Tak pravil Kišibe Rohan

• Japonsko Kišibe Rohan wa ugokanai (viac)

Oblíbený tvůrce mangy se při výzkumu připlete k paranormálním jevům. Pán postoje Kišibe Rohan vyrazí do Itálie, zkrachuje a potká ho i spousta dalších věcí. (Netflix)

Modular

Jako hrdý Jojo fanoušek jsem se musel podívat na všechno aspoň trochu relevantní k této bizarní franšíze, takže jsem se po dokoukání Stone Ocean okamžitě vrhnul na Tak pravil Kišibe Róhan. A je to překvapivě trochu něco jiného než standardní Jojo epizody. Ano, stále v nich najdete neuvěřitelné příběhy Stand Uživatelů, tedy specificky Kišibeho, jak poznávají prazvláštní lidi a řeší jejich trable. Ale oproti Jojovi, kde je obvykle všechno nakonec vyřešeno pořádnou nakládačkou a všechno definitivně skončí, tak tady se zdá, že neexistuje nikdo jako hlavní záporák, který by měl být poražen. Kišibe obvykle narazí na něco podivného, zažije sílu tohoto fenoménu a pak odchází, zcela bez potřeby porazit viníka. Je to podivné, ale zvláštním způsobem zajímavé. Pokud však mluvíme o animaci, sound designu či dabingu, tak narazíme na stejné kvality jako u původní série. Není na co si stěžovat. I přes to všechno jsou ale některé části epizod tak zvláštní, že až jsou nudné a nepochopitelné. To neznamená, že se jedná o špatný snímek, to ani náhodou. Jen to je něco trochu jiného, než jsem čekal. 8/10. ()