Anne Boleyn

• Kanada Anne Boleyn

LeChouan odpad!

Hodnotila jsem „odpadem“ ještě před vlastním zhlédnutím, a byla za svoji zbrklost náležitě potrestána. Nyní – již po zhlédnutí této mini-série musím mírně přehodnotit původní názor. Již si nejsem jista, zda jsou jeho tvůrci oddanými stoupenci novodobých ideologických dogmat (žel nezničitelné) levice . Nejsem si jista, zda vedeni pouze svým nadšením, hodlali taktéž přispět k přepisu evropské historie. Možná je i varianta, že chtěli (předem si vědomi svých slabin jakožto scénáristů, režisérů) vyvolat již dopředu zájem o své dílo. A to šikovnou volbou tématu, u kterého očekávali všeobecnou obeznámenost (byl přece již x-kráte zfilmován) a chytrou volbou představitelky titulní role. Herečka negroidní rasy obsazená do role proslulé konkubíny anglického krále Jindřicha z rodu Tudorů zapůsobila přesně tak, jak se dalo čekat. Již před svým uvedením snímek vyburcoval polemiku. Jedna strana, již naprosto uondána a otrávena tendencí cpát do všech filmů povinnou kvótu zástupců mimoevropských ras a zástupců všech možných genderů, ať se to hodí nebo ne, byla roztrpčena. Druhá, hodlající býti „pokrokovou“ za každou cenu, byla nadšena a odhodláná film velebit a bránit.  Tolik dohady. A nyní názor na výsledek. Naprosto zbytečný snímek. Ano, černá Anička Boleynovic je vskutku pověstná „pěst na oko“. Stejně tak její bratříček. (Tatíček téhle povedené rodinky absentuje, že by došli černošští herci?) Proklamované představení zkušené ženštiny, která dostala muže – krále, tam kde ho chtěla mít (jen ho tam nedokázala udržet), jakožto bojovnice za práva žen ve společnosti, ovládané patriarchálním řádem, se nekoná. Anna Boleyn se potácí naprosto bezúčelně snímkem, úplně stejně jako ostatní nešťastné postavy. Všichni vypadají, že nevědí, proč konají, co konají, proč hovoří, co hovoří a s kým to vlastně hovoří. To vše se odehrává v jakési „pastoušce“, která vyvolává touhu uspořádat na chudobného anglického panovníka veřejnou dobročinnou sbírku. Divákovi se naštěstí pravidelně připomene, vloženým psaným upozorněním, na co se to vlastně dívá. Jen by to psané upozornění měl doprovázet pořádně silný zvukový efekt – pro ty co zdřímli. Jediné, za co jsem vděčna, je že děj začíná až po smrti anglické královny Kateřiny Aragonské, takže tato osobnost byla bohudíky zprznění ušetřena. Úhrnem – zbytečná pitomost. Zbytečná pitomost, pokud mělo jít o snímek historický. Pitomost a propadák, pokud mělo jít o upřímně míněnou propagandu. ()

Big Bear odpad!

Snad v jiné době bych to bral jako rádoby divadelní konverzačku v dobových hábitech a dobových interiérech. Prostě takové třeba jinačí modernější pojetí podobně jako se děje u Shakespearových her. Vzpomeňme skvělého Tita s A. Hopkinsem, nebo mnou viděného Krále Leara na půdě Národního, kde souložící vlci  na pobřeží Doveru byli opravdu tím nejjemnějším co artové zpracování nabízelo. Prachařův anus a pod ním bimbající se falus vystrčený na nebožáky v první řadě (já byl naštěstí ve čtvrté) mne bude děsit ještě dlouho v nejtemnějších nocích víc než kdejaká noční bestie... Jenže tohle není v jiné době. Tohle je dnes. Dnes kdy máme 54 (možná už i víc) pohlaví, kdy fotbalisté se předhánějí místo skvělého hraní kdo má duhovější spoďáry, kdy se překresluje historie tak aby to liberalistům vyhovovalo v jejich přiblblém vidění světa, kdy se kácí sochy objevitelů, kteří možná přinesli některým národům zlo a porobu, ale s nimiž chtě nechtě kráčela i civilizace... Nevadí mi kdo má jakou barvu pleti. Ale vadí mi jak se dnes nutí, že tmavá je in a proto pojďme točit rasově vyvážené filmy. A tomuto prznění umění říkám ne. Annu, která byla proslulá svojí bělostnou pletí a je tak i zachycena na dobových obrazech prostě nemůže hrát nikdo tmavé pleti, ani Inuita, ani Asiat... Tak to je. Ať si blázni experimentují jak chtějí a bijí se v prsa, ale vznikne jen a jen paskvil. Bojím se o Londýn až ji Jindra Tudor nechá setnout tu její černou hlavinku... To bude BLM v ulicích Londýna asi vyvádět! :-). Ale teď vážněji. Tohle je jen špička ledovce. Bude hůř. Věřím, že se najde dost lidí co najednou zvolají - Král je nahý a všem těmto debilitám odzvoní. Snad. Bůh ochraňuj krále a nás! - ODPAD ()

JASON_X odpad!

Kdybych chtěl popravdě napsat, co si o tomhle  nechutném svinstvu myslím, musel bych se rozepsat trochu obšírněji také o okolnostech, které výrobu podobných svinstev umožňují, o lidech, kteří je natáčejí či jejich natáčení podporují a financují (váhám co je horší), potažmo o nezdravém a zvrhlém duchu dnešní doby celkově. A to by mi nejspíš vyneslo nejen doživotní ban zde, ale dost možná i soudní žalobu od nějakého méněcenného narušeného jedince, tedy od nějakého toho slavného "užitečného idiota", který by si to náhodou přečetl. Takže jen tolik, že po štítivém zhlédnutí prvního dílu jsem proklel tvůrce i celý filmový štáb, a teď se na tenhle kinematografický zážitek budu snažit co možná nejrychleji zapomenout (což ale myslím nebude velký problém). ()

Arsenal83 odpad!

Liberálna idiokracia zúri okolo nás naďalej, užívateľ goodnic známy svojou úbohosťou ducha sa k nej ako správny rektálny speleológ prihlásil. Tešiť sa z prepisovania histórie len aby som vyhovel nejakým pseudokvótam sa môže len krajný libtard. Z jasne definovaných historických postáv budeme robiť černochov a na dvor dáme stádo buzerantov a lesieb, pretože u Henricha VIII. to isto bolo tak. Tento seriál je extrémistický. Extrémne vnucuje politickú korektnosť. ()

Jugamaru odpad!

Strašidelné že se tenhle zmetek myslí vážně. Nechápu jak si nemohl někdo při natáčení první scény už říct že to je strašná hloupost. Už jako parodie by to bylo na hraně. Jenomže někdo si myslí že má tu moc a může převracet historický fakta, naštěstí můžeme proti tomu všichni bojovat, krásným odpadem, přece jenom ta černá barvička tu krásně sedí na tohle "mistrovské dílo". Viděl jsem cca třicet minut a pak jsem musel přeskakovat, působí to strašně nepřirozeně, není to jen o černoších, je tam spoustu jiných sraček. Tohle se musí ze světa vymítit, aby to už nikoho dalšího nenapadlo, svinstvo nepřirozené, tfuj tajbl. PS: Podíval jsem se na ten první díl celý, a co to kurva je ? Tady nejde už ani o to jestli tam jsou černoši co tam nemají co dělat, stejně jako samotná Smith, nebo jestli tam jsou dokonce asiati. Dialogy jsou totálně woke a mimo. Toto je zkurvené celé a prohnilé. Režijní stránka je sračka bez nápadu. Dál už to nezvládám a mému zdraví by to neprospělo, odpad všech odpadů a zavřít tvůrce za pokus o vymývání mozku a křivení historie. BTW: Za vulgarismy může scéna kde se Anne Boleyn mucká s jinačí ženštinou. ()

• Zda má ztvárnit Boleynovou se herečka dlouho nerozmýšlela. „Scénář, který Eve připravila, mě okamžitě zaujal. Zkoumá se v něm nesmírná síla Anny Boleynové, její smrtelné slabosti a zranitelnosti,“ prohlásila Jodie Turner-Smith. (Duoscop)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)