Milý Evan Hansen

(neoficiálny názov)
  • Česko Milý Evane Hansene (viac)

Filmová adaptace muzikálu oceněného cenami Tony a Grammy. Evan Hansen (Ben Platt) je nešťastný, osamělý a neoblíbený středoškolák se zlomenou rukou v sádře, který bere nejrůznější léky na úzkost a jehož terapeut ho přiměl psát si tragicky optimistické dopisy začínající slovy: „Milý Evane Hansene.“ Jednoho dne si v záchvatu upřímnosti napíše dopis sám sobě v první osobě, v němž říká, jak hrozný je jeho život. Dopis mu ve škole ukradne problémový, naštvaný Connor, který Evana šikanuje, ale sám je možná spřízněnou nešťastnou duší. Když si Connor vezme život, dopis se u něj najde a jeho utrápení rodiče se mylně domnívají, že ho napsal Connor a že Evan byl jeho nejlepší kamarád. Evan se díky tomu stává ve škole velkou celebritou na sociálních sítích... (mac000)

filmfanouch

Dear Evan Hansen je jeden z nejúspěšnějších divadelních muzikálů posledních let, snaha o realizaci filmového zpracování se tak dala očekávat velmi snadno. Tyhle muzikálové adaptace sice mohou dopadnout i velmi zle (mrk mrk Cats!), právě filmové Milý Evane Hansene vyvolávalo důvěru alespoň v tom, že se ho chopil Stephen Chobsky, který svými filmy Charlieho malá tajemství a Wonder dokázal správně chytit za srdíčko. Jenže u filmového Milý Evane Hansene je to trochu komplikovanější. A na vině přitom není pouze to, že si tentokrát Chobsky nenapsal scénář. Celé filmové Milý Evane Hansene je vlastně velmi podivuhodný zážitek. Problém přitom nastává už v případě obsazení hlavní role. Ben Platt sice roli ztvárnil už na divadelních prknech a obdržel za ní cenu Tony, ve svých 27 letech je ovšem na roli středoškolského studenta tak trochu starý a nezachrání ho ani fakt, že má pořád hrdlo jako slavík. Celkově je obsazení vlastně tak trochu zvláštní, přičemž to ovšem pořád není to jediné, co z Milého Evana Hansena dělá tak rozporuplný film. Milý Evane Hansene působí jako přesně ten typ muzikálu, který by chtěl být velmi inspirativní. Dost možná by chtěl vlastně podpořit všechny mladé trpící sociální úzkostí či podobným typem psychických problémů. Od začátku se ovšem snaha míjí účinkem a celé to působí neskutečně naivně. Tento coming-of-age muzikál se neobejde bez klasických depresí, šikany, sebevražedných stavech a celkově jde vlastně na papíře o tak depresivní námět, že na první dobrou vůbec nesedí k muzikálovému pojetí. Na samotných záznamech poté muzikál působí skutečně zajímavé a v divadelních sedadlech zřejmě musí jít o velmi silný zážitek. Jenže ten film...... Kaitlyn Dever, Amandla Stenberg, Julianne Moore či Amy Adams nejsou rozhodně špatní herci. Ani v případě Milého Evana Hansena nehrají špatně. Problém je ve scénáři, který postavy vůbec neprodává, v podstatě kdovíjak zajímavě nevykresluje a to i především právě svého hlavního hrdinu, který by měl celý příběh vézt. Z Evana Hansena se v průběhu vyprávění stává úplně jiný člověk a ty emoce u toho vůbec nefungují. Nejzajímavější výkon ve finále prodává právě Dever, což je i tím, že má v podstatě nejzajímavější postavu. Právě účast Stephena Chobskyho je nejvíce překvapující. Jeho Charlieho malá tajemství byli autentickým a působivým pohledem na depresemi zmítanou mladou generaci, kde to celé emocionálně fungovalo. Milý Evane Hansene působí přesně opačným dojmem. Chobskyho slušná režie jinak ničím neuráží, v rámci muzikálového žánru jí ovšem chybí pořádná energie. Písně převzaté z původního muzikálu jsou přitom povedené a Ben Platt při zpívání nechává zapomenout na to, že je na tuhle roli skutečně už příliš starý. Paradoxně se při pokusu být vážnější a vážnější stává filmové Milý Evane Hansene vlastně ještě směšnějším, především v momentě, kdy chce důležité dějové přechody dramaturgicky vybalit během muzikálových čísel a to opět neskutečně směšným způsobem. Chobsky přitom u svých minulých filmů dokázal, že by zvládl natočit působivý film o mentálně nemocném mladém člověku. Milý Evane Hansene bohužel příliš působí jako film, který by hrozně chtěl dojmout, ve finále je ovšem skutečně spíše úsměvný. Je vlastně strašně zajímavý sledovat, že to přitom není úplně marný. Ten muzikál má na divadelních prknech zřejmě něco pro sebe, ty herci na to očividně nekašlou a někdo si snad skutečně na place myslel, že točí zásadní událost podzimu. Milý Evane Hansene je jeden z nejzvláštnějších a bohužel i nejslabších filmových muzikálů posledních let. Zamrzí to i kvůli účasti Chobskyho, fajn herců a faktu, že to celý není vyloženě na hovno. Ten film nejspíš bude rezonovat u lidí, kteří si sami aktuálně procházejí coming-of-age, většina ovšem celou tu naivitu a snahu o něco víc velmi snadno prokoukne. Průměrné artové drama průměrného chilského režiséra na průměrném artovém festivalu dá člověku více než Milý Evane Hansene. A na 98% se u něj nebude zpívat! () (menej) (viac)

dO_od

// Cringe, kýč, sebevražda a hodně, hodně ubrečeného zpívání. Šel jsem Evanu Hansenovi naproti, jakože fakt moc, a ve finále nejsem pohoršen zdaleka tolik jako někteří zahraniční kritici, kteří zjevně nikdy nepotkali duševně nemocného člověka. Zároveň jsem si schválně přečetl shrnutí divadelní hry, abych to mohl přímo porovnat se změnami ve filmové adaptaci, a musím říct, že je to vlastně celkem chytře osekané. Má to například mnohem lepší spád jak Život v Heights, jednotlivá čísla nejsou vůbec jednotvárná, herci ve svých rolích (tedy s výjimkou Platta) působí vcelku uvěřitelně a režijně je to naprostý standard, nic víc, nic míň. Jenže - příběh prostě je tak trochu na pěst. Nechci říct, že to přímo dojí téma deprese u mladých, ale tu vědomou jízdu na vlně emo teenagerů, co poslouchají Billie Eilish a jejich nejoblíbenější seriál je 13 Reasons Why, asi tvůrci nepopřou. Samotná postava Evana Hansena je pak problematická až na půdu, což se ale dá říct o polovině postav tady, do toho několik scén vyloženě křičí kýčem, případně si u nich člověk zakrývá oči, jaký je to cringe, a pak přijde finále, kdy to celé vybouchne v jakousi emocionální smršť všelijakých přiznání a následného akceptování. A já doteď vlastně nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Vím jen to, že Kaitlyn Dever je pořád hrozný zlatíčko, že Amy Adams má fajn hlas, čehož jsem si nikdy předtím nevšiml, že by Ben Platt ve svých 27 letech už fakt neměl hrát teenagery, a že nejlepší způsob, jak si tohle užít, je nad tím vším moc nepřemýšlet, což se mi ale bohužel nepovedlo. No, hodně štěstí ostatním. ()

xxmartinxx

Já chápu, že Platt tu roli stvořil a ztvárnil v jevištním muzikálu, takže se jí nechce vzdát, ale někdy je potřeba si přiznat realitu. Že když se tenhle sedmadvacetiletý chlap, co vypadá s tím šíleným make-upem na sedmatřicet, snaží imitovat sedmnáctiletého kluka, vznikne něco hodně likvidačního. Sice je běžné, že v americké popkultuře hrají středoškoláky dospělí a umíme to tolerovat, ale tenhle konkrérní film je tak moc vystavěný na protagonistově dětskosti a Plattův výkon je tak expresivně přepjatý směrem k evokaci nižšího věku, že se celý film prostě rozpadá do směšné neautentické křeči. Ono by asi nebylo z principu nemožné, aby tuhle roli ztvárnil dospělý člověk uvěřitelně - ostatně i další středoškoláky tu ztvárňují lidé 25+. Jenže ti byli nacastováni skrz filtr toho, že to můžou utáhnout, kdežto Platt žádným castingem neprošel. Holt když máte bohatého tátu producenta, co vám chce odstartovat filmovou kariéru (což není nějaká konspirace, to jsou prostě jeho odpovědi v médiích - tenhle filme existuje proto, že chce mít táta ze syna filmového herce, proto bylo z předlohy vyškrtáno vše, co se netýká protagonisty, aby byl Platt víceméně v každé scéně), tak to je pak jednoduchý. Naštěstí karma existuje a v důsledku tohohle veletrhu nepotismu se Plattova kariéra vrátila tak o deset let zpět. Před tímhle filmem to byl na základě své broadwayské kariéry jeden z "annual Time's 100 of the most influential people in the world" (což je samo o sobě trochu absurdní, ale ok), teď se mu celá Amerika směje. Nebudu tvrdit, že to není uspokojivé. A vážně si myslím, že s jiným obsazením a trochu schopnější režií by ta teenagerovská ubrečenost, kýč a posedlost sebou byly naprosto v pořádku. Chápu, proč to je jeden z největších muzikálových hitů posledních let. Na jevišti. Na plátně to je exces jedné privilegované rodinky. Ale asi lepší než kdyby kluk kradl a mluvil sprostě. ()

silentname

Na "Dear Evan Hansen" som bol zvedavý od momentu ako som videl prvý trailer. Napriek tomu, že mi bolo od začiatku jasné ako sa bude príbeh vyvíjať a čoho sa na konci dočkáme. A myslím si, že to bude jasné úplne všetkým. Povedzme to takto. Kam smerujú filmy, ktoré postavia svoj príbeh na klamstve? Tak presne tam bude smerovať aj tento. A hoci je fajn, že sa nedočkáme nejakého šialeného a teatrálneho happy-endu, je to istým spôsobom problém. Pretože film vďaka tomu ide trošku pomalšie a vy len čakáte, kedy príde ten moment, kedy sa klamstvá rozsypú. Musím ale priznať, že spôsob akým to odhalenie príde je podľa mňa celkom chytré a dobre vymyslené. A má to celkom slušnú intenzitu. Čo sa príbehu týka, tak som už viackrát mal možnosť vo filmoch alebo seriáloch vidieť, že mnohí tínedžeri by neboli schopní prežiť strednú školu bez toho, aby neboli niečím povzbudzovaní alebo nejakým spôsobom korigovali svoje emócie. Neviem čo to o dnešnej generácii vypovedá alebo čo to vypovedá o ich rodičoch. Možno sú už dnešné očakávania od ľudí niekde úplne inde a oni majú často problém udržať pohromade svoj vlastný život, a dúfať, že sa nerozpadne, aby nesklamali všetkých okolo seba. Dúfal som, že to bude silnejšie, no v jadre nemôžem povedať, že by ma film nebavil alebo niečo podobné. Pravdou ale je, že mnoho scénok, ktoré mali byť emocionálne silné, boli pre mňa viac komické. A to je dosť škoda. Takže v jadre sa mi film páčil, no nemôžem ho ohodnotiť ako veľký filmový highlight mesiaca. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

To škaredšieho chlapca nenašli? Zo začiatku sa to ešte ako tak dalo pozerať, tie piesne boli dobré, speváci nie zlí, väčšinou všetko veselé, ale čo sa udeje v posledných dvoch tretinách je naozaj zúfalé. Hlavný herec sa večne utápa v slzách, plače keď rozpráva, plače keď spieva a stále na to dáva taký útrpný výraz, že som mal pocit, ako by mu trebalo kakať. Oči boli totiž vypučené, ako pri ťažkej zápche, sťaby zhltol kilo banánov aj so šupkami. Inokedy sa začne pomedzi spev len tak smiať s výrazne úchylným výrazom, že sa skôr hodil do role Nera alebo Caligulu. Chlapec síce hrá školáka, ale vyzerá na 40. Jedným z mála pozitív tohto počinu tak nakoniec bolo, že smrtka Julianne Moore sa tentokrát prekvapujúco nevyzliekla, na čo si vydýchli davy divákov s estetickým cítením. ()

Marze

Budete si pripadat, jako kdyz krajite cibuli. Neco se asi ztratilo v prekladu, protoze tento 137 minut dlouhy muzikal byl nejuspesnejsi na Broadway. Casem se to stane vycerpavajici. Platt ma uzasny vokalni rozsah. ()

Handle

Když se objevil trailer na tento film, byl jsem absolutně nadšenej a věřil jsem, že se mi to bude líbit. Pak přišly negativní recenze a shodou náhod jsem měl štěstí vidět muzikál přímo v New Yorku na Broadwayi, což byl samozřejmě nepopsatelný zážitek a ano - Dear Evan Hansen má rozhodně to pravé místo tam a film nefunguje na 100 %. Do určité míry souhlasím s tím, že hlavní role mohla být obsazena mladším hercem, že to bylo v druhé půlce lehce ubrečený a místy to možná působilo křečovitě, neuvěřitelně až naivně alá Disney produkce - ale na druhou stranu si fakt myslím, že většina těch změn (úprava psychologie postav, samotná muzikálová čísla) pro to, aby námět fungoval i ve filmu, byla poměrně dobrá a emoční dopad se rozhodně koná i zde. Šlo to líp? Určitě. Ale netuším, kde je ten vyložený průšvih. Soundtrack je jinak naprosto kultovní a většina písní zůstala téměř věrná originálům. Filmu jako takovému bych dal celkově 3,5* - už jen k úctě předloze bych se spíš přiklonil ke třem (film muzikálu opravdu nesahá ani po kotníky), ale vzhledem k místnímu hodnocení vyvážím na čtyři - hodnocení kolem 50 % si film určitě nezaslouží a byl byla to i tak příjemná podívaná. ()

Aljak

K tomuto muzikálu som sa dostal prostredníctvom Amy Adams, ale pri čítaní popisu ma to ihneď zaujalo. O tomto preslávenom muzikály som predtým nepočul (keďže u nás nebol tak populárny ako v USA). Ale dejová línia je vynikajúca, adresná a tragikomická. Ben Platt ma v úlohe Evana Hansena veľmi bavil (vidno, že má k tejto postave osobne silný vzťah). Príbeh Evana bol smutný, no pekný zároveň. Toho chlapca mi bolo celkom ľúto, keďže sa chtiac nechtiac neustále viac a viac zamotával v pavučine výmyslov a lží, hoci všetko to bolo svojim spôsobom pre správnu vec. Čo sa týka piesní, tam to bolo za mňa trochu nedostatočné, keďže ma tak viac oslovili sotva 2-3 songy - najviac však skvelý rytmický song "Sincerely, Me" a ešte "You Will Be Found" (no škoda, že ostatné boli také nevýrazné). Celkový dojem je na 4* (do piatich skutočne chýbala len tá muzikálová stránka na vyššej úrovni) ()

drake31

Kto ma sleduje či číta moje komentáre vie, že muzikály sú TOP v mojom srdci, takže to nebude prekvapenie keď poviem, že Dear Evan Hansen je muzikál ktorý som počul mnohokrát, a piesne ako Waving Through a Window či You Will Be Found patria k tým mojim najobľúbenejším v rámci tohto žánru. Úprimne poviem, že mi trvalo dlhšie než by sa patrilo uvedomiť si o čom celý ten muzikál je len počúvaním na Spotify, to až dokým som sa jedného dňa nad tým nezamyslel a navštívil Wiki - Yikes. Je to smutný príbeh, je to príbeh ktorý v mnohom rezonuje vo mne, keďže Evan má isté charakteristiky, tendencie či mentálne problémy s ktorými zápasím aj ja... no taktiež je to príbeh, ktorého hlavná premisa je neskutočne FUCKED UP! a vyžaduje patričnú dávku mentálnej gymnastiky ospravedlňovať mnohé akcie hlavného protagonistu. Ale som sucker pre príbehy ktoré nie sú nič iné než len shameless tearjerkers obzvlášť keď sa jedná o muzikály, takže ten fakt ma až tak netrápil. Toto zmýšľanie som mal dovtedy dokým som videl prvý trailer pre tento film, a to ako Ben Platt vyzeral. No bol som ochotný dať benefit of the doubt. Potom sa začali objavovať prvé recenzie, prvé myšlienky, prvé reakcie a moje srdce začalo plesať - toto bude Cats 2021 som si naivne a nadšene myslel. Dve hodiny odkedy som prišiel domov z kina, hnev ktorý je vo mne len rastie a rastie pretože jediná vec čo ma štvala na tomto filme od začiatku až do konca bol Ben Platt, tvár Dear Evan Hansen od samého pečiatku. Ktokoľvek odklepol tento casting, či ten make-up, či tú parochňu, či všetko čo sa týkalo Evanovej vizáže si zaslúži kriminálne potrestať. Ak by toto bola audiokniha, či rádiová hra, nemám najmenší problém, no to ako Ben Platt vyzeral v tomto filme bolo tak neskutočne mimo, že každú sekundu čo bol na plátne som neznášal. A to ma štve o to viacej lebo Kaitlyn Dever, Amandla Stenberg boli skvelé, ako aj trojica hercov v úlohách rodičov. No keď Ben bol s kýmkoľvek na obrazovke, obzvlášť v tých romanticky ladených scénach s Kaitlyn, necítil som sa veľmi príjemne - creeped out & cringe boli hlavné emócie. Na svojom Twitteri, som napísal, že vyzerá ako creep ktorý požiera deti, je sériový vrah, a že vyzerá ako niekto koho matka je len figment jeho mysle, keďže v skutočnosti jej telo hnije niekde v jej posteli... takže keď takáto je moja vízia hlavnej postavy, je len veľmi ťažké akokoľvek súcitiť s Evanom, či byť zainvestovaný do jeho osudu, či byť schopný odpustiť mu a preniesť sa cez to čo spôsobil ľuďom vo filme. Za celých 28 rokov čo som (žiaľ) na žive som nevidel jediný film, ktorý by som takto veľmi neznášal čisto len na báze miscastingu alebo vizuálneho odprezentovania hlavnej postavy. Neviem či by to bolo 5*, keďže je to až moc seriózny muzikál a ten príbeh má svoje problémy, no určite by som ho mal radšej, ocenil viacej, a samozrejme pravdepodobne plakal počas mnohých scén - no v tomto momente, to aká sa cítim ohľadom Dear Evan Hansen, tá 1* je štedrým hodnotením. Možno jedného dňa sa k tomuto filmu vrátim, a ja sa budem schopný preniesť cez ten JEDINÝ masívny problém ktorý mám s filmovou verziu Dear Evan Hansen, no to určite budú roky rokúce, pretože pevne verím, že odo dnes Ben Platt a jeho filmový Evan Hansen ma budú mátať v mojich snoch *sigh* P.S. Jenny Nicholson odprezentovala môj problém omnoho lepšie v jej videu, ako aj mnohé iné problémy ktoré som ani nezaregistroval vďaka mojej enormnej nenávisti... čo nie je prekvapenie lebo Jenny je jedna z najlepších čo sa video-esejí na YT týka! () (menej) (viac)

Shimargh odpad!

Slusnej vhled do chorý, naruseny, zapadni, mlade generace, ani se nedivim, ze to tam kazdou chvili nekdo vystrili. Dnes totiz slabsi prezivaji na ukor silnejsich a tohle jsou toho  vseho prohnile plody. Tenhle muzikal je absolutni odpad a je to cele choré jak pyča, no a to je tak vsechno. Takze sdilejte svy pocity na fb a instaci a uz nikdy nebudete sami zkurvene vločky a radsi tam pro jistotu poslete par Xanaxu 🫡 ()

Rathalos

Ulala,toto som vazne necakal,ze ma to tak velmi oslovi,co uvidim,ked som siel do tejto dramy seknutej s muzikalom,naozaj pre mna silna zalezitost,ktora je nielen smutna ci depresivna,ale aj emotivna,dojemna i pekna,aj som si poplakal,piesne sa mi moc lubili a texty boli krasne,pri ich citani a pocuvani hudby mi hlavou behalo milion myslienok,zamyslal som sa nad vsetkym moznym,aj nad zivotom,ze je uzasne zit,no je to obrovsky boj,ktory mnohokrat prehravame,ale aj to bohuzial k nemu patri,este chcem pochvalit herecky vykon Bena Platta,bolo to presvedcive,taktiez ma potesila aj pritomnost Kaitlyn Dever,ktoru rad vidim na obrazovke,suma sumarov,na tuto zalezitost len tak skoro nezabudnem a to v dobrom slova zmysle...:-) ()

Hellierer

Filmová adaptace mého oblíbeného muzikálu se bohužel příliš nepovedla a mohou za to tři faktory. Prvním z nich je pouhý fakt, že ne všechny látky se dají z jeviště převést na stříbrné plátno, kdy do této kategorie patří i Dear Evan Hansen. Kdyby došlo na trochu jiné uchopení, tak možná, ale v této podobě bohužel dramatická složka příliš nefunguje a zpívání zde častokrát působí nemístně. Přitom některé nápady tam byly (psaní dopisu), ale jen v náznacích. Druhým faktorem je, že se oproti muzikálu poměrně dost krátilo, tudíž příběh vyznívá zkratkovitě a divákovi utečou různé nuance (případně jsou ignorovány samotnými tvůrci), které jsou ovšem pro celek důležité. No a třetím problémem je samotný Ben Platt. Ten sice tuto postavu stvořil a pravděpodobně ji rozumí jako nikdo jiný, avšak ve filmu působí nemístně a skoro až nepříjemně, což není úplně fajn, když se jedná o hlavního hrdinu. Tak snad příště no. ()

zodiak217

Ťažko sa mi píše recenzia na tento film, keďže Ben Platt je môj obľúbený spevák a jeho skladby mám napočúvané od hora po spodok a rovnako tak je absolutne jedinečný v Netflix seriály The Politician. Tu však zobrali veľmi ťažkú tému a to samovraždu stredoškoláka, ktorý bojoval so svojimi vlastnými démonmi a nepochopením okolia, pričom nenachádal ani sám svoje miesto vo svete a zakomponovali tento ťažký osud do muzikálu. Dosť ma rušilo, že sa tu každú chvíľu spievalo a to som si na začiatku myslel, že tie pesničky budú zakomponované vo filme ako skutočné skladby pri nejakých príležitostiach a nie, že herci budú dávať najavo svoje emócie cez skladby. Tomu som celkom na chuť neprišiel. Ďalšia slabina tohto filmu je, že sa na mňa prenieslo žalostne málo emócií, ktoré by so mnou zatriasli. Bolo to len pri jednej scéne, keď Evan čítal svoj prejav a neskôr začal spievať, to však bolo veľmi málo. Jedna vydarená scéna leto nerobí a tak je to aj s týmto filmom. Silný nápad, skvelé herecké obsadenie, no slabšie prevedenie, čo je veľká škoda, nuž možno nabudúce. Myslím, že takýto námet by si zaslúžil o dosť lepšie spracovanie a lepšie dávkovanie emócií v kombinácií so skladbami. Nerád to píšem, ale takto upadol tento film len do priemeru i keď potenciál má obrovský. Napriek tomu doporučujem vidieť a urobiť si vlastný názor. Pointa je však pekná a to, že lož má krátke nohy a aj keď je to lož z milosrdenstva, stále je to len klamstvo, ktoré bude skôr či neskôr ubližovať. ()

Elisson

Snaha tu bola, ale..... muzikál o depresii a neschopnosti sa zaradiť a ešte k tomu tak hudobne "kvalitný"? Šľaka, to aby som začala depresiu zaháňať spievaním klišé sračiek necvičeným hlasom. A ešte mi chýba to multikulti prostredie, hoci mám vážne podozrenie, že časť tých depresií postáv z filmu spôsobuje práve ono ;-) no a Evana hral príliš starý  (plus 10 rokov niekedy nie je vidieť, ale tu rozhodne áno!) a nevhodný herec, takže obsadením to tiež neurobilo dojem. ()

Cheshire42 odpad!

Oproti muzikálu je hrozný úpadek, že z toho smazali písničky které poukazovaly na to, že je to normální sociopat co si nezaslouží ani špetku sympatie. Nemluvě o tom, že Ben Platt roli dostal jen díky svému papíčkovi, který je producentem filmu a fakt, že mu je skoro třicet nikoho zjevně netrápil. A všechny jejich marné pokusy o jeho omlazení, jeho věk akorát podtrhují a film se díky jeho vzhledu stává téměř nekoukatelným. Hudba sama o sobě zněla jako zbytky z Největší showman (2017), takže ani hudebně není o co stát, protože to zní jen jako špatný remake. Důvodů proč je toto nejhorší muzikál co jsem snad kdy viděla je mnohem víc, ale vzhledem k tomu, že mě už dlouho film takhle nenaštval, tak tím už nehodlám ztrácet čas. ()