„To vypadá úplně jako mléko, mami, kdy už budeme doma?“ říká pětiletý chlapeček, který se dívá z okna malého letadla ploužícího se hustou mlhou. Bohužel to pilot napere do skal v horách. Na fotografii jsou vidět tři těla, muž, žena a dítě, ale na druhé fotce vzaté o pět minut později je dítě jinde. Záchranná výprava okamžitě vyráží a najde ho. Média jsou plná nadšených článků o zázračné záchraně a vyšťourají rychle, že chlapec je adoptovaný sirotek a má dnes narozeniny. Tři ženy si uvědomí, že před pěti lety daly narozené dítě k adopci – Susan Adele Connors Chase (Eleanor Parker) nikdy manželovi Billovi (Leif Erickson) neřekla, že měla za války dítě s námořníkem, a teď spěchá na místo záchrany. Podobně novinářka Phyllis Horn (Patricia Neal), která porodila po rozvodu s Bobem Duffym (Frank Lovejoy), a Ann Lawrence (Ruth Roman). Ve flashbacích sledujeme jejich individuální příběhy a příčiny toho, proč si dítě nenechaly. Anna byla zpěvačka ve sboru a když otěhotněla, její milenec ji poslal do háje a ona toho hajzlíka praštila po hlavě soškou. Po pěti letech právě vyšla z basy. Čí je vlastně chlapec a kdo se o něj dokáže postarat? (Peabody)

mikulem

O tomhle filmu se obvykle mluví jako o kopii Dopisu třem manželkám. Obvykle se ale nezmiňuje jedna důležitá drobnost - je totiž lepší. Neřeší žádnou banální vztahovou zápletku, je to drama o záchraně chlapce kdesi v horách a o hledání jeho biologické matky. Navíc velmi dlouhou dobu film chytře maskuje, že nebude mít jen jednu hlavní hrdinku. Raději o příběhu nic víc nečtěte, můžete pak být mile překvapeni. ()

vitekpe

Jak byla v "manzelkach" silna trojka v podani Ann, Lindy a Jeanne, zde jsou to krasavice Eleanor, Patricia a Ruth. Raj na zemi... :-) Pribeh je zajimavy (i kdyz trosku podobny), a film primerene napinavy. Za me ok, Eleanor je moje oblibena, a tady je opet bozska.. 4+ ()