Místo určení: Gobi

• USA Destination Gobi (viac)

Skupina meteorologů amerického námořnictva provádí během 2. světové války měření v poušti Gobi. Netuší, že budou brzy usilovat o pomoc mongolských nomádů, aby znovu získali své lodě, které mezitím musí čelit útoku japonského letectva (oficiálny text distribútora)

RHK

Příjemný dobrodružně - válečný film. Patrně mělo úsměvy vzbuzovat hlavně téma filmu - život meteorologické jednotky US Navy v mongolské poušti Gobi, místo toho však zůstal docela solidní válečný příběh o společném putování vojáků a kočovného mongolského kmene z písku Gobi až k moři. Trailer: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3471246361/ ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +výprava, komparz, více slovních přestřelek než vystřelených nábojů, vtipné hlášky -přeci jen možná málo akční/// Příjemně odlehčené válečné drama odehrávající se trochu víc v odlehlé oblasti než jsme zvyklí. Ale je to příjemná změna oproti těm filmům odehrávájící se třebas v evropě. Jo a taky jsem ještě neviděl mongola ve válečném filmu z druhé světové. Na jedno zhlédnutí zábavné./// Celkem 68%/// ()

Kragujevac

Moc pěkný dobrodružný příběh z magické, nehostinné a v jistém smyslu i nádherné poušti Gobi. Příběh samozřejmě realitě moc neodpovídá a akce zde také moc není, ale dialogy a nechápavé chování Mongolců mě velmi zaujali. Jediná věc keterá mě doslova uhodila do očí byl zbrojní arzenál japonských vojsk - vždyť ty zbraně vypadali jako Thompson a M1 místo Arisaki a samopalu vzor 100, ale třeba se pletu. ()

Decker

Prumerny valecny snimek, ktery je vsak na svou dobu pomerne dobre udelany (efekty, vyprava) a celkem dobre funguje i jeho pribeh, ktery se toci kolem meteorologickeho mereni pocasi uprostred mongolske pouste Gobi. V zasade vsak muzu okamzite vyjmenovat deset jinych a mnohem lepsich valecnych filmu, ale rozhodne jeho shlednutim nic nezkazite. ()

Pohrobek

Zajímavá epizodka druhé světové války. Film se však nesnaží tvářit přehnaně vážně a zcela přesně zapadá do "válečného" stylu padesátých let, kdy šlo především o to, aby se divak bavil - s přihlédnutím k nějaké té oslavě "našich" šikovných hochů, kteří se ani za války neztratili. Richard Widmark v tradiční formě a ani jeho spoluhráči se tu neztrácejí. ()