Ví o tobě

• Veľká Británia Behind Her Eyes

Svobodná matka naváže milostný poměr se svým šéfem na psychiatrii a zároveň se spřátelí s jeho záhadnou ženou. Zaplete se tak do zvrácené a nebezpečné hry. (Netflix)

J*A*S*M

První čtyři epizody jsou vlastně takovej standardní, průměrnej vztahovej thriller o milostném trojúhelníku, v němž je minimálně jedna postava cvok. Pátej díl udělá bizarní úkrok stranou do jinýho žánru, a vyvrcholení v šesté epizodě je svou podstatou už vyloženě batshit crazy. Velká škoda, že kladné postavy se na cestě k rozuzlení musí chovat jako totální tupci, aby to vyšlo tak, jak tvůrci chtějí. Ale koncept se mi vlastně nakonec asi líbí, byť jsem z něj byl zprvu celkem vykolejenej. Paradoxně i to vykládání karet v závěru je ale udělaný tak neobratně, že tu hlavní pointu jsem viděl pár (desítek) minut dřív, než bych býval měl. Ideálně by to mělo být soudržnější, vypilovanější co do chování postav a celkově odvážnější a divnější i v prvních dvou třetinách, aby nebyl divák ukolébáván vcelku nezajímavou milostnou zápletkou. Protože když po čtyřech hodinách čistého času přijde to, co přijde, nutně to působí trochu cringe. Být to uchopené jinak, byl bych teď dost možná nadšenej. V téhle podobě bohužel převládají rozpaky, ale i tak - je to minisérie, kterou si určitě nějakou dobu budu pamatovat. 7/10 ()

novoten

Dlouho jen neuspokojivá červená knihovna, ve které je největší zábavou hádat, kolik ze tří hlavních postav je psychicky úplně mimo a kolik jen rozbitých. Bez prozrazování čehokoli se jen těžko naznačuje, do jakých veletočů se pouští druhá polovina, ale rozhodně to není nic očekávatelného a ani normálního. V zahraničních recenzích jsem našel roztodivné množství názorů, nejvíc mě do očí udeřilo sousloví "trash genius", protože vystihuje všechno, co se ve mně v chýlícím závěru motalo přes sebe. Odvahu autorky předlohy poslat žánrové rozkročení úplně jinam, než se v úvodu zdá a zároveň pocity, že takovou berličkou si přece nemůže ve vážně myšleném počinu pomáhat. Nadšení nad vymýšlením sebevíc uhnutých teorií a v kontrastu s ním vykulený finální pocit, že jsem mířil hodně vysoko a přitom v důsledku dost nízko. Pro všechny, kdo si myslí, že "ženská" detektivka se zákonitě musí vyvinout v Dívku ve vlaku nebo ve Zmizelou, se ale jedná o jedinečný budíček. ()

Pethushka

Jestli je na tomhle seriálu něco geniální, tak je to rozhodně rozuzlení a celkově zakončení. Mám z toho až mráz na zádech. Herecky hodně dobře zvládnuté, všichni se mi dostali pod kůži a od určitého momentu jsem musela vědět, jak to dopadne. Hodně originální nápad, který si určitě zasloužil seriálovou verzi (na film je to asi moc komplikované). A tahle určitě není k zahození. 4,5* ()

hellstruck

OBSAHUJE SPOILERY! NEČÍST, POKUD JSTE NEVIDĚLI. Věřila jsem, že mě čeká inteligentní psychologický thriller s mindfuck rozuzlením. Ano, to mindfuck rozuzlení se konalo, ale bez všeho ostatního. Bohužel si tím tvůrci trochu podřezali větev, protože hlavně ono rozuzlení nedává příliš smysl.Ok, kdybych si připustila, že astrální cestování a něco jako výměna těl existuje - jakto, že Rob (v těle Adele) znal detaily bytu Louise? Nebo se jednalo jen další lež z jeho úst? A jakto, že Louise se naučila cestovat až postupem času poté, co začala opakovat onen pochybný proces (k tomu se taky dostanu) a Rob to zvládl hned napoprvé? Mimochodem kdybyste to nevěděli, když nemůžete usnout, stačí si spočítat prsty na ruce a hned usnete, klidně i ve stoje :))))) Celkově ono pochybné "spočítej si prsty, podívej se na hodiny, představ si dveře" bylo dost úsměvné. A konec... proč Louise jednoduše nepoprosila taxikáře o pomoc, co by vyřešila tím, že astrálně cestovala k Adele? Chtěla se na ni při umírání dívat?:D U toho finále už jsem se opravdu chytala za hlavu. Celkem mě to mrzí, protože jinak mě děj chytnul hned od začátku, herečka Adele byla výborná, atmosféra správně mysteriózní. ()

castor

Opustil ji kvůli jiné, jediným mužem jejího života je tak sedmiletý syn. Jenže pak se objeví on. V jednom londýnském baru. Sám, okouzlující, evidentně bohatý. Louise a David. Možné SPOILERY. Rozvedená sekretářka pracující v psychiatrické poradně a (jak záhy zjistí) její nový šéf. Ženatý samozřejmě. Jenže jiskra už evidentně přeskočila. A vzápětí pozná i jeho permanentně posmutnělou ženu Adele. Jejich „přátelství“ je vším jiným než normálním a z téhle sítě bude těžké se dostat. Psychiatr a léčená narkomanka. Uvidíme, kdo bude nakonec největší cvok. Od počátku jsem se obával provětrávání tajemna a mystické roviny. Stále se propojuje současnost i minulost, u které budou stěžejní okolnosti v případě kamaráda z léčebny Roba. Dotkneme se motivu astrální projekce, ale o té raději nic prozrazovat nebudu. Některé sekvence poslední epizody jsou mírně kostrbaté a ukvapené, ale díky pointě dokážu všem těm magickým čachrům odpustit. Vyvrcholilo to pro mě vlastně nečekaně, a i když výsledek nabídl několik pochybností i možných interpretací, zklamaný nejsem. A už vůbec nelze být zklamaný z herců. Tvůrcům se povedlo zejména obsazení Louise soustředěnou Simonou Brown. Navíc ty její oči… Postupně si mě herecky získala i Eve Hewson, která tak nějak zosobňuje touhy nejedné podváděné ženy. „Oba jsou mnohem šťastnější se mnou než spolu. Aspoň jednou si nechci dělat hlavu s city ostatních!“ ()

Anderton

Komorný, tak trochu ťažko zaraditeľný seriál, pretože už len popis kombinácie žánrov je určitým spoilerom. Najlepšie vopred nič nečítať, v čom som osobne urobil chybu, ale našťastie som sa nedozvedel všetko. Seriál skvele graduje, ale pozor, nie je to ten prípad, kedy je každá epizóda lepšia než tá predchádzajúca, tu ide skôr o vyhodenie výhybky niekde v dvoch tretinách deja. Hereckému ansámblu dominuje Eve Hewson, Simona Brown taktiež odvádza skvelú robotu a nakoniec som prišiel na chuť aj Tomovi Batemanovi. No a Robert Aramayo je už dnes Elrond, takže asi ním bude už navždy, aj takto spätne. I keď všetko do seba logicky zapadlo, druhá séria by nemusela byť vôbec od veci, ale mohlo by ísť aj o prúser... ()

Marze

Psychologicky thriler s nadprirozenym zvratem. Serial strida zanry. Styl je takovy magicky temny. Je obtizne rici, kdo je vezen a dozorce, kdo je blaznivy a kdo pricetny. Vypraveni se snazi sokovat. V dobre nalade se sklenickou vina to je divatelne. Ze zacatku pribeh vypada jako cervena knihovna.Informace jsou tvurci podavany rozostrele a zkreslene. Navenek jde o vztah pohlednych lidi, coz je klam.Pak se zacnou v dalsich dilech michat zanry,psychologicky thriler,horor,milostne drama.Chemie je v milostnem trojuhelniku velmi slaba. ()

Arsenal83

Výborne mysteriózne zahrané a vynikajúce rozuzlenie. To je to pozitívne, čo na diváka čaká. Škoda len, že to nebol nejaký film do dvoch hodín, pretože šesť častí je zbytočne zaťažené balastom červenej knižnice. Len málo chýbalo do dokonalosti a predsa tu niečo zásadné chýbalo. Ako nápad ale hodnotím veľmi dobre. 70% určite, možno neskôr viac. ()

Chrustyn

Méně výrazná a minimálně propagovaná, původní Netflix série, která je překvapivě poutavá, přestože není dokonalá. Velice zajímavý seriál, který má pomalé tempo vyprávění a vše se divák dozvídá po velice malých částech. Vše se spojí do překvapivého a chytrého celku, ale pořád se jedná "jen" o slušný průměr, než další seriálovou bombu. ()

TheEvilTwin

MOŽNÝ SPOILER!!! Behind her eyes začíná jako seriál s dobrým náběhem na slušný thriller, pokračuje jako nemastná, neslaná slátanina, která často přešlapuje na místě a nic se neděje, a končí jako nesmysl se zapojením lucidního snění/astrálního cestování a výměny osobnosti (??????). Jak dementně to zní takhle napsané, přesně tak debilní to i ve výsledku je. Špatně uchopená série tvářící se jako psychologicky hutná věc, ale ve výsledku je to strašně povrchní a nesmyslně stupidně zakončené. Tohle nebrat a ušetříte si 6 hodin života. ()

BoPo

Od prvého dielu Vám tvorcovia dávajú decentne najavo, že sa tu odohráva niečo divné. Klasická zápletka, kde je muž nešťastný zo svojho manželstva, a tak flirtuje s inou. Následne zisťujete, že v tom manželstve naozaj chýba pohoda a prevyšujú zvláštne situácie. Postupne si začnete vytvárať viaceré teórie čo, prečo, ako, pretože odpovede dlho nedostávate. Na záver dostanete vysvetlenie a aj zvraty, ktoré povýšia klasiku na niečo viac. V konečnom dôsledku celkovú pointu oceníte až deň po pozretí, kedy si začnete vyhodnocovať jednotlivé udalosti, či to teda sedí/nesedí. Za mňa je tam veľa dobre premyslených detailov, ale občas haprujú veľké veci. Hlavnou hviezdou, ak nebudem rátať finálne rozuzlenie, je Eve Hewson, ktorá zaujme po všetkých stránkach. Seriál, ktorý boduje predovšetkým samotným záverom, čo je teda skôr filmová disciplína (Šestý smysl, Miluj bližního svého,...). ()

Vxxx

Zajímavá podívaná. Mám seriál v hlavě i několik dní po dokoukání. Překvapivé twisty a výborná výprava. 5* ()

M.i.k.e

čtyři díly je to průměrná vztahovka o milostném trojúhelníku,přičemž minimálně jeden (možná víc) lidí v rámci tohoto geometrického útvaru je magor.Během těch čtyř dílů,nicméně BHE nabídne pár momentů a otázek,které udrží pozornost a zvědavost do posledních dvou epizod.A tam se pak ukáže,že někdo z těch tří není magor,ale Doctor Strange (což není spoiler a dá se to odhadnout už epizodu předem) a vše doběhne do poměrně evil crazy finále.BTW,finální zvrat mě napadnul poměrně dlouho dopředu,ale přišel mi natolik nepravděpodobný,že sem tu myšlenku rychle zaplašil.Souhlasím s uživatelem J*A*S*M,že je velká škoda,že celá tahle série nebyla uchopena tak aby působila soudržněji a ne jako dva úplně rozdílné seriály...60% ()

Vyhy

První díly této mini série jsem příběh považoval za typický thriller, který zaujme maximálně dámské publikum, ale pak se to (asi od 5 dílu) celkem zvrhlo a najednou se změnil žánr celého příběhu a já jen seděl a nechápal jsem. Když si ale zachováte otevřenou mysl (ano, zní to jako klišé), tak vás to nemůže nechat chladným. A finále tomu nasadilo korunu. Za mě to není na pět hvězd, jelikož jsem obdobnou změnu žánru nečekal a trochu jsem doufal, že se to bude držet u země, přesto to doporučím všem. ()

kocik1

Nejvíc to připomínalo takové ty srdceryvné románky, kdy šílená hrdinka zavřená ve věži brání už jen svou existencí vznikající lásce tam venku. I tak ale byly všechny ústřední vztahy tak podivný, že pochybuji o tom, že by je chtěl někdo rozvíjet a cítil k jejich protagonistům něco jiného než pachuť, Závěr měl umožnit zřejmě možnost další série, protože jinak nelogické tupé chování Luisy hraničilo až s demencí. Zkrátka celkem zajímavý námět, překvapivý konec, ale ten scénář měl být vypilovanější. ()

Lachtaan

Nenápadná mysteriózní minisérie se velmi rychle dostala do české TOP 10 na Netflixu, tudíž neunikla mnohým uživatelům. Já si pořady ke sledování na základě tohoto výběru vůbec nehledám, mí známí ovšem ano a právě díky nim jsem se k Behind Her Eyes dostal. Dlouhou dobu jsem absolutně netušil, co si o seriálu myslet a jediná pozitiva bohužel šla k atraktivitě Eve Hewson. Zvraty ve druhé polovině seriálu si ale přeci jen připoutaly mou pozornost a jelikož jsem milovníkem mindfucků a plotwistů, tak nemohu zahnat Ví o tobě do průměru. [viděno na Netflixu] ()