V době, kdy Farrowová a Allen stoupají v žebříčku hollywoodských hvězd, je jejich semknutá rodina rozvrácena překvapivým odhalením o Woodyho vztahu s Miinou dcerou Soon-Yi. Dylan podrobně popisuje obvinění ze zneužívání. (HBO Europe)

Lockeroom odpad!

Naprosto podjaté. Rozebírají se údajné úchylky Woodyho Allena, na kterém nezůstane nit suchá a Mia Farrow z toho vychází jako čistá a svatá. Přitom její rozbor by také nebyl od věci - poměr k mnohem staršímu Sinatrovi, množství botoxu v její nynější tváři, atd., atd. ()

Deleatur

Poznámky: Nemohli vynechat vztah 18ileté Farrowové k 47iletému Sinatrovi (k fámám i od Farrowové samotné, že Ronan Farrow není Allenův syn: možná je podobný Sinatrovi, ale jako by z oka vypadl svému dědečkovi Johnu Farrowovi). Manhattan mohl být klidně i inspirován právě touto aférou, i když pravděpodobněji tehdejším Allenovým (dlouholetým) vztahem s mladičkou modelkou. Každopádně vysvětluje (stejně jako pozdější filmy - ano - s často až otravnou fascinací mladými ženami) vztah se Soon-Yi Previnovou a jeho trvání dosud. Rozhodně nevysvětluje údajné znásilnění 7ileté Dylan Farrowové. Allen si rozhodně obdiv starších mužů k mladičkým ženám nevymyslel, to bychom neřešili "kult mládí" a úpadek kariéry hereček po třicítce, jak se ostatně i v dokumentu řešil v případě letité spolupráce Farrowové s Allenem a jejich též uměleckého rozchodu. ()

klukluka

Je smutný na to koukat a nevím, jak to mám posuzovat a hodnotit. Prostě opis nehezkých věcí, kterých se dopouštěl ten milej, chytrej, zdánlivě naprosto neškodnej, roztržitej pán, co má na svědomí ty malý velký filmy, na který jsem vždycky tak rád koukal. A teď vidím, že jsem je nesledoval dost pozorně, že mi unikaly jistý detaily, kvůli kterým se z toho možná jednou stanou trezorovky. Woody je pedofil. Některé jeho filmy jsou výborné. Tato dvě tvrzení se vzájemně nevylučují. Nepřeji si, aby se na jeho tvorbě kvůli jeho úchylce vyřádili nějací bezvýznamní revizionisté, šiřitelé jediné správné cesty životem, to je celý. Jinak s ním zúčtujte, to je za mě v pořádku. ()