Fei yi ban ai qing xiao shuo

• Hongkong 飛一般愛情小說 (viac)
všetky plagáty

Tři studenti přijedou do Hong Kongu. I když jsou přátelé už dlouhou dobu, důvodem jejich výletu bude nelítostné soupeření. Všichni usilují o tu samou dívku, která se jim však nedávno ztratila z dohledu. Kdo ji do pár týdnů najde jako první, vyhrává. Ale při hledání a cestování městem možná najdou něco mnohem důležitějšího. (Vavča)

Vavča

Režisérký debut pro Rilyiho Yipa, který ovšem nebyl ve světě filmu žádným nováčkem, spolupracoval na takových titulech jako akčňák Big Heat, nebo artový snímek Center Stage. V tomto filmu uvidíte partičku tří přátel, který vtrhli do Hong Kongu hledat tu samou dívku, kdo bude první vyhrává. Při svých cestách potkávají zajímavé lidi a musí přemýšlet o tom co chtějí. Dlouho jsem přemýšlel, k jakému filmaři a stylu má Riley Yip blízko, pak mě to teprve trklo během filmu. Takhle originální, nápadité romantické komedii s přesahy do jiných žánrů, podpořené velkým hudebním citem a skvělou kamerou jsem už někde viděl! Nemohu si pomoct, ale myslím si, že tvůrce má blízko ke korejskému multižánrovému démonovi jménem Jae-young Kwak. Tím nechci říct, že by jeden od druhého nějak opisovali, ale mají podobný styl uvažování a realizace snímků a hlavně oba dosahují vysoké kvality a trvanlivosti snímků. ()