Psychiatrička navštěvuje odsouzeného sériového vraha, který strávil posledních pět let svého života zavřený v psychiatrické léčebně. Snaží se pochopit jeho myšlení a rozhodnout, zda již byl úspěšně vyléčen. (ČSFD)

EvilPhoEniX

Autenticky velmi originálně zpracovaný horor, který určitě zaujme. Film patří určitě do top trojky ze subžánru o sériových vrazích( v čele je Maniak a Henry portrét masového vraha) Film je hodně syrový, drsný, duševně znepokojující, útočící na divákovou psychiku, nechybí i pořádné sleazy gore ( černý odstín krve lehce zamrzí, ale stále lepší než tempery). Hodně dobréj flick. 75% ()

Flipnic

Zajímavý, hodně zvláštní dílko ... Celej film je o výslechu sériového vraha (asi 17 obětí pokud se dobře pamatuju) v ústavu - blázinci. Je to mladej divnej kluk a vyslýchá ho mladá ženská, psycholožka. Celej rozhovor se točí kolem výpovědí o jeho vraždách, které jsou zobrazeny ve flashbecích. Vidíme tedy tu hrůzu, kterou napáchal. Podřezával krky břitvou jak na běžícím páse ... Celý rozhovor se točí kolem jedné otázky: "PROČ??" Proč to dělal, jakýbyl důvod, z čeho pramenila jeho agrese,ale i strach a zvláštní chování ...?? Simon, tak se vrah jmenuje, celou stopáž filmu působí, jako že ví proč to dělal a klidně to může vysvětlit. Ale s psycholožkou a okolím si jako by hraje. Celé jeho chování je tak nějak na hraně ...je to vyšinutý schizofrenik, který neví co dělá, nebo inteligentní a chytrý šmejd, který má všechno promyšlený?? Divák neví, nejde to poznat. To je skvěle natočené, že nemáte prostě tucha co je to za magora ... Po pravdě film skoro celou stopáž trochu nudí a je monotóní. Jenže to je účel, protože pak příjde závěr filmu a ten je naprosto šokující. Kvůli tomu závěru se mi zvedl adrenalin o 300% a tep zrychlil na úroveň běžce na krátké trati!!! Mazec, mazec, mazec!!! To se prostě musí vidět a nesmí se v tomto ohledu spoilerovat ... musíte vidět sami... ;-)) ()

Bloody13

Jsem vážně rád, že ta hororová kinematografie je natolik obsáhlá, že i dneska se dají objevovat zapadlé, ale kvalitní snímky. A The Ugly jedním z nich rozhodně je. "Ošklivec" je skvěle natočen (onanisticky plíživá kamera při tvoření atmosféry, jindy rychlé střihy, a to zejména při aktech zabíjení) a snad ještě lépe obsazen. Všechny tváře ke svým charakterům výborně padnou (kromě hlavní hrdinky obzvláště záporné postavy v ponuré léčebně), plus nevypočitatelný masový vrah s andělským zjevem, ale zvrácenou myslí. Samotný závěr navíc posouvá film do zcela odlišného subžánru - samozřejmě jen v případě, pokud si ho vyložíte tou iracionálnější cestou. (80%) ()

*CARNIFEX*

Doktorka Karen Schumaker prichádza do prísne stráženej psychiatrickej nemocnice pre duševne chorých, kde je jedným z pacientov, sériový vrah Simon Cartwright. Jej úloha je prostá. Skúmať jeho myseľ a dospieť tak ku konečným záverom, ktoré odôvodnia jeho kruté správanie. Ak sa niekto teší na mimoriadne gore, bude mierne sklamaný. Z tohto pohľadu je jasne "cítiť amatérsku ruku". Je to ale obrovská škoda, lebo vďaka solídnemu príbehu to mohol byť skutočne veľmi úspešný slasher. V porovnaní s "Henry, spoveď mäsového vraha", si tieto dva snímky nemajú čo vytknúť. Tam kde má jeden plusy, druhý zas negatíva. Záver očakávaný, takže nevidím dôvod robiť z "The Ugly" nadštandardný snímok - 60%. ()

darkrobyk

Spíše na tři hvězdy, čtvrtou jsem dal za pěkný (i když očekávaný) závěr. Film má tři části - první je zajímavá (byť poněkud zmatená a roztříštěná) a vtahuje diváka do děje, druhá poněkud nudí, jelikož výslech psychopata je utahaný a nepříliš zajímavý. Nejlepší je část třetí, kdy se teprve dá mluvit o horroru (i když málokdo se zřejmě bude hodně bát) a děj se konečně rozjede. Trochu mi vadili digitální bubáci a nějak se mi nepodařilo odhalit symboliku černé krve - tedy představ mám několik. Fanoušci břitvy si užijí spousty báječných řezů a krvavých šplíchanců, kde bych ale přeci jen uvítal rudou... Obstojné, ale na jedno podívání dostačující. ()

S.Quentin QUALE

Příběh z jakéhosi podivného cvokhauzu, v němž je internován psychopatický sériový vrah povětšinou mladých kočiček. Toho zpovídá sympatická psycholožka, přičemž veškeré odpovědi jak na jednotlivé vraždy, tak na magorovo mládí, ve kterém byl šikanován vrstevníkama, a zároveň nenacházel oporu v matce přísňačce-samoživitelce, jsou zpracovány do podoby flashbacků. Postupem času si psycholožka získává (naoko) magorovy sympatie, takže ten začíná spolupracovat, ale zároveň dostává zatracenou chuť ji oddělat, což se projevuje násilnickými halucinacemi, které je pro diváka čím dál těžší oddělit od reality. Právě tohle uspořádání dělá snímek neskutečně originálním a zamyšlení potřebným. Film má jen pár postav, které jsou výborně obsazené i zahrané (psycholožka, dredatej bachař, ředitel cvokárny) - snad jen krom hlavního hrdiny, který se mi na roli magora moc nehodil. Škoda jen té černé krve alá vyjetej olej.....přidat na gore, byla by to suprová jízda s nabroušenou břitvou. Nízkorozpočtových 69% a silný tři hvězdy. ()

misterz

Jeden z hororov, ktorý si v rámci filmového spracovania pokojne môže dať nálepku "umelecký". A samotné prostredie toho čudného blázinca tento pocit ešte umocnilo. Najväčšie pozitívum snímku je to, ako zaujímavo sa za pomoci flashbackov nakoniec celý príbeh okolo sériového vraha vyskladal, pričom sa nezabudlo ani na jeho pocity a dôvody jeho konania. Snímok však hrozne upadá so strašne naivným a zlým herectvom väčšiny postáv, kde všetci, snáď okrem toho psychopata, boli v tomto smere naozaj hrozní. A tú psychiatričku by kľudne do svojho filmu mohol angažovať Tommy Wiseau, u neho by možno vynikla. 55/100 ()

pornogrind

Podle zdejšího hodnocení soudě jde o celkem neznámej snímek. Neznámej ale neznamená špatnej. Mám rád filmy o sériových vrazích a tenhle byl hodně zvláštní (né tuctovej). Slabší 4 hvězdy. ()

PetrPan

Prvotní pocit, že koukám na levné televizní béčko se velmi rychle vytratil díky netradiční příběhové konstrukci založené prakticky jen na flashbacích. Zůstala jen drobná pachuť z přihlouplé představy o detenčním ústavu, kde veškerý personál představují dva psychopatičtí chuligáni a jeden lékař. Na druhou stranu si i v tomto ponechávám otevřená vrátka, poněvadž naprosto vynikající závěr rázem může dát význam i tomuto drobnému faulu. Celý příběh vám totiž celou dobu nedává a vlastně ani nedá jistotu toho, jak se vlastně všechno má. Výlet do mysli a vzpomínek vraha vám jen potvrdí, že je to obvyklý magor vzešlý z neradostného dětství. Nejednoznačnost všeho ostatního vyvrcholí závěrem, při kterém jsem si jen pomyslel: "Jo, ahá, takhle! Výborný!" A vzápětí při závěrečných titulcích jsem si uvědomil, že takhle asi ne. Jeden z mála filmů, kde si po zhlédnutí nejsem jistý ani tím, jak vypadal hlavní hrdina a přesto jej hodnotím hodně vysoko. S omrdanou myslí, rozuměj mindfuck, ne zcela pochopená čtyřka. Horror Challenge Tour 2016 ()

ARI50

Příběh zaujme hlavně svým místem a snaží se vytvořit skvělou atmosféru no ale přeci jen všeho bylo málo chtělo to prostě příště přitlačit. ()

JASON_X

Jsem rád, když mě něčím příjemně překvapí zástupce žánru, který obvykle ničím nepřekvapuje. The Ugly je hodně neobyčejný film s úplně obyčejným příběhem - psychiatrička vede v léčebně posudkové rozhovory se sériovým vrahem. Ale tenhle celkem všední námět je pojatý tak originálně, že srdce nejednoho béčkového labužníka musí zaplesat. Moc se mi líbilo neustálé prolínání se reality, představ, vzpomínek i halucinací či vizí nejen schizofrenního vraha, ale i doktorky. A ono prolínání je nápadité, plynulé (nekřečovité), zkrátka je scénáristicky zmáknuto nadmíru zdařile. K tomu nějaká ta lehká lynchovina (pacientka s papírovými 3D brýlemi a její hodně podivný lékař - přednosta kliniky), nebo surrealistická černá barva krve (v očích vraha mají zkrátka lidé krev černou), čímž se nízkorozpočtový a svým námětem průměrný thriller posouvá do lehce artové a psychedelické roviny. Nebýt té (místy hrozné) ruční kamery, možná bych dokonce uvažoval o plném počtu. ()

Morholt

Cesta do hlubin vrahounovy duše. Mladá doktroka prochází s psychopatem jeho dětství i dospívání a snaží se se najít vzorec, který ho dovedl k mordování. Celkem znepokojující záležitost, kde se střídá konverzačka s prostřihy do časů minulých, do kterých se zpravidla vydává i sama psychiatrička a hledá tu vodítka. Výborně zahráli oba hlavní představitelé, vraždy byly dostatečně syrové a tak jedinou výhradu mám k blázinci, kde je vrah zavřený. Ten byl totiž plný podivného personálu a i interiéry působily všelijak, jen ne reálně, což mi trochu vadilo. 70% ()

Astaroth12

Už deprimujúco na mňa vplýval samotný ústav aj z jeho brrrr hnusným interiérom. Tento film je zostavený z flasbackou,a parádne mu to odsýpa a naozaj neveril by som, že takýto zostavený príbeh je parádne zmyselný. Všetky postavy parádne zapadali do príbehu ako riť na šerbeľ, okrem hlavnej ženskej uhladenej postavy, tá do takého drsného prostredia vobec nezapadala. A vrah mi tiež neprišiel nejako smrteľne nebezpečný. Je tam veľa náhôd, ktoré to troška celé kazili. Ale čo nechápem a asi nepochopím, prečo tam bola čierna krv, to by ma veľmi zaujímalo. ()

TomX2

Dej tohto filmu sa odohráva v psychiatrickej liečebni, ktorá pôsobí veľmi nepríjemne vďaka nezvyčajnému interiéru, mladému maniakovi a dvom dozorcom (tí sa mi na filme páčili najviac), ktorí ho na dennom poriadku šikanujú. Tam prichádza sympatická psychiatrička, ktorá plánuje s mladíkom spraviť rozhovor. Zistí o ňom takmer všetko, ale stále nedostane odpoveď na prostú otázku: "PREČO?". Po stretu s týmito dvoma indivíduami začne každou minútou stúpať adrenalín, a Simon (meno toho mladíka) si s divákom zahráva - Je to schizofrenik, ktorý nevie čo robí a neovláda sa? Alebo zdravý a rozumný človek, ktorý má všetko pod kontrolou? Na to si divák musí nájsť odpoveď sám. Herecké výkony sú dobré, réžia mi úplne sadla, scenár je výborný a aj napriek tomu zreteľnému amaterizmu si ma film po celý čas držal. Čítal som, že niekto sa priebehom filmu nudil: Kto? Kde? A sledoval vôbec ten film? Ja som bol v napätí cez celý čas a to najmä v priebehu posledných 20 minút, kedy sa to rozbehlo o stošesť. Akurát ma len zaujíma, z akého dôvodu je krv čierna? Symbolizuje to niečo? Alebo je proste len čierna? ()

topi

Zvláštně pojatý snímek o vrahounovi, který zdánlivě vraždí pro potěšení, ale psycholožka, která ho dva dny vyslýchá se dozvídá pravý důvod jeho běsnění. Zvláštnost, či originalita tkví hlavně v prolínání jednotlivých vstupů a záběrů, které se vkusně prolínají s minulostí a vraždami, které Simon spáchal. Kamera je při mordech většinou roztřesená a moc toho není vidět a navíc ta černá krev vypadá jako asfalt. Škoda, přitlačit na gore, nebýt té černé krve a herci kdyby aspoň trochu lépe uměli hrát, nepůsobil by Ošklivec takovým amatérským lookem. Musím ale pochválit hudbu, zejména smyčcové skřípající pasáže při napadání obětí a taky vzhled "Návštěvníků", ukrytých v Simonově mysli. ()

Hamaradža

Na novozélandský nízkorozpočťák veľmi profesionálne a veľmi silne spracovaný horôrik, akýsi 90tkový mix jahniatok a novšieho maniaka. Smutne-desivá atmosféra, máličko (ale dobre zahratých) postáv, čierna krv, úprimné emócie a béčkoidne-zaujímavý záver. Po všetkých smeroch veľká spokojnosť :) Som príjemne prekvapený o akú vyspelú vecičku išlo :) ()

Koly

Dost zajímavý film z exotického Nového Zélandu, který režisér zvládnul s naprostým přehledem. Musím říct, že takhle pojatou variaci na masového vraha jsem ještě neviděl. Poměrně dobře povahu filmu vystihuje uživatel Klay ve svém komentáři, takže tady odkazuju na něho. Pokud bych měl něco doplnit, tak se mi hodně líbila Rebecca Hobbs v roli doktorky Karen Schumakerové. ()

Nivenx

V našich vodách zatím docela film, který zůstal skoro bez povšimnutí. Což je ale rozhodně škoda. U nás když to není z USA, Anglie a spol, tak se tomu věnuje opravdu málo pozornosti, kromě mých oblíbených uživatelů, které nemusím ani jmenovat. Jde opravdu o docela povedenou nízkorozpočtovou žánrovku typu Angst či Maniak, která rozhodně neurazí a konec potěší! 75% ()

cocrHeLL

Luxus... způsob vypravování a prolínání minulosti s výslechem byl naprosto unikátní... Novozélanďani se ukázali s filmem, který se u mě řadí na první příčky těchto žánrovek... ()

Yoshimitsu

Snímek založený na ukázkách tzv. flashbacích, které ukazují Simonovy počiny za, které byl potrestán a poslán do psychiatrické léčebný ve, které se odehrává velká část snímku. Výborně ponurou, depresivní atmosféru odlehčující dva šašci dozorci, kteří dělají Simonovi naschvály a snaží se mu pobyt v léčebně, co nejvíce znepříjemňovat. Mladá psycholožka z něho, páčí proč napáchal, tak zrůdné činy. Škoda, že se zde zapomnělo na krásnou krajinu Nového Zélandu, ale to vše vynahradí konec ze, kterého jsem byl nadšený a musím si to zase někdy zopakovat. Dávám 80% ()