Rodina

• Japonsko Yakuza and the Family (viac)

Kendži, který je od mládí členem jakuzy, přísahá věrnost svému šéfovi ze staré školy a slíbí, že se v době plné změn bude řídit zákony mafiánské rodiny. (Netflix)

Lukoboss

Pomalu plynoucí snímek, kterej je drsným odrazem života s Jakuzou... Jo, ani ne v Jakuze, ale s tímhle seskupením. Jak se do toho člověk jednou namočí, nevyleze po svejch. Zdrcující film o něčem, co existuje dodnes, je pro nás daleko, ale pořád má vliv nejenom na svých pár ostrovech. Vlastně skoro nikdo v tom filmu není hodnej nebo vyloženě kladnej, snad kromě životní lásky hlavního hrdiny, která sice stála celou dobu stranou od toho všeho, přesto jí to zničilo kus života! Mazec, takhle nekompromisní film jsem nečekal. ()

JASON_X

Časosběrné sentimentální melodrama z prostředí jakuzy, dojímavé až ke zvracení. Když si teď tak čtu některé zdejší komentáře, mám pocit, že jsem snad viděl úplně jiný film. Patetický kýč s cajdákovitou hudbou, naprosto nehodný jakéhokoliv dalšího komentování. Slabá druhá za vizuál a rychle na tu hrůzu zapomenout. ()

Ygnor

Věkem jsem již ostřílený  a myslím si, že náročný divák, který si ze všeho tak na zadek nesedne, a tudíž  jsem neměl věru větších očekávání,  ale tohle dílo mne na konci emociálně rozmetalo na atomy...   (krásný a výstižný komentář od  xxmurphyxx) ()

Mahowny

Novodobá historie Jakuzy si takový film rozhodně zasloužila. V našich končinách neznámý společenský kotrmelec kdysi obávané a mocné organizace, která padla za oběť moderním technologiím a blahobytu Japonska je totiž epickým příběhem. Po shlédnutí ve mě celý příběh rezonoval a já si po dlouhé době zase vychutnal film, který jde až na dřeň. Řemeslně je to povšechně kvalitní, výprava si drží příjemné tempo, pohledy na průmyslové město s oblaky kouře stoupajícími z komínů výborně podtrhují melancholickou atmosféru filmu a herci i přes exotický způsob komunikace na mě působili přirozeně. Doporučuji dohledat informace na wiki, protože celá dnešní situace Jakuzy je bizarní. ()

Hollohlaway

Hodně melodramatické, nějakou akci nečekejte. Je to spíš tak trochu o tom, jak hoši z jakuzy přijdou domů za manželkama, jak platí účty...V podstatě je tu jakuza představena jako malá rodinná firmička s loajálními zaměstnanci. O to opravdověji jejich civilní bratrství ovšem vypadá, určitě je to zajímavý úhel pohledu na tak temnou a vážnou stránku japonské společnosti. ()