Zoo

USA, (2015–2017), 27 h 54 min (Minutáž: 40–79 min)

Predloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen, Han Soto (viac)

ZOO je adaptáciou rovnomenného bestselleru od Jamesa Pattersona. Na celej planéte prepukla vlna násilníckych zvieracích útokov proti ľuďom. Napadnutia sú stále viac koordinované a zúrivé. Skupina ľudí zložená zo zoológa Jacksona, safari sprievodcu Abrahama, zvieracieho patológa Mitcha, reportérky Jamie a analytičky francúzskeho ministerstva obrany Chloe má za úlohu zistiť, čo sa deje, prečo sa to deje a ako to zastaviť. (TV Markíza)

Morholt

Už sám nápad byl super. Nejenže se zvířata´chovají nepřirozeně agresivně, ale útočí koordinovaně a ač si tvůrci museli vystačit se skromnějším rozpočtem, zvířecí ataky byly povedené, napínavé a seriál se nebál ani nějaké té krve navíc. Svižný byl i sám příběh, kdy se pětice lidí různého zaměření vydává na cestu za lékem, přičemž jim v cestě stojí nadnárodní společnost i tajné služby, které sledují vlastní cíle. A co se povedlo asi nejlépe, byl casting. Ani jednomu z herců není co vytknout a jako chlapa mě potěšila účast té hezčí Angeliky Nory Amezeder a Kristen Connolly, pro kterou mám slabost už delší dobu. Vůbec bych se nezlobil za další řadu. Už jen proto, abych se dozvěděl, co následovalo po finální scéně. 80% ()

animario

Výbornej námět,kterej mohl být sice mnohem víc využitej,ale i tak je ZOO koukatelnej seriál. Mysteriózní začátek je celkem slibnej (podivný chování fauny,útoky,teorie o "vzdorný panence" apod.). Čím víc se poodhaluje problém a co za tím vším vězí,jde prvotní tajemno trochu do háje,byl bych radši kdyby se to vyvíjelo jako čistej survival-thriller a za vším stála máti příroda. Cirka v druhý třetině,po zformování týmu a odhalení možný příčiny jdou zvířata trochu do pozadí a jsou spíš takovým křovím,což je špatně. Nejnabitější je pak předposlední dvojdíl,kterej je survivalem jakým měl bejt celej seroš. A poslední díl,předznamenávající možný pokračování,je pak docela z jinýho ranku, takovej "Walking animal", kdy už nebezpečná zvířena všeho druhu běhá ulicema a čeká na kořist. Po závěru by mě dost zajímal další vývoj. Jako celek trochu rozporuplný,dobrý díly střídaj slabý,ale celkovej dojem kladnej.(3-4*). (By mě zajímalo,kdo je ta tajemná mladá samotářská bioložka uvedená v obsahu..celej obsah je úplně mimo) ()

Tom Riddle

Jaképak by to asi bylo, kdyby si zviřátka řekla "a dost!" (© by Dolores Jane Umbridge) a rozhodla se spojit síly za účelem podrobení lidí? Na to se pokouší odpovědět seriál Zoo. Nepřiznané guilty pleasure se většinu času pohybuje v rovině příjemně béčkové atmosféry starších hororů, a díky rychlému tempu tak nestíhá nudit, kvůli dost možná nejhorším seriálovým dialogům ever ovšem až příliš často sklouzává do vyložené trapnosti. Ty tři si to urve, uvidíme, co přinese potvrzená druhá sérka. ()

patrik1177

Zoo je veľmi zaujímavý seriál, dokonca by som povedal, že námet bol jedinečný. Zatiaľ som sa totiž nestretol so seriálom, ktorý by sa toľko zameriaval na zvieratá a čo by bolo keby zvieratá povedali NIE! Z 1. série som bol úplne unesený, dej bol napínavý, postavy sa presúvali a riešili problémy so zvieratami po celom svete a divák nikdy nemohol nič predvídať. Kvalita 2. série podľa mňa o niečo klesla, ale seriál si viac-menej zachoval svoj charakter aj naďalej. Komplikácie však nastali pri udalostiach dielov 2x04 a 2x05, kedy seriál stratil časť divákov. Nemôžem im to mať za zlé, veľa vecí sa týmito 2 dielmi zmenilo. Definitívny zlomový okamih však prišiel až v záverečnej epizóde 2.série, kedy nastalo niekoľko zlomových udalostí, seriál sa začal uberať úplne iným smerom. Na konci 2. série sa čas v seriáli posunul o 10 rokov. Za 10 rokov sa toho veľa zmenilo, zmenili sa charaktery postáv (najviac sa zmenila asi Jamie, zrazu z nej je pomaly Terminátor), zvieratá nahradili laboratórne vytvorené hybridy, a zmenil sa celý svet. 3. séria sa začala uberať absolútne zlým smerom, už to viac nebolo o zvieratách. Plno divákov to jednoducho neznieslo a seriál začal strácať sledovanosť skoro raketovým tempom. Navyše záver 3. série bol absolútny fail, diváci očakávali nejaké rozuzlenie, možno vyriešenie problémov, záverečný diel však skončil ako keby v polovici série. Tvorcovia seriál kvôli nízkej sledovanosti samozrejme zrušili s absolútne otvoreným a blbým koncom. Čo sa však týka hereckého obsadenia, môžem len chváliť, síce väčšinu hercov som predtým nepoznal, ale až na pár výnimiek hrajú výborne. ()

SimpanzJi

Zoo. Podle knihy Smečka, možná i výstižnější název. Parta , složená z žurnalistky, zahraniční agentky, veterinárního patologoa, safari průvodce a odborníka na zvířecí chování, začne pátrat, proč se začaly zvířata měnit. Nakonec dojdou k závěru, že za všechno mohla společnost Reiden Global, která dávalo do všech svývh výrobků "mateřskou buňku". Právě kvůli ní začala být zvířata dominantní. Prakticky, každý díl pojednává o jednom druhu zvířat. Seriál je kvalitně natočen, o čemž svědčí nejen úvodní znělka, ale i skvělá hudba a střih. Třináctidílný seriál má vlastně 560 minut, ale ani se to nezdá, jak rychle odsýpá, že jste u něj strávili přes 9 hodin. Přesto, že jsem ani jednoho z herců předtím neznal, docela jsrm si oblíbil Jamese Wolka, který vypadá na slušného herce. Seriál má také druhou linii, a to spojenou s veterinárním patologem, který má umírající dceru. Tato linie se prolíná všemi díly. Seriál má velice zajímavý konec, který mě dost zaujal. 22. 10. 2015 ()

• Pre tvorcov bolo nanajvýš dôležité, aby zvieratá pôsobili vierohodne. Na pľaci sa vystriedali dve tisícky živých zvierat. (krasomama)
  • Tvůrci původně plánovali natočit 5 sérií s dalším možným prodloužením, nakonec byl však seriál v roce 2017 po 3 sériích zrušen s otevřeným koncem kvůli nízké sledovanosti. (patrik1177)
  • Prvé, čo sa Kristen Connolly spýtala producenta po prečítaní scenára, bolo, ako natočia scény s levmi. Šokoval ju odpoveďou, že proste privedú živé levy. (krasomama)

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

10.08.2020

V roce 2017 Netflix uzavřel smlouvu s komiksovým spisovatelem Markem Millarem, která v podstatě streamovacímu gigantovi zajišťuje práva předělávat originální komiksy slavného spisovatele do filmové… (viac)