Osemročný černošský chlapec Devon Butler (Norman D. Golden II) z Tampy na Floride sníva o tom, že sa stane policajtom. V televízii sleduje seriál Miami Vice, učí sa policajné postupy a zo všetkého najradšej sa hrá s kamarátom Rayom na policajtov a zlodejov. Jedného dňa počas hry v opustenej továrni náhodou uvidí, ako si vyrovnávajú účty gangstri, ktorí odstránia nepohodlného komplica. Devon sa stane jediným očitým svedkom zločinu a dostane skvelý nápad. Ponúkne polícii informácie o páchateľoch výmenou za možnosť stať sa na niekoľko dní skutočným detektívom a pomáhať vo vyšetrovaní tohto prípadu. Bezradná policajná šéfka súhlasí, a ako parťáka mu pridelí veterána Nicka McKennu (Burt Reynolds). Lenže ten nemá rád deti! Ako bude pokračovať spolupráca tejto najneobvyklejšej dvojice ochrancov zákona? (TV JOJ)

Krt.Ek

Chápu, že malým chlapcům jejíchž nejoblíbenější dětskou hrou je ta na policajty a zloděje plesá při sledovaní tohoto filmu srdce radostí. Chápu, že v jejích očích může být tento film to nejlepší co nám filmový průmysl jehož cílem je tvoření "zábavy" nabízí. Nic to ale nezmění na tom, že pro mě se tento snímek změnil během několika let a více zhlédnutých filmů z docela slušné zábavy na lehce podprůměrný rodinný film. Hlavně díky až přehnané chytrosti a vlezlostí hlavního dětského hrdiny. 45% ()

sigf07

Podle mě jde o nedoceněný (a nepochopený) film. Souhlasím s tím, že samotný koncept, na kterém film stojí, je pitomostí – drsný polda dostane za parťáka mrňavého kluka, protože ten tím podmiňuje své vědectví při vyšetřování vraždy. Norman Golden (představitel toho mrňouse) však svou roli zvládl na jedničku a popravdě přemýšlím, kdy jindy mě dokázal dětský herec takto pobavit. Jako klukovi se mi líbil motiv naplňování Normanova snu stát se policajtem – možnost ošahat si pouta, pistoli, sedět v policejním autě s houkačkou, to vše jsem mu tehdy hrozně záviděl. Teď po letech mě spíše než zvědavý kukuč malého černouška dokázala pobavit hrdinovo špičkování s Burtem Reynoldsem, reakce poldů i kriminálníků a skryté narážky na jiné policajtskou filmovou klasiku. ()

Campbell

Já nevím já se královsky bavil, takovýhle filmy neberu nikdy jako bůh ví co. A proto jsem si to tak užil. Pravda příběh stojí za starou bačkoru, ale v těch 80 a 90 let to celkem táhlo. Malej klučík byl opravdu opruz a bejt já ten polda tak ho nejspíše sejmu. I herci samotný za moc nestály ale nebyly nic extrémně hroznýho. Burt Reynolds už není to co býval, ale aspoň hodí sem tam nějakou hlášku, at horší či lepší. Humor je přesto ale průměrnej policajní vtipy mi přišly celkem fajn s ostatníma to bylo slabší. Nejvíce mě ale štvala hudba, která opravdu za moc nestála, a děsně se v některých momentech opakovala. Akce ve filmu byla naopak asi to nejpříjemněší, klasické honičky 80 let(sic!), nejlepší ale jednoznačně byla závěrečná honička na lodi. No co už film mě celkem potěšil, i když to bude spíše tím že jako malej jsem to děsně chtěl vidět, ale jaksi to dávaly často v noci tak jsem si to nikdy moc nemohl užít, proto možná 4* za splněný dětský filmový sen:-) ()

ArsenalEagle

Burta jsem měl vždycky rád a chemie s prckem mu zde funguje. Právě mini Eddie Murphy, který ani na minutu nezavře hubu, je zdrojem občas vtipných situací a hlášek a mě (nejen) jeho kecy dokonce místy vážně pobavily. To ale nezmění fakt na tom, že trapného je tu přeci jen hodně a celkově prostě nejde o nijak dobrý film a řadí tak se k podobným rodiným filmům té doby, jako je například Policajt ze školky nebo Stůj, nebo maminka vystřelí. ()

Huguette

Asi nejde tento film hodnotit a myslím si, že si to tenhle snímek ani nenárokoval. Je to prostě milá komedie, nechce si hrát na něco dechberoucího, prostě jen mile pobavit a u mě to fungovalo. Když chci něco extra hlubokýho, náročnýho s geniální filmařinou, tak šáhnu po Fellininim, ale někdy se prostě hodí něco jako toto - klišé příběh s naprosto úchvatným chlapečkem v hlavní roli (a myslím, že na něm to hodně stojí) a bručounským poldou, jehož srdce si ten malej nezbeda získá a vše dobře dopadne. Někdy to je potřeba, a pokud člověk po tomhle šáhne s takový cílem, pak to funguje naprosto skvěle. ()

• Natáčelo se od 9. května do 2. srpna 1992 v americkém státě Florida. (GASTON73)