Žijí nad hlavami ostatních. Ve světě hudby, vášně, lásky a nebezpečí. Jejich domovem jsou... STŘECHY. Jsou mladí. Jsou nezávislí. Nemají kde bydlet - proto žijí na střechách. Jejich život je plný vášně a tance. Ale lásky, které mezi nimi vznikají, v sobě často skrývají nebezpečí - a pak je třeba, aby dokázali, že dovedou víc, než jen tančit. Muzikál "Střechy" režíroval Robert Wise (režisér West Side Story) a autorem hudby je David Stewart ze skupiny Eurythmics. (Guild Home Video)

Alementina

S Hrisnym tancem moje topka tanecnich filmu z dob me ranne puberty. Navic ani ten dej neni tak uplne hloupy, takze si myslim, ze to nemuze nikoho urazit. ()

aLPaC

Robert Wise se po 10 letech probral z režisérského důchodu, aby natočil film naprosto rozdílný od zbytku jeho kinematografie. Přijde mi to, jako kdyby George Cukor natočil Top Gun, ale budiž. To jen taková zmínka. Rozhodně tím nechci říct, že by "Střechy" byl nějaký špatný film. Kdybych to viděl jako malý, asi by to pro mě byl dnes kult, ale já to vidím až dnes, takže je to pro mě jen průměr, ale s typickou osmdesátkovou atmosférou, hudbou trochu připomínající Smrtonosnou zbraň a poměrně zdařilými capueorovými vystoupeními. ()

Martin741

Akysi Hriesny Kanec 2, ta banda vypatlanej luzy - jo, boli mladi, nezavisli, vedeli rozpravat. Lenze mladost raz pominie, ze jo. Ale rozhodne -jaxa hore pise, nemali kde byvat, a podla mna ani pracu nemali, ani prijmy, a evidentne ani zaklady vseobecneho rozhladu. Prote vedeli len tancovat, ato dnes vie takmer kazdy retard : 20 % ()

dopitak

Muzikál to moc nebyl, ale tím líp. Jason Gedrick prostě do té role sedl, Troy Byer je tu (na mulatku) dost sexy, nezávislý hrdý týpek žije na střeše, umí capoiru (ani o tom neví) a na svém workoutovém hřišti vysoko nad chodníky (nebyly ty domy na NY přeci jen trochu nízké?) pravidelně tuní svaly. Za mě poctivá atmoška osmdesátých let se vším všudy. I s původním dabingem, kde Gustav Bubník pasuje, Zdeněk Mahdal kromě ultrapadoucha střihne dalších 17 hlasů, a v dalším rolích Pavel Trávníček nadabuje všechny zbylé mužské postavy (cca 64 hlasů)... ()