Dylan Farrowová popisuje nepříjemné pocity, které jako dítě pociťovala pod intenzivním dohledem Woodyho Allena, který se týkal i Mii. (HBO Europe)

D.Moore

První díl je přesně takový, jaký jsem po upoutávce čekal. Bohužel. Nevím a nemůžu vědět, co se tehdy doopravdy stalo a jak to všechno bylo, nicméně tvůrci dokumentu v tom mají od samého začátku jednoznačně jasno a jiná než jejich (respektive Farrowových) verze neexistuje. Presumpce neviny? Ale jděte. Woodyho Allena a Soon-Yi prý dokumentaristé oslovili těsně před natáčením a opravdu to tak vypadá, protože v této (a nejspíš ani v dalších) epizodě se neobjevili a Allen promlouvá pouze prostřednictvím audioknihy Mimochodem (která teď - mimochodem - vyjde i u nás), což je pro novináře docela snadná možnost, jak dát druhé straně "prostor" a zároveň s tím nemít moc starostí, nebát se konfrontace a moci si to natočit po svém. Je to prostě odbyté. Jestli se podívám na zbytek dokumentu, ještě nevím. ()

Diego

První epizoda se drží tak nějak na hraně. Dává téměř jednostranný postoj, protože je zde zmineny i důvod Woody chování (k tomu, ze nikdy nechtěl děti a veřejně se tim prezentoval, musel mit nejaky skryty duvod, ktery se lisil od lacineho "vzdyt to kadi, zvraci, proste fujky). Ocekaval jsem, ze druha epizoda bude v podobnem duchu a tim to skonci. Ale ze jsou 4, mi dava nadeji, ze to nebude tak cernobile:) ()

M.i.k.e

Allena mám rád jako tvůrce a jeho soukromý život sem nikdy neměl potřebu řešit.Na první díl sem se nicméně ze zvědavosti kouknul a nevím jestli se chci koukat dál.Víc než cokoliv mi totiž první epizoda připomněla Leaving Neverland a to není dobrá vizitka.I tady to totiž vypadá na hodně tendenční a jednostranou záležitost,která hodně smrdí two woman show dvojice Farrow + Farrow,bez toho aby tu byl pohled druhé strany.Jasně,na rozdíl od Jacksona se Allen ještě může bránit a údajně mu byla možnost nabídnuta,ale čert ví kde je pravda.Jediné pozitivní,co mi první díl přinesl je tak zjištění,že Soon Yi neadoptoval s Farrow přímo Allen,ale adpotovala jí se svým předchozím manželem,díky čemuž mi přijde její manželství s Woodym o něco méně divné.Na další díl se podle nálady asi podívám,abych se přesvědčil,zda jsou moje předpoklady kam se bude vyvíjet správné,ale bude to boj...40% ()

klukluka

Má to šíleně dlouhý úvod, ale třeba to nakonec vyhodnotím jako opodstatněný postup. Co mi tam zatím chybí a čeho se třeba vůbec nedočkám, je Woodyho prostor k obhajobě. Dokázal by ho ale ten vetchý stařík zužitkovat..? Ač fanoušek jeho filmů, nepochybuji o této jeho libůstce. A nemám pro ni pochopení. Inteligentní člověk musí umět podobné puzení překonat. Jinak by za to měl být potrestán. Třeba podobně hanebným dokumentem. ()

Deleatur

Poznámky: Předně jsem šel do minisérie s tím, že věřím v Allenovu nevinu. Takže jsem si jednostrannosti a manipulativnosti všiml hned. Zvláště Farrowová působila stylizovaně a očividně se snažila zbavit obvinění, že si něčeho takového měla všimnout dříve, ne až našla "hustlerovské" fotky Soon-Yi. Na druhou stranu - je to spiknutí, ve kterém je dost lidí, nebo si zpětně vykládají skutečnosti jinak, než jak je kdysi viděli? Když odhlédnu od aktérů a známých rozporů, tak sledovat, jak se ničí obraz šťastného partnerství a bezstarostného dětství zpětným odkrýváním otcovy amorálnosti, bylo dost působivé. ()