Diana: den, kdy celý svět zaplakal

(TV film)
  • Veľká Británia Diana: The Day Britain Cried (viac)
Veľká Británia, 2017, 47 min

Réžia:

Leslie Woodhead

Scenár:

Leslie Woodhead

Kate Winslet (rozprávač), princezna Diana (a.z.), Karol III. (a.z.), Princ Henry z Walesu (a.z.), princ William (a.z.), královna Alžběta II. (a.z.), Hillary Clinton (a.z.), Tom Cruise (a.z.) (viac)

31. 8. 1997 odešla z tohoto světa jedna z nejsledovanějších a také nejoblíbenějších tehdejší doby. Život princezny Diany vyhasl jako „svíčka ve větru“, jak napsal ve své nezapomenutelné písni její obdivovatel a přítel Elton John. Dnešní dokument se vrací k princeznině pohřbu, který se konal 6. září 1997 v Londýně. Na jeho okolnosti zavzpomínají například tehdejší velvyslanec Spojeného království ve Francii, člen ochranky Dianiných synů, organizátoři obřadu a další účastníci. Není bez zajímavosti, že v originálu namluvila komentář k dokumentu slavná anglická herečka Kate Winsletová. (Česká televize)

Sa.sa

Ach jo už je to dlouhých 25 let co odešla Diana... 😢😢 Když jsem to ten den slyšel nemohl jsem tomu uvěřit, až na tom "legendárním" pohřbu co sledoval celý svět vč mě v telce jsem si uvědomil, že je to pravda... Chjo byla jedinečná a žádná jiná žena už nebude nikdy tak milovaná a obdivovaná jako ona ❤️❤️❤️ Odpočívej v pokoji Princezno lidských srdcí... ()

ostravak30

Jo, já tehdy Dianu miloval a opravdu zaplakal. To jsem měl krátce před svými devátými narozeninami. O samotné princezně, o jejich vztahu s Charlesem a o její smrti už bylo natočeno mnoho. Tento dokument je trochu jiný. Opět je hlavní hrdinkou princezna Diana, ale tentokrát máme možnost vyslechnout si zajímavá fakta ze zákulisí pohřbu a jeho přípravy. A též toho, jak královská rodina reagovala na tuto událost. A slyšíme to od těch, kteří byli u toho. Přiznám se, že britské dokumenty mám fakt rád. ()

castor

Laskavá, odvážná, citlivá a zranitelná. Je to 25 let (2022), co zemřela při tragické nehodě v tunelu v Paříži, ale pořád to rezonuje. Konspirační teorie nechejme stranou. Měla mít jen otřes mozku a zlomenou ruku, ve skutečnosti ale sanitka neustále zastavovala, protože zdravotníci Dianu na cestě oživovali pomocí adrenalinu. Zemřela a všechno utichlo. Více než dvě miliardy lidí u televizních obrazovek a Britové reagující nebritsky. Celkově pár zajímavých postřehů. ()

Marze

Myslel jsemže všechno už bylo o této příšerné globální celebritě z této stupidní země natočeno všechno, ale podrobnosti z pohřbu jsem nečekal. ()