Poté, co detektivka Mare Sheehanová zareaguje na telefonát týkající se zloděje ze sousedství, plní pokyny svého šéfa a pod narůstajícím tlakem komunity znovu oživuje nevyřešený případ pohřešované osoby. Později, zatímco všichni kolem oslavují zasnoubení jejího bývalého manžela Franka, se Mare účastní oslavy legendárního basketbalového vítězství na střední škole a seznámí se s profesorem Richardem, který je ve městě nový. (HBO Europe)

Radko

Milo prekvapilo. No milé to rozhodne nie je. Ani nie tak odvrátená strana amerického sna, skôr priliehavé zobrazenie bežného života v malomeste, ktoré nie je žiadnou turistickou, ani inou atrakciou. Rozvrátené vzťahy, spackané životy. Len veľmi opatrné prijímanie nádeje do života, poznačeného mnohými sklamaniami. Drogy ako únik z bolestnej reality prinášajú do životov ďalší zmar a beznádej.  Hviezdna chvíľa športovej minulosti bledne na pozadí rozvrátenia vzťahu medzi bývalými spoluhráčkami. Jedna stratila pred časom dcéru (narkomanku a šľapku), druhá jej zmiznutie vyšetruje, no napriek snahe nedáva nájdeniu žiadnu nádej. Matka zmiznutej obviňuje políciu z nečinnosti, sama trpiaca rakovinou. A sled pohrôm nekončí. V riečisku potoka sa chladne nahá mŕtvola. A Kate Winsletová v titulnej úlohe? Na výbornú! ()

MIMI.kry odpad!

Vůbec mi tahle kriminálka nebavila. Nemastné neslané a málo zajímavé. Nesympatické postavy i vybraní herci nic moc, nesedla mi ani stárnoucí Kate WINSLET v drsné, otrávené poloze. Jednu z mála milejších postav navíc na konci dílu zabijou. Nevím, za co dát alespoň jednu hvězdu. Vleklo se to, nic moc originálního. Neztotožnila jsem se s postavami, nejde o to, že jsou někteří v nouzi, ale byli mi fuk nebo působili otravně. Nesedlo mi to. Údiv nad vysokým hodnocením, za mě ne, Jen vrah mladé matky a jeho motivace k vraždě by mi trochu zajímal. ()

Swannie

Nedá mi inak, než seriál porovnávať s The Undoing, ktorý bol pre mňa najväčším sklamaním minulého roka. Kate Winslet si už podľa zhliadnutia prvej epizódy vyberá úlohu v totálnom kontraste ku Nicole. Obe herečky ľúbim a rozhodnutia oboch rešpektujem, no Nicole ma výsledkom sklamala a u Kate sa ešte uvidí. Tam, kde je jedna z nich prominentnou bohatou beloškou v centre New Yorka, druhá je obyčajnou detektívkou v malom nepodstatnom meste. Kde jedna má (aspoň na pohľad) dokonalú rodinu s úžasným Hughom Grantom za muža a Sutherlandom za bohatého ocka, má druhá ex-manžela, matku v dome a v bare zbaleného (síce na svoj vek stále v celku charizmatického) Guya Pearce-a. Kým jedna sa snaží v každom jednom zábere, či už ide o ležanie na posteli alebo decentný plač v aute, vyzerať dokonalo, upravene, až mysticky, druhá je od jednoduchého oblečenia cez strapaté odrastené vlasy až po vrásky na tvári prirodzenou obyčajnou ženou, akých vo svojom živote poznáme mnoho. Môžte hádať, ktorá z nich je ktorá, spája ich však jedna vec - vražda, ktorou sa musia zaoberať. A teraz viac o Mare z Easttownu. Páči sa mi, že aj napriek tomu, že je to americký seriál v americkom prostredí, z neho zatiaľ vôbec nemám pocit americkej vyumelkovanosti, práve naopak, spôsob snímania a rozprávania bol v prvej epizóde veľmi prirodzený a civilný, trochu sa podobajúci "tomu nášmu" európskemu (alebo aspoň britskému) štýlu. V necelej hodinke nám prvý diel predstavil veľké množstvo postáv, ktorých diverzita nespočívala len v tlačení černochov do popredných rolí, spravil to práveže nenápadne a originálne, napr. postavou dievčatka s postihnutím, ženou s rakovinou či lgbt témou načrtnutou len v jednom nevýraznom zábere. Pekne sa mi to trafilo do vkusu, za mňa prvá epka 90%. Uvidíme, či sa z toho vykľuje vytúžené uspokojenie alebo ďalšie sklamanie. ()

castor

Už jen ty úvodní zašedlé záběry jsou skvěle ponuré. A brzké ranní volání důchodkyně ukazuje, jak se v malém městečku mnozí znají a jak si vidí do oken. A všichni nadávají, jak v Easttownu chcípl pes. Řešit tak cokoliv kriminálního v komunitě plné opravdovosti, žalu, sociálních problémů, plíživé rezignace a bolesti je pro policistku obtížné, což ještě umocní vražda mladé matky. Policie je navíc pod tlakem kvůli neobjasněnému, rok starému, zmizení jiné dívky. Místní bývalé basketbalové hvězdě Kate Winslet dávno není pětadvacet, je svérázná, pije, nadává a sama bojuje s nepřízní osudu. A tahle role pro ni byla další výzvou. Ač tu máme na pilot celkem požehnaně vedlejších postav, za mě je rozjezd sedmidílného seriálu velmi silný. A vůbec nevadí, jak pomalý byl. ()

Martrix

Tvůrci nás zavedou do malého města, které je jedno z těch míst, které na první pohled působí ponuře, lidé mají od života naložena různá trápení, vztahy jsou tak složité a provázané, jak to bývá tam, jde se všichni znají. Jakoby tam slunce nesvítilo, motýli nelétali, ptáci nezpívali a urvat si trochu štěstí dá tolik práce, že už se o to lidé moc nesnaží. A Mare je v takovém městě detektivem. Je ve středu všeho trápení Easttownu. Přitom i ona dostala od života pořádný průplesk, takže je cynická, tvrdá...protože kdyby jen na chvíli povolila, tak se zhroutí. Tvůrci ten sled zcela věrohodných situací dávkují tak, že sluníčkáři by s brekem vypínali TV. I mě bylo nepříjemné ty útrapy sledovat. A to byly teprve úvodem pro další dění. Každopádně, taková epizoda vás rozhodně zaujme a asi nebude mnoho těch, kteří by se na druhou nepodívali. ()