Poté, co detektivka Mare Sheehanová zareaguje na telefonát týkající se zloděje ze sousedství, plní pokyny svého šéfa a pod narůstajícím tlakem komunity znovu oživuje nevyřešený případ pohřešované osoby. Později, zatímco všichni kolem oslavují zasnoubení jejího bývalého manžela Franka, se Mare účastní oslavy legendárního basketbalového vítězství na střední škole a seznámí se s profesorem Richardem, který je ve městě nový. (HBO Europe)

Radko

Milo prekvapilo. No milé to rozhodne nie je. Ani nie tak odvrátená strana amerického sna, skôr priliehavé zobrazenie bežného života v malomeste, ktoré nie je žiadnou turistickou, ani inou atrakciou. Rozvrátené vzťahy, spackané životy. Len veľmi opatrné prijímanie nádeje do života, poznačeného mnohými sklamaniami. Drogy ako únik z bolestnej reality prinášajú do životov ďalší zmar a beznádej.  Hviezdna chvíľa športovej minulosti bledne na pozadí rozvrátenia vzťahu medzi bývalými spoluhráčkami. Jedna stratila pred časom dcéru (narkomanku a šľapku), druhá jej zmiznutie vyšetruje, no napriek snahe nedáva nájdeniu žiadnu nádej. Matka zmiznutej obviňuje políciu z nečinnosti, sama trpiaca rakovinou. A sled pohrôm nekončí. V riečisku potoka sa chladne nahá mŕtvola. A Kate Winsletová v titulnej úlohe? Na výbornú! ()

dO_od

// Na rozjezd perfektní. Ponurá krimi s depresivní Kate Winslet, kde se očividně bude klást důraz především na sociální drama, a až pak na ústřední linku s vyšetřováním. V pilotu pak tahle kombinace funguje skvěle především díky nezvykle velkému počtu zajímavých postav s reálnými životními problémy (aniž by to působilo jako úplná výkladní skříň), atmosféru tomu Zobel navíc vlepil parádní, takže teď už jen čekat, jestli to udrží nastavenou laťku i dál. Winslet je tady každopádně fakt výborná. 9/10 ()

castor

Už jen ty úvodní zašedlé záběry jsou skvěle ponuré. A brzké ranní volání důchodkyně ukazuje, jak se v malém městečku mnozí znají a jak si vidí do oken. A všichni nadávají, jak v Easttownu chcípl pes. Řešit tak cokoliv kriminálního v komunitě plné opravdovosti, žalu, sociálních problémů, plíživé rezignace a bolesti je pro policistku obtížné, což ještě umocní vražda mladé matky. Policie je navíc pod tlakem kvůli neobjasněnému, rok starému, zmizení jiné dívky. Místní bývalé basketbalové hvězdě Kate Winslet dávno není pětadvacet, je svérázná, pije, nadává a sama bojuje s nepřízní osudu. A tahle role pro ni byla další výzvou. Ač tu máme na pilot celkem požehnaně vedlejších postav, za mě je rozjezd sedmidílného seriálu velmi silný. A vůbec nevadí, jak pomalý byl. ()

Cappuccino

Vynikajúci rozbeh, ktorý nám ukázal malé ponuré mestečko, svojskú hrdinku a jej kamarátov a rodinu. Rozumiem, ak niekomu prišiel pilotný diel pomalší, mne však ubehol skutočne rýchlo, a výsostne som si užíval deprimujúcu atmosféru zapadákova. ()

Anderton

Pri sledovaní pilotu som mal dojem, že som niečo podobné videl už nespočetnekrát, takže podľa neho predčasne usudzovať, ako to bude pokračovať, nemá zmysel, skôr len kvôli nadšeným reakciám stále očakávam niečo výnimočnejšie a poriadny rozbeh v druhej epizóde. Kate táto úloha perfektne sadne, pletky medzi teenagermi mi prišli slabšie no a môžete trikrát hádať, ako dopadne jej prvé stretnutie s Guyom Pearcom v bare. ()

Frajer42

Velmi slibný rozjezd, kdy jsem už po pár minutách poznal, že tohle bude můj šálek kakaa. Pro kriminálky z malých zapadákovů mám slabost. Atmosféra je zde vskutku ponurá, tajemný a zajímavá. Postavy jsou skvěle napsané, nesmírně zajímavé, bravurně zahrané i moc hezky obsazené. Jen je jich hrozně moc a zorientovat se v tolika jménech a pochopit vzájemné vazby bude chvíli trvat. Tím spíš, když je městečko prošukané skrz naskrz a snad každý je něčí vzdálený příbuzný. I když šlo spíše o seznamovací epizodu, tak se mi nesmírně líbila a těším se, co přinesou další díly. [83 %] ()

vydumnica

Za Pilot 3,5*, no za vždy skvelú Kate Winslet dám s radosťou aj 4*. Svojim výnimočným talentom ma Kate už dávno neprekvapuje, prekvapila ma dvoma vecami. Po prvé, jej prízvuk je akoby bola rodená Američanka, obdivujem. Po druhé, jej prirodzený vzhľad, nebojí sa ukázať vrásky, ktoré k jej veku patria a takisto postavu, veď koľko žien má nejaké tie popôrodné kilá navyše. Je mi sympatické, že Kate sa viac ako na vzhľad svojej postavy Mare sústreďuje na jej charakter, ba možno práve takto má ustarostená a zaneprázdnená Mare z nejakého Easttown vyzerať. Z herečkinej strany je to priam hrdinské, bravo Kate! Už dávno to nie je tá mladučká Rose z Titanicu, podľa môjho názoru vždy vyzerala na svoj vek staršie, ale tu ma veľmi prekvapilo, že hrá rolu babičky!! Niekto tu už prirovnal túto minisériu k The Undoing, mne tiež hneď prišla na um Nicole Kidman, ktorú mám tiež veľmi rada, ale tá sa na rozdiel od Kate bojí ukázať svoj prirodzený vzhľad! Má po 50ke, ale stále hrá matku detí na ZŠ! Alebo taká Courtney Cox z Priateľov, keď som sledovala Friends Reunion, až sa na ňu zle pozeralo! Každopádne sa teším na zvyšok minisérie... ()

Martrix

Tvůrci nás zavedou do malého města, které je jedno z těch míst, které na první pohled působí ponuře, lidé mají od života naložena různá trápení, vztahy jsou tak složité a provázané, jak to bývá tam, jde se všichni znají. Jakoby tam slunce nesvítilo, motýli nelétali, ptáci nezpívali a urvat si trochu štěstí dá tolik práce, že už se o to lidé moc nesnaží. A Mare je v takovém městě detektivem. Je ve středu všeho trápení Easttownu. Přitom i ona dostala od života pořádný průplesk, takže je cynická, tvrdá...protože kdyby jen na chvíli povolila, tak se zhroutí. Tvůrci ten sled zcela věrohodných situací dávkují tak, že sluníčkáři by s brekem vypínali TV. I mě bylo nepříjemné ty útrapy sledovat. A to byly teprve úvodem pro další dění. Každopádně, taková epizoda vás rozhodně zaujme a asi nebude mnoho těch, kteří by se na druhou nepodívali. ()

vnimatkrasu

Není to anglickej typ sevřený kriminálky z maloměsta. Mare se spíš rozjíždí jako nepříjemný civilní mezilidský drama s pozvolným tempem a s Kate Winslet, který tu nesympatickou svéráznou hrdinku žeru fest. Baví. ()

fantassia

Jediná věta se neobejde bez kletby, sprostého nebo jen hrubého slova, lidé žijící v rozpadlých vztazích bez sebemenšího náznaku se sebou něco udělat a bez ohledu na děti, zoufalý obrázek ještě zoufalejších existencí. Jen stěží jsem dokoukala konec prvního dílu, dál už nejdu ()

Phietros

Úvodní díl mě ničím nenatchnul, než krimi spíše dobře vykreslené sociální vztahy a negativní Mare. Jediný výrazný moment, který stojí za zmínku byl podfuk na mladou holku od mimina, kterou napálila frajerka jejího bejvaliho a dostala na budku no a ten závěr! Škoda, že se více pozornosti nevěnovalo vyšetřování, ale díky dramatu a podání i tak zajímavé! 60% ()

kolemjdouc

překvapila mě Kate Winsletová.Příjemně.Takhle naplno jsem ji hrát ještě neviděla.Obyčejná ženská která dostala od života fest naloženo.Vynikající kamera,exteriéry.Jo povedlo se jim .Chytli mě tvůrci do lasa.U seriálů se mi to často po první epizodě nestává. ()

LachtanShows

Zvěsti nelžou, HBOčko doopravdy přirukovalo se silně nepříjemným, byť díky tomu atraktivním příběhem z míst, kde deprese a beznaděj hrají největší roli. Vedle ní se objevuje snaživá Kate Winslet a případ, který mi baví už v pilotním díle. ()

MIMI.kry odpad!

Vůbec mi tahle kriminálka nebavila. Nemastné neslané a málo zajímavé. Nesympatické postavy i vybraní herci nic moc, nesedla mi ani stárnoucí Kate WINSLET v drsné, otrávené poloze. Jednu z mála milejších postav navíc na konci dílu zabijou. Nevím, za co dát alespoň jednu hvězdu. Vleklo se to, nic moc originálního. Neztotožnila jsem se s postavami, nejde o to, že jsou někteří v nouzi, ale byli mi fuk nebo působili otravně. Nesedlo mi to. Údiv nad vysokým hodnocením, za mě ne, Jen vrah mladé matky a jeho motivace k vraždě by mi trochu zajímal. ()

warrenur

Kate je vyborna vo svojej roli lokalnej detektivky v malomeste s jeho prostymi, drsnymi ludmi jednoduchych radosti a mnozstva starosti. Tazive prostredie a takze zivoty predstavenych su pre mnohych velmi tazivym prostredim. Vyborny otvarak. Silne stvorhviezdie. 85% I ostatni zucastneni herci, od tych najmladsich, detstkych az po nahodne znamosti nevyzeraju na slapnutie do...... Som zvedavy, ci sa bude zivot v meste nasledovne casti, krutit okolo tragedie v poslednych minutach. Zaverecna hudba a obrazy perfektne dokreslili atmosferu. ()