Atom Man Vs. Superman je 15dílná série, která se promítala v amerických kinech v roce 1950. V tomto příběhu byl poprvé představen Supermanův úhlavní nepřítel Luthor (zatím však ještě ne Lex Luthor), jenž tu představuje šíleného vědce, vydírajícího Metropolis. (Caszidy)

liquido26

Atom Man vs. Superman je sequel k serialu Superman z roku 1948. Poprvé se zde na filmovém plátně představuje zloduch Luthor, v této době ještě bez křestního jména a pouze jako šílený vědec, nikoliv vlivný milionář. Oproti staršímu Supermanovi dávám o jednu hvězdu navíc. Tento serial se mi totiž zdá povedenější. Lepší a zábavnější příběh, více akce, očividně o trochu větší rozpočet (Lois si mohla dovolit vystřídat několik kostýmů, zatímco v tom prvním serialu měla ve všech 15 epizodách to samý oblečení). trochu lepší triky, místo Kirka Alyna stále poletuje animovaná postavička, ale i ta animace je trochu lepší a mnohem lépe do té scény zapracovaná, působí to přirozenějc a dokonce se dočkáme několika detailních záběrů na Kirka v letu. Představitel Luthora je docela charismatický sympaťák. Vypadá trochu jako obtloustlejší Yul Bruner :-) Kirk Alyn je dokonalý sympaťák a na roli Supermana se skvěle hodí. Oba supermanovské serialy z let 1948 a 1950 mi přijdou mnohem lepší než třeba pozdější Superman III a IV. ()

• Lyle Talbot je první herec, který ztvárnil Lexe Luthora. Jeho obličej a postavu poté převzali ilustrátoři komiksů a používali až do 60. let, kdy se objevila Luthorova mnohem hubenější verze. (liquido26)
  • Záběry hroutícího se mostu v první epizodě jsou skutečné záběry Tacoma Narrows Bridge, který spadnul k roce 1940. Natočili je Barney Elliot a Harbine Monroe, kterým patřil obchod s kamerami. (liquido26)
  • V některých záběrech na Supermana (Kirk Alyn) v letu je jeho "S" na hrudi obráceně. (liquido26)