Mare navštíví děsivé místo vraždy a poté informuje rozzuřeného otce oběti. Když se objeví videozáznam z noci, kdy došlo ke zločinu, Mare vyslýchá hlavní podezřelé v případu a chladně přivítá detektiva Colina Zabela, který byl povolán na pomoc. Později se Mare střetává s místními obyvateli a dělá si starosti o svého vnuka Drewa, který začne vykazovat stejné známky psychických potíží jako její zesnulý syn. (HBO Europe)

Anderton

V druhej epizóde sa už seriál poriadne rozbehol a vidno, že si dali scenáristi na vzťahoch poriadne záležať. Už tu máme zločiny hneď dva a na riešenie záhad sa vyslovene teším. Len je trochu s podivom, že krátko po šokujúcej smrti mladého dievčaťa sa nikto nezaoberá napríklad prípravou pohrebu a v realite by bolo celé mesto tak paf, že by chvíľu trvalo, kým by sa začali ľudia zaoberať tým, čo vidíme v sujete. ()

Frajer42

Spoilery! Po úvodním seznamovacím dílu tu konečně máme závěrečnou vraždičku a sexy MILFka se pouští do vyšetřování. Takže tady máme zase hromadu dalších postav. Vyhovuje mi velmi pomalé tempo vyšetřování. Seriál působí velmi civilně a je naprosto úžasný ve vykreslování tamní atmosféry. Baví mě jednotlivé postavy a nemohu si rozhodně stěžovat na nudné situace z rodinného života jednotlivých aktérů, kterým seriál věnuje většinu času. Už mámě hned několik hlavních podezřelých, pokus o vzetí spravedlnosti do vlastních rukou. Události se zde sice dějí pomalu, ale na nedostatek akce si nejde stěžovat. [84 %] ()

Martrix

Kromě kvalitního scénáře, dostává velký prostor skvělé herectví K. Winslet. A tvůrci přidávají i postavu detektiva, se kterým je snadné sympatizovat, protože je do hniloby Easttownu vhozen stejně, jako divák v první epizodě. Navíc je řeč o skvělém herci E. Petersovi. Kontrast mezi jeho postavou a Mare je zajímavý a dynamika jejich vztahu prosvětluje atmosféru blížících se tragédií. Oproti podobným seriálům, se děj posouvá rychle, věci se dějí...není to zdaleka jen o budování atmosféry. Žádnou umělou stylizaci nenajdete. Tvůrci chtějí být autentičtí a daří se jim to na 100%. ()

castor

Otec se jí kdysi dávno zastřelil, sama tragicky přišla o syna, zřejmě brzy bude muset bojovat o opatrovnictví malého vnoučka, navíc se její bývalý manžel, který bydlí hned v sousedství, zasnoubil s jinou. A do toho si její kamarádka ze střední v televizi opakovaně stěžuje na to, že policie nic nedělá s její rok pohřešovanou dcerou. Jenže ke stále otevřenému případu přibyla brutální vražda mladé matky pohozené v zátoce. Kdekdo neříká celou pravdu, pachatelem může být kdokoliv. Možná jich je zbytečně moc, ale úkroky od vyšetřování mě baví. Nehraje se tu na vykopávání dveří a odjišťování bouchaček, tady se sází na dialogy a atmosféru nezdravé maloměstské komunity, jejíž mladou generaci ničí drogy, plíživá rezignace a pokřivené vztahy. ()

Radko

Ako som prvý diel vychválil, tak v druhom nachádzam neduhy seriálov - postupne poodhaľovaná pravda, ústup od skvele nadhodenej sociálno-kritickej témy v prvej časti, príklon k vyšetrovacej línii. Tá sa navyše tiahne ako sopeľ na rukáve. Obohatená tak "originálnym" nápadom, ako je príchod nového vyšetrovateľa na scénu. S ktorým si titulná hrdinka na prekvapenie vôbec nerozumie. Plus zapojenie vlastnej rodiny do prípadu. Och, aké objavné. ()