Když je devítiletá Casey, dcera majitele kasina Bobbyho Sterna, ohrožena mafiánem, který chce získat podíl na jeho výnosném obchodu, obrátí se znepokojený otec na svého dávného přítele Jacka Devlina, bývalého speciálního agenta, který se po odchodu ze státních služeb stal profesionálním osobním strážcem. Devlin vezme malou Casey pod svá ochranná křídla a skutečně se mu podaří útok odrazit, během akce je však dočasně oslepen světelným granátem a ti v něm probudí fobii z bílé barvy. Když je krátce poté Stern zavražděn, vezme Devlin Casey k sobě. Jeho dalším úkolem je ochrana topmodelky Cinder Jamesové před posedlým útočníkem. Jack práci nejprve odmítl, ale poté, co je v její společnosti těžce postřelen jeho přítel šerif Hastings, změní názor. Vzápětí si získá Cindeřinu důvěru, když se mu ji podaří zachránit před dalším atentátem, když na ni zaútočí zabiják na motorce. Zkušený Devlin pochopí, že Cinder něco skrývá a nedá jí pokoj, dokud žena nepřizná, že ji pravděpodobně pronásleduje její bývalý manžel, jehož nenávist pramení především z její úspěšné kariéry modelky. S pomocí půvabné dr. Rachel Steinové Devlin zjistí, že modelčin chamtivý manažer se spolčil s jejím manželem, a přestože je ve střehu, podaří se najatému zločinci unést modelku přímo uprostřed významné módní přehlídky. Devlin se ji vydá zachránit a během smrtelně nebezpečné akce se musí vypořádat nejen všeho schopným nepřítelem, ale také se svou fóbií, o které jeho nepřátelé kupodivu velmi dobré ví. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Rasismus naruby! John Woo rád používá různé neuvěřitelné oslí můstky k tomu, aby jeho snímek dostal pořádnou šťávu (výměna obličejů ve Face Off, dvojče v Lepším zítřku 2). Že ale bude Dolph Lundgren trpět fóbií z bílé barvy, to jsem vážně nečekal. Pravda, atmosféře a hlavně vizuálu filmu tahle berlička pomohla (přesdržková v mléce, závěrečná přestřelka), ale všechno vypadalo tak nepřirozeně, až hanba. Blackjack přesto patří k těm lepším filmům s Dolphem v hlavní roli. Je sice hloupý (jakože scénář) a plný zbytečných postav (malé chytré děvčátko - brrr, jeho rodiče, lékařka), ale nedá se mu upřít alespoň mile ujetá nápaditost akčních scén, jako je třeba přepadení v domě završené skokem na trampolínu. Woo je zkrátka Woo - i když televizní a točený vyloženě pro pobavení. Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji nahoru za hlášku "Nemůžu. Polil mě mlíkem!", kterou budu odteď používat. ()

Haymar

Lundgren se snaží... Lundgren střílí... Lundgren likviduje celý barák jediným granátem... Z epicentra výbuchu vybíhá banda zloduchů... Lundgren letí vzduchem a letí a letí a stříli a střílí... Padouši padají jak hrušky... Lundgren dostává fóbii na bílou barvu... Sexy psycholožka si zapaluje doutník že by i Arnie záviděl... Lundgren v depresi... Lundgren fallin'in love... Ty vole! A John Woo se chechtá ďábelským smíchem!... Hollywoodský vzduch NEamerickým režisérům vážně nesvědčí!!! Tohle je exemplární ukázka! ()

Lacike

Tak aj Lundgren sa rozhodol, ze chce vyzerat v akcnych scenach spomalene. Sice zaciatkom 90tych rokoch nadaval na vlnu azijskych reziserov v Hollywoode, ale koncom 90tych rokov, ked sa jeho kariera ocitla v srackach, bol rad aj za TV film v rezii Johna Woo. Vdaka nemu film obsahuje 3 skvele akcne sceny plne Woowskych trademarkov. Spomalovacky, strelba z dvoch zbrani, vystrielanie komplet zasobniku do protivnika, obrovske nebezpecne vybuchy, sialene kusky na motorkach atd. Akcia sa vydarila aj ked v ramci Wooovej tvorby patri len k jeho standardu. Problemom je, ze ma film dost nezaujimavu zapletku o nejakom chudacikovi, ktory ma pifku na svoju ex a tak ju Lundgren musi chranit. Keby nemal Lundgren nahodou mindrak z bielej farby, tak by ten chudak nemal najmensiu sancu. Takze mimo akcnych scen to je dost velka nuda, ale stale to je spolu so zabavnym Bridge of Dragons jedna z dvoch Lundgrenoviek z obdobia 1994-2008, ktore stoji za to vidiet. 4/10. Tak a konecne mam okomentovane snad vsetky dôlezite Lundgrenovky. Snad ma Waco radost. :) ()

AdamesWWE

[8/10] BlackJack je veľmi zaujímavý film. Už len svojím spracovaním, ktoré má výborné tempo a akúsi tajomnú atmosféru, ktorá dodáva filmu svojím spôsobom isté pozitívne čaro. Film ma veľmi bavil, stopáž je dlhá tak akurát a spracovanie výborného príbehu je veľmi dobré, možno mi tu chýba trochu viac akcie, ale aj to málo čo tu je sa mi veľmi páčilo. Keby tu bolo viacej akčných scén, tak by to bol perfektný akčný film. Pre mňa jeden z najlepších Lundgrenových filmov. ()

m.a.t.o.

„Máš strach z bielej?“ – „Nie, mám alergiu na laktózu.“ Film má tri akčné scény. Vynikajúcu prvú na začiatku, priemernú druhú v prostriedku a podpriemernú tretiu na konci. Medzi nimi sa kvôli pochabému scenáru nachádza iba nezáživná televízna nuda rokov deväťdesiatych. Vlastne, v 90. rokoch sa točili aj lepšie seriály. Blackjack mal byť totiž pilotom k seriálu, no Dolph mal toľko rozumu, že po tomto otrase sa na celý seriál vysral. Našťastie. 20 % ()

• Natáčalo sa v novembri 1997 v Toronte. (m.a.t.o.)
  • Blackjack mal byť pôvodne úvodný film k seriálu, no Dolph Lundgren sa do ďalšieho natáčania nechcel púšťať. (m.a.t.o.)
  • Lundgrenov honorár bol 2 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)