Znovuzrození boha

• Čína New Gods: Nezha Reborn (viac)

Ne-ča žije jako obyčejný poslíček, kterého baví motoristické závody. Když ale narazí na staré nepřátele, musí v sobě znovu objevit sílu ochránit svoje milované. (Netflix)

EvilPhoEniX

Ultimátní nářez, adept na animák roku!! Příběh se odehrává 2000 let od Ne-Zha z roku 2019. Film funguje i samostatně, ale jsou zde samozřejmě reference na původní film. Každopádně 3D CGI vizuál patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy mohl vidět, to je naprostá uhrančivá nádhera ( sánka dole a jazyk vypláznutý až na zem). Dá se říct, že je to tak trochu Gangsterka s jednou výbornou automobilovou honičkou, která jakoby vypadla z Mad Maxe a další úžasnou podmořskou sekvencí, která připomene Aquamana. ( Krab jezdící na humrovi střílející z kuše nahánějící Ne-Zhu na žralokovi s ocelovou čelistí je fakt mazec) a dojde i na fantasy prvky ( Draci a klasicky Wu-Kong!!). Po stránce akční a vizuálu to patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co v Animovaném žánru vzniklo za hodně dlouhou dobu. Navrch potěší i sympatické postavy a poutavý příběh. Má to hlavně skvělé tempo a taky fajn hudbu. Tady se povedlo úplně vše. Čína má nejsilnější rok snad za poslední dekádu. Doporučuje 9 Phoenixů z 10. 9/10. ()

jojo33

Toto nie je film, ale dvojhodinove demo k neexistujucej PC hre. Opickovost figuriek a tisickrat videne klise (skor epizodky nez klasicky dej) je (a aj as dlho bude), zda sa, najvacsim problemom cinskych filmarov. Na stranu druhu, ten vizual je fakt namakany (spomalene akcne sekvencie, dizajny motoriek a velkomiest, kostymy a zbrane bojovnikov- na Netflixe cez moju 85-palcovku je to fakt orgasticky audiovizualny zazitok), bohuzial v sluzbe pateticko-infantilneho pribehu pre posadnutych drvicov hier. Azijsky Ready Player One sa nekona! Na ten sa musia cinski animatori (po scenaristickej a dramaturgickej stranke) ucit od US kolegov. ()

Alexius321

Film je koukatelný, ale silně zavání čínskou cenzurou a propagandou... Ostatně jako drtivá většina jejich filmů. Jde o to, že celé dvě hodiny nabité akcí a zakřiknutou romancí, navíc napěchovanými sexy animovanými Číňankami se obejdou bez jediné pusy. Navíc i bez zajímavého děje. Ano, animace je pěkná a je vidět, že něco stála, ale ve velké spoustě akčních scén je do očí bijící, že fyzika ve fantasy nemá co pohledávat a taky, že nezbyl rozpočet na vlasy (o Pixaru si můžou nechat zdát). Hlavní hrdina jako obvykle vyjde z lidu, má konflikty v rodině a nakonec zachrání svět. Nezapomnělo se ani na dnes již tradiční přípravu na další díly. Vše bych shrnul asi takhle: Božský souboj okořeněný závody motorek a vařený v klišé mi nějak nepřišel po chuti. ()

CaptainCzech

Byl jsem podveden, trailer sliboval epickou starověkou řežbu draků, samurajů či božstev a dostal jsem poměrně zdlouhavou békárnu, která neoslní, ale naštěstí ani neurazí. Nejlepší postava Ka-Sha (dívka co přijde o nohu) v půlce filmu zmizí a objeví se na konci, super, díky moc. Ostatní postavy zapomenutelný a spousta scén zbytečně natahovaný. Přeci jen 2* za to, že tam bylo několik zajímavých nápadů (vizuálně i myšlenkově) a zvědavost, jak to dopadne. Na závěr poznamenám, že jsem zkoušel Čínštinu, ale po 20 minutách jsem to opravdu nedával a musel to přepnout do Angličtiny (hold Čína není Japonsko). ()

Flory14

Od filmu jsem vůbec nic nečekal a taky jsem vůbec nic nedostal. Od začátku do konce jsem se brutálně nudil. Ne-ča je nemastný a neslaný hrdina, s kterým jsem nedokázal celý film nalézt společnou notu a nebylo nic, co by mě přinutilo mu nějak fandit. Animace mi ze začátku dost vadila, přišlo mi že koukám na nějakou videohru a ikdyž jsem si na ní dokázal zvyknout, rozhodně jí beru jako negativum filmu. Čínské fantasy prvky tu jsou ale podané takovým způsobem, že mě vůbec nezajímali. Pozitivum filmu je že není moc při zemi a nebojí se, sem tam někomu useknout nohu nebo zabít postavy což je u animáku nezvykem. Malé bezvýznamné plus dostane i Opičí král, který dokázal být zapamatovatelný ikdyž jeho archa je taky dost neoriginální. Celkově mi přišlo, že koukám na nějaký mnohem delší animovaný díl seriálu pro malé kluky které dříve vysílal Jetix či Supermax. Podruhé Čínský animák a podruhé zklamání a to kreslené filmy mám moc rád. Sice přísná jedna hvězda ale dlouho se mi opravdu nestalo že bych se tak moc nudil, ke konci už film ztratil mou pozornost a proměnil se spíše v kulisu. ()

• Film má 2 potitulkové scény. (ben666)