Skupina mladých ľudí nešťastnou náhodou zabije malého chlapca. Ed Harley (Lance Henriksen) chce svojho jediného syna pomstiť a tak sa vydá za starou čarodejnicou, ktorá mu pomôže vyvolať démona pomsty. Démon sa ale začína vymykať kontrole a tak musí Ed zobrať spravedlivosť do vlastných rúk. (TomX2)

Niktorius

Prostředí amerického vidlákova se skvostně gotickou atmosférou (skvělá výprava a kamera) obydlené dostatečně děsivou a dobře udělanou příšerou tvoří základ pro potencionálně skvělý horor, jenže to by si Stan Winston musel s režií rozumět alespoň z poloviny tak dobře, jako si rozumí s maskérskými a loutkovými efekty. Jeho inscenační bezradnost kolikrát zabolí ještě víc než zhola lobotomický scénář. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $4,385,516Tržby Celosvetovo $-║ prvoplánové naivné béčko, jedine monštrum zaujme ale ináč strata času, škoda /25%/ ()

EvilPhoEniX

Klasické béčko, které dnes neurazí ani nenadchne. Film se může pyšnit skvělým lookem hlavního záporáka a slušným tempem, ale na vyšší hodnocení mi chybělo gore, či nějaký wow moment, který by stál k zapamatování. Vidět film před 15 lety, určitě bych šel s hodnocením výše, dnes však pouze fajn troječka. 60% ()

tron

Režijný debut jedného z najslávnejších hollywoodskych maskérov Stana Winstona som videl až v roku 2016, 28 rokov od jeho vzniku. Potešil ma nekompromisný úvod (zabité dieťa? Úha...) a môj miláčik Lance Henriksen v titulnej dobro-zlej úlohe. Inak ale béčko ako hrom s uchádzajúcou atmosférou a solídnymi maskami a trikmi, ale s odstupom rokov prirodzene už značne zostarnutými. Dosť mi to pripomínalo Cintorín domácich zvieratiek od Kinga. ()

JFL

"Pumpkinhead" funguje jako opulentní demáč pro Stana Winstona a jeho masky i speciální efekty, ale také pro oddělení kamery, světel a výpravy - ve všech těchto aspektech je "Pumpkinhead" maximálně efektní. Vizuál mocně podpořený barevnými filtry je na svou dobu vlastně revoluční a o několik let předchází módu pastelových barev, jak je na začátku devadesátek popularizovaly videoklipy Davida Finchera a Michaela Baye, nebo ostatně i celovečerák "Kalifornie", na kterém příznačně kameru vedl také Bojan Bazelli jako zde. Škoda že scénář není zdaleka tak nadupaný jako vizuální stránka filmu a vystačí si jen s nastavovanou šestákovou báchorkou. Labužníky film potěší jako jedna z mála hlavních rolí Lance Henriksena, a to navzdory faktu, že tu zrovna moc prostoru nedostává, protože hraje druhé housle právě za efekty, maskami a výpravou. ()

Gilmour93

„Keep away from Pumpkinhead, unless youˈre tired of living. His enemies are mostly dead, heˈs mean and unforgiving..“ Zlákala mě jména Henriksen a Winston. První jakožto truchlící prodavač smíšeného zboží smíšené pocity nenabídl a při vendetě, co se vymkla z rukou, byl standardně dobrý. Guru masek a animatronických modelů ve své disciplíně nezklamal a jako debutující režisér přišel se zajímavou oranžovo-černou vizualizací, kterou pak možná trochu okoukal Fincher do vetřelce na třetí. Problém je, že když se manikúru odmítající „Mrtvolák“ odhalí v celé své kráse a začne motokrosovou mládež vytahávat za vlasy, projeví se v plné nahotě dvě věci. Dobou dané limity triků a tristní scénář, který poslední půlhodině věnoval maximálně pět stránek textu.. ()

*CARNIFEX*

Divák si musí počkať kým sa snímok konečne rozbehne. No čo je horšie, ja som skrátka nedočkal ničoho typicky hororového. Áno, áno, tá maska démona nie je na zahodenie, pričom keď som ho v úvode zbadal, strašne som bol nadšený a plný očakávania, ako všetkým vykrúti krk. Lenže on sa tu len tak premáva, sem tam niekoho odhodí, pričom ako monštrum, údajne démon pomsty, pôsobí skôr ako zhrbený dôchodca, ktorému niekto pošliapal záhon tulipánov - 50% ()

petero

Keď sa pustia tvorcovia špeciálnych efektov do réžii nejakého filmu vždy to dopadne neslávne, z posledných príkladov VIRUS (1999) alebo AVPR (2007). Našťastie PUMPKINHEAD nie je ten prípad i keď od profíka Stana Winstona by človek čakal viac v rozpohybovanom monštre ktoré pripomína Aliena, ale zrejme tu nebolo dostatok peňazí a talentu. Na druhej strane atmosféra je dostatočne podarená a hororová, nočný les perfektne nasvietený a to monštrum v lese predsa len pôsobí lepšie ako alieni. Príbeh o pomste otca (Lance Henriksen) žijúceho ďaleko od priemernej civilizácie, ktorému nešťastnou náhodou zabije syna partia z mesta pri šantení na motorkách je dostatočne zaujímavý a i keď som vytušil ako to skončí, rozhodne som nebol sklamaný. Jeden z lepších filmov tohto charizmatického herca, tu naviac prenesie tri za sebou nasledujúce doslova terminátorské hlášky: Come with me! Now! Get in! ()

Xmilden

Vrchní trikař, který dal světu vizáž Predátora, Terminátora anebo překopal Alieny do Cameronovy dvojky Aliens, natočil svůj vlastní film, který sice úrovní nesahá ani jednomu ze zmiňovaných kultů po kotníky, nicméně je z něj cítit tvůrcovo nadšení pro skvělé masky a triky. Lance Henriksena si vzal tak nějak pochopitelně k ruce, nemohl přeci očekávat že by v tomhle hrál v 80. letech Arnold. Výsledek jak jsem již naznačil není bůhvíjaký. Pumpkinhead mě dlouhá léta míjel. Možná kdybych jel zaznamenal v dětství, můj vztah k němu by byl vřelejší. Herci jsou neskutečně prkenní a střih takovej zvláštní. 45% ()

Tom_Lachtan

Řemeslně zdatné béčko, které je pořád funkční, jen jednoduše morálně zastaralo, stejně jako drtivá většina podobných žánrovek. Rozhodně to není špatný film, má docela zajímavé prostředí, nebojí se být patřičně drsný, ale zároveň k tomu nepotřebuju tunu umělé krve (což pro někoho může být mínus). Za mě je největší zápor zároveň jedna z nejlepších věcí - režisér, co je znám hlavně jako trikař a animatronik si vyrobil velkou, děsivou loutku a hojně ji zde používá. A to je škoda, jednak její tvář není až tak děsivá, připomíná spíše sluníčkem vyšisovaného Grinche a hlavně je v záběru jednoduše příliš často a velmi rychle ztratí auru něčeho tajemného a je příliš brze odhalena v celé své "kráse." Krom toho je film prostě klasická vybíjená, kterou ozvláštní především hlavní herec, co má tak ostře řezanou tvář, že by dokázala rozkrájet i mlhu, co má doma Rákosníček. ()

darkrobyk

Vizuálně krásný film, na který mám nostalgické vzpomínky a ani po letech mě nezklamal. Temné stíny na modrém pozadí, zlověstná mlha, skvělé monstrum (připomene v jistých scénách i vizáží Vetřelce, jak jinak) a Lance Henriksen, co zjistí, že pomsta nechutná tak sladce, jak se říkává. Dřevěné domy i příbytek čarodějnice jsou v tmavě šedém hávu a jen zlověstně oranžová barva oken prozrazuje, že někdo je uvnitř. U čarodějnice je báječná pohádková atmosféra - sova, potkan, pavouci, krb, svíce...barokní šerosvit. Monstrum si divák vychutná v detailech i celku, žádné hloupé pixely, nýbrž poctivá ruční práce. Vraždy mohly být krvavější, ale to je jen malý kaz. Atmosféra, hudba, ruchy, noc. Více ocení fanoušci 80.let. Nejlepší díl velmi nevyvážené série, která nedokázala zužitkovat nabídnutý potenciál... ()

juta

Průměrná halloweenská podívaná, která má sice zajimavého záporáka, který tu dostává docela dost prostoru na place, jenže příběhově je to taková klasická osmdesátková podívaná, která jakoby nemá duši a tudíš své poselství nemůže poslat dále. ()

JohnnyD

Kvalitné béčko, akých v osemdesiatych rokoch vzniklo habadej. Stan Winston na režisérskej stoličke prináša hutnú atmosféru a úžasné masky na jednej strane a mizerný strih, nezvládnuté vedenie hercov a smiešny scenár na strane druhej. Jedno s druhým sa ale bravúrne dopĺňa a výsledok je kvalitná 80s hororová zábava. ()

Kusko.t2

Démon Pumpkinhead ako nástroj krvilačnej pomsty, ktorého služby jedného dňa využije aj dobrák Ed zaslepený nenávisťou a zlosťou, aby nastolil rovnováhu narušenú skupinkou bezcitných rekreantov. Oko za oko, zub za zub, život za život! Pozor, démoni však často bývajú nenásytní. ### Aj napriek tomu, že som mal o filme dobré referencie, prekvapil ma svojou kvalitou. Atmosférický horor s dojímavým ľudským osudom formovaným v odľahlej časti Nevady plnej dreveníc a tajomna, ma zasiahol plným dielom. ()

S.Quentin QUALE

I když dnes už takovýto look hlavního monstrouše Dýňohlava nemůže hlavně u mladší generace obstát, já se přece jen přikloním k nadprůměrnému hodnocení, protože si myslím, že v rámci monster hororu a v rámci historie hororu by se neměl kategoricky odsuzovat a své místo by měl mít. Navíc Stan Winston ve svém režijním debutu prokázal dostatek umu, čímž udělal z Pumpkinheada koukatelnou záležitost. 70% s přivřeným očkem. ()

pornogrind

Ve své době to muselo být něco. Já jsem však z těch co dokáží tenhle film ocenit i dnes. Zejména pak maskérskou práci a triky. Za mě 4hvězdy. ()

hladass

I když jsem to moc nečekal, Stan Winston ukázal, že kromě skvělých triků umí natočit i dobrý horor... Co si budeme povídat, atmosféra 80-tých let (kterou já rád) je patrná z každého záběru, mosntrum vypadá dostatečně děsivě (aby taky ne) a Lance Henriksen už klasicky ukazuje že umí a že do hororu prostě patří... I ostatní postavy jsou docela přesvědčivé (mně se líbila hlavně stará čarodějnice), takže jediný důvod, proč nedám za pět, je pitomý scénář... Jinak jsem byl spokojen... ()

Goldbeater

Docela jsem se těšil, jak až se mistr speciálních efektů Stan Winston utrhne ze řetězu při režii svého prvního filmu. Po vizuální a maskérské stránce je snímek parádní. Prakticky nepůsobí vůbec reálně a všechny nadpřirozené scény vypadají jako z jiného světa (většinou díky nasvícení). Démon se vizuálně povedl. Scénář je ovšem slabší, ač námět vypadá sebelákavěji, tak realizace ničím nedokáže ohromit. Hodinu sledujeme fádní vyvražďování nevýrazných a nesympatických postav a té hlavní (Lance Henriksen) je věnováno málo prostoru. Proto to vidím jako takový lepší průměr, který vyloženě neohromil, ale ani nezklamal. ()

LION-MR.T

K filmu napomáhá opravdu dobře zpracovaná příšera,která mi připomíná i hodně vetřelce. Lance hraje velmi dobře,hudba dobře pasuje,rozpočet filmu jak to bývá je průměrný,ale nevadí,příšera likviduje viníky velmi dobře. ()

PetrPan

Když si pro tebe přijde Pumpkinhead, tak tě může zachránit jen Lance Henriksen...klasický gumový horor nevybočující z řady podobných záležitostí své doby, oldschoolová jednohubka, která už dnes může nabídnout jen svůj nostalgický nádech. ()