Oktavianus

Allison Hayesová. To ona je alfa i omega tohoto malého filmečku, co se tváří, že je o vúdú. Nádherná, smyslná žena lékaře v džungli, která se tak trochu nudí, a proto dělá kněžku v místním vúdú kultu, bez potíží okouzlí a "svede" (bohužel jsme v padesátých letech, postelové scény chybí, což je v jejím případě obrovská škoda) každého, kdo se jí zamane - až na toho, po kom touží nejvíc. To je rámec celého příběhu, ale o ten by jít vůbec nemělo: to hlavní jsou roztomilé studiové kulisy "džungle", vúdú rituály a především účastnice soutěže Miss America 1949 jakožto Miss District of Columbia Allison Hayesová. Slušná herečka s nepřehlédnutelným sex-appealem celý film táhne, bez ní by to bylo podstatně o ničem. (Škoda jí, že umřela v šestačtyřiceti tak pitomým a zbytečným způsobem.) Film tak trpí na zbytečné klábosící scény, do očí bijící naivitu a hloupé chování postav, mizernej scénář (hlavní mužské postavě jsem nevěřil jedinej moment), nedostatek atmosféry, s postupujícími minutami jde mnohem víc o vztahy než vúdú a idiotské rozuzlení dobrému výsledku nepřidá. Škoda, začínalo to tolik nadějně, ale postupem času pomyslné hodnocení klesalo a klesalo, až se zastavilo na ne právě lichotivém počtu hvězd. ()