tyhle hodně raný verze komiksových filmů se těžko hodnotí z pohledu dnešního diváka. Brát je vážně z pochopitelných důvodů nelze, ale jako zpestření je to docela sranda. ()

blondboss

S takmer istotou by som vedel povedať, že tento prvý hraný Superman musel byť v tom čase totálna pecka. Teraz som to už ale bral skôr ako komédiu. Vidieť Supermana v jeho tesnom kostýmčeku a so smiešnymi pohybmi, kreslené lietanie a to jednotvárne prezliekanie je už teraz naozaj skôr smiešne. A to nehovorím o deji, o ktorom si myslím, že sa mohol vtesnať kľudne do 90 minút. Jednotlivé časti boli viacmenej o tom istom...Lois alebo Jimmy to proste niekde spackali a Superman ich zachránil. Lois a Spider Lady sa mi celkom pozdávali a Kirk Alyn v úlohe Supermana mi prišiel taký smiešny :) Každopádne z úcty k týmto raným dielam kinematografie, dávam tri hviezdičky. 50 % ()